Roseanne (TV seriál)

• slovenský

Roseanne

Komedie

USA, 1988, 221x22 min

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas, John Farley, Delana Michaels, Jeremy Roberts, Mario Roccuzzo, Dina Merrill, Kathleen Freeman, Lane Toran, Taylor Leigh, Christopher Morley, Christopher Darga

Michael Borkow
  • MarekT

Američané prostě nemají narozdíl od Britů ten kouzelný dotek, který dokáže udělat z každé věci zábavu, nebo kult. Naštěstí existují výjimky srovnatelné kvalitativně s tou Anglií. Tento sitcom mezi ně nepatří, přišel mi z těch amerických nejhorší. P.S. Nedovedu si představit, co by Roseanne dokázala udělat ze Ženatého se závazky, kdyby jí ten konkurs na roli Peggy vyšel.(23.1.2009)

• VasaX

Kdysi v raném a kulturně zaostalém mládí zábavný rodinný seriál po návratu ze školy, nyní ze zpětnou reflexi seriál nehodný jakékoli větší pozornosti než lehkého obeznámení, aby člověk chápal až do dnešních dnů táhnoucí se narážky a socio-kulturní odkazy. Delší komentář si tento seriál prostě nezaslouží...(11.3.2011)

• Jufonka

Pamatuju si, že jsem Roseanne občas sledovala jako dítě u babičky o prázdninách, jelikož ona měla tenhle sitcom ráda. Tehdy mi Roseanne nijak nevadila, dívala jsem se taky a přišlo mi to zkrátka na stejný úrovni, jako třeba Cosby Show, kterou tehdy buď Prima nebo Nova taky vysílala. A tak jsem na ČSFD dala před pár lety, když jsem si na Roseanne vzpomněla, tři hvězdy. Prostě průměr. ALE! Letos (2014) jsem si všimla, že Roseanne asi tak po sto letech Prima zase vysílá. A jelikož jsem jí naposledy viděla někdy tak cca v 10 letech, tzn. asi tak před patnácti lety, řekla jsem si, že se na jeden dva díly podívat. A teď musim hodncení změnit na jednu hvězdu, a to bych nejradši dala odpad, ale nedám, protože asi nejsem cílovka a chápu, že někdy před dvaceti lety seriál asi působil trochu jinak. Jenže když se na něj podívám dneska, chce se mi zvracet. Zvládla jsem asi tak deset dílů, protože jsem prostě furt nemohla uvěřit, že něco tak strašnýho existuje a že jsem se na to v dětsví mohla koukat. Ani tak nejde o to, že by seriál zestárnul. Koneckonců to se stalo i seriálu Krok za krokem, jehož první série dneska působí dost děsně, stáří je na těhle sitcomech zkrátka děsně poznat. Jenže u Kroku za krokem i přes to stáří stále funguje aspoň nějakej vtip (fajn, zhruba tak jeden z deseti, přiznávam), ale prostě k tomu člověk nemá odpor. Jenže Roseanne, bože můj! Ta nechutná odporná tlustá ženská a vlastně celá její rodina! Hrůza! Jejich dům, jejichž život, jejich přátelé, jejich hlášky, jejich zvyky, zkrátka všechno, co se v tomhle seriálu odehrává, je naprosto totální hnus. Korunu tomu všemu dodává naprosto ale totálně příšernej českej dabing, kterej z Roseanne dělá zřejmě ještě větší krávu, než jaká je v originálu. Navíc jsem strávila pár měsíců v USA a od tý doby mám celkem jinej náhled na tyhle maloměstský rodiny ze středu USA a o to víc se mi Roseanne a její rodina hnusí. Tupý bezmozkové, při jejichž sledování si musíte dát pásku přes oči, jinak se vám z jejich vzhledu dělá špatně. Nemůžu si pomoct, ale takovejhle odpor u mě žádnej seriál hodně dlouho nevyvolat. A většinou takovýhle seriály ani nekomentuju, ale tady musim. Protože, jak už jsem psala vejš, jsem byla docela šokováná, jakej seriál jsem to v dětství sledovala a jak čas prohloubil jeho hnusný stránky. Fuj. :)(5.9.2014)

• chrispe

Nikdy jsem neměla Roseanne nijak zvlášť ráda a víc mě baví ty postavy okolo. Její muž Dan a kudrnatá dcera (Sara Gilbert). Nemůžu se rozhodnout, jestli je Roseanne vlezlá megera, nebo "prostě jen svá" - samozřejmě, že scénaristé nejspíš usilují o to druhé. Co mě ale opravdu irituje, je český dabing Roseanne (musím se přiznat, že originální znění jsem neslyšela, tak nemůžu porovnávat), který z Roseanne dělá snad ještě protivnější osobu.(8.5.2013)

Tak nevím. Jako malá jsem se na Roseanne dívala ráda, po letech to hodnotím vesměs pozitivně. Díru do světa tenhle sitcom neudělal, ale zábavu od něj čekat lze. Tak nízké hodnocení od ostatních mě celkem překvapuje, když takový Ženatý se závazky má dle mého mnohem trapnější humor a někdy zcela nekoukatelné epizody. Postavy v Roseanne mi přijdou mnohem sympatičtější a nejsou jejich vlastnosti tak vyhrocené, jako u Ženatý se závazky. A ano, je tlustá a to se v televizi nenosí, natož u hlavní postavy... a co má být. Goodmana si pro jeho tloušťku taky nikdo nedobírá, prostě to k němu patří. A navíc v Roseanne dost dobře perlí.(28.8.2012)

• - Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)

• - V páté sérii byla herečka Alicia Goranson, která hrála postavu Becky Conner, nahrazena herečkou Sarah Chalke. (Patw)

• - Shelley Winters, která v seriálu hraje matku Estelle Parsons, je ve skutečnosti jen o 7 let starší. (slatkac)