Roseanne (TV seriál)

Roseanne

Roseanne

Komedie

USA, 1988 - 2018, 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas, John Farley, Delana Michaels, Jeremy Roberts, Mario Roccuzzo, Dina Merrill, Kathleen Freeman, Lane Toran, Taylor Leigh, Christopher Morley, Christopher Darga, Bob Nickman, Adam Hendershott, Ahmad Stoner, Gary Bayer, Lori Tan Chinn, Ernest Harada, Lisa Rieffel, Vicki Lawrence, Joey Simmrin, David Dunard, Steve Vinovich, Jack Murdock, John Walter Davis, Emma Kenney, David Wohl, Jim J. Bullock, John Marshall Jones, Jean Speegle Howard, Ames McNamara, Jayden Rey, Rhea Seehorn, Jeff Harlan, Ethan Cohn, Christopher Lloyd, James Pickens Jr., Xosha Roquemore, Anne Bedian, Andy Milder, Royce Wallace, Jack Blessing, Jan Munroe, Ellen DeGeneres, Bobby Porter, Kymberly Newberry, Sonia Curtis, Jonathan Chapin, Gary McGurk, Ivory Ocean, Selma Archerd, Steve Carlisle, Charlayne Woodard, Todd Field, Chris Tucker, Frances Fisher, Cher, Mary Anne McGarry, Elya Baskin, Lynne Thigpen, John Getz, Jeff Corey, John Randolph, Stephen Dorff, Mark Carlton, Madge Sinclair, Kevin Dunn, Robert Miranda, Melora Walters, Brett Baxter Clark, Dabbs Greer, Glenn Shadix, Ray Milland (a.z.), Jay O. Sanders, Joe Grifasi, Mark Lowenthal, Rick Hall, Alyson Hannigan, Louisa Abernathy, Dann Florek, Adilah Barnes
  • 2Pac

Ano mozno sa to snazi vykreslit skutocnych tucnych amikov v ich plnej "krase" s ich obycajnymi problemami,ale povedzme si to na rovinu...koho to zaujima???Ubohy satiricky kvazi humor to iba zhorsuje.Ono by sa to dalo pozerat ako studia zivota keby to nebola akoze komedia a malo to minimalne o 500 casti menej.(dopisane:davam o * dole, preto, ze odisuel Goodman)(18.3.2004)

Negatívne hodnotenia tohto seriálu naozaj nechápem. Ak by som mal vybrať sitcom o skutočnej rodine, vyberiem Roseanne. Postavy majú rovnaké problémy ako každý obyčajný človek, nevyzerajú ako dokonalá rodinka à la Seventh Heaven a dokazujú, že všetko zlé je možné v živote zvládať s úsmevom na tvári. Samozrejme, deviata séria za veľa nestála (a za to budem mať na tvorcov do konca života ťažké srdce), ale úžasný záver moje sklamanie vyvážil. V deviatej sérii sa mi páčila (okrem posledných dvoch) len epizóda Millions from heaven, keď rodina "vyhrá" 108 miliónov dolárov a Say it ain't so o Danovej "nevere". Každý seriál sa časom mení a Roseanne odštartovala výbornou a najlepšou prvou sériou, v ktorej si divák tento sitcom obľúbi práve vďaka tomu, že typickú "americkosť" nevidno. Divák sleduje obyčajnú päťčlennú rodinu snažiacu sa vyžiť z mesiaca na mesiac, akých je požehnane aj v našich zemepisných šírkach. Uznávam, že v ôsmej sérii sa z nepochopiteľných dôvodov z ironických poznámok Roseanne a Darlene stratil akýkoľvek dôvtip a z mojich obľúbených postáv sa v istých momentoch stali ľudia schopní len nepríjemných komentárov na všetkých naookolo. Napriek miernemu stagnovaniu zábavy v spomínanej sérii a nevydarenej väčšine tej poslednej (uznávam, väčšina epizód v poslednej sérii bola vyslovene príšerná) ide o kvalitný seriál, ktorý bude vždy môj obľúbený. Na druhej strane seriál vždy zachraňovala predstaviteľka Jackie - Laurie Metcalf, ktorá akúkoľvek (hoci aj krátku) repliku dokázala podať neskutočne vtipným spôsobom. Obľúbené epizódy: s01e03 D-I-V-O-R-C-E, s01e12 The Monday Thru Friday Show, s02e03 Guilt by Disassociation, s02e09 We Gather Together, s03e02 Friends and Relatives, s03e12 Confessions, s04e04 Darlene Fades to Black, s05e01/2 Terms of Estrangement 1, 2, s06e23 Body by Jake, s07e18 Single Married Female, s08e24 Heart and Soul, s09e22 Into That Good Night (10.7.2012)

• VasaX

Kdysi v raném a kulturně zaostalém mládí zábavný rodinný seriál po návratu ze školy, nyní ze zpětnou reflexi seriál nehodný jakékoli větší pozornosti než lehkého obeznámení, aby člověk chápal až do dnešních dnů táhnoucí se narážky a socio-kulturní odkazy. Delší komentář si tento seriál prostě nezaslouží...(11.3.2011)

Žasnu, že právě tady je základ TBBT - tento seriál asi není také povinnost shlédnout jako Dva a půl chlapa, když chcete být in, co? ;) Ale Darlene a Jackie jedou pořád dál, i když dnes se jim říká Leslie Winkle a Sheldonova máma (Johnny Galecki zase o tolik nevyrost). A náhodou ve své době byla Roseanne docela fajn.(21.3.2011)

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.](8.2.2007)

• - Postava Dana Connera ztvárněná Johnem Goodmanem se v roce 2004 umístila na 13. místě v žebříčku časopisu TV Guide "50 Greatest TV Dads of All Time". (slatkac)

• - Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)

• - Populární herec George Clooney se objevil v první sérii seriálu, a to jako šéf Roseanne (Roseanne Conner). (slatkac)