Roseanne (TV seriál)

Roseanne

Roseanne

Komedie

USA, 1988 - 2018, 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Daniel Flannery

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas, John Farley, Delana Michaels, Jeremy Roberts, Mario Roccuzzo, Dina Merrill, Kathleen Freeman, Lane Toran, Taylor Leigh, Christopher Morley, Christopher Darga, Bob Nickman, Adam Hendershott, Ahmad Stoner, Gary Bayer, Lori Tan Chinn, Ernest Harada, Lisa Rieffel, Vicki Lawrence, Joey Simmrin, David Dunard, Steve Vinovich, Jack Murdock, John Walter Davis, Emma Kenney, David Wohl, Jim J. Bullock, John Marshall Jones, Jean Speegle Howard, Ames McNamara, Jayden Rey, Rhea Seehorn, Jeff Harlan, Ethan Cohn, Christopher Lloyd, James Pickens Jr., Xosha Roquemore, Anne Bedian, Andy Milder, Royce Wallace, Jack Blessing, Jan Munroe, Ellen DeGeneres, Bobby Porter, Kymberly Newberry, Sonia Curtis, Jonathan Chapin, Gary McGurk, Ivory Ocean, Selma Archerd, Steve Carlisle, Charlayne Woodard, Todd Field, Chris Tucker, Frances Fisher, Cher, Mary Anne McGarry, Elya Baskin, Lynne Thigpen, John Getz, Jeff Corey, John Randolph, Stephen Dorff, Mark Carlton, Madge Sinclair, Kevin Dunn, Robert Miranda, Melora Walters, Brett Baxter Clark, Dabbs Greer, Glenn Shadix, Ray Milland (a.z.), Jay O. Sanders, Joe Grifasi, Mark Lowenthal, Rick Hall, Alyson Hannigan, Louisa Abernathy, Dann Florek, Adilah Barnes, Stephen Bridgewater, Timothy Carhart, Bonnie Bramlett, Judy Gold, Allen Covert, Brad Isaacs, Meagen Fay, Michael Des Barres, Carl Franklin, Bob Hope, Wayne Newton, Frank DeAngelo, Tony Edwards, Ross Malinger, Bradley Pierce, Neil Patrick Harris, Michael Anthony Rawlins, Sid Youngers, Richard Riehle, Wings Hauser, Lee Arenberg, Abraham Benrubi, Morgan Fairchild, James Lew, Doug Fieger, Ed Begley Jr., Colleen Camp, Joan Collins, Red Buttons, Tim Curry, Chris Farley, Jason Davis, Jim Turner, Mariel Hemingway, Ellis Williams, Jazzmun, Traci Lords, Lisa Banes, Justin Isfeld, Tom Amandes, Sara Gilbert (a.z.), Sarah Chalke (a.z.), Barbara Billingsley, June Lockhart, Johnny Galecki (a.z.), Alicia Goranson (a.z.), Michael O'Keefe (a.z.), Glenn Quinn (a.z.), Russell Johnson, Dawn Wells, Florence Sundstrom, Darin Mangan, Bob Zany, Travis Kisgen, Ed McMahon, Jenna Elfman, Fred Willard, Alexis Arquette, Milton Berle, Megan Cavanagh, Paul Kiernan, Jamie Harrold, James Le Gros, Lance Patrick, Jeffrey Nordling, Edward Asner, Jon Polito, Erick Avari, Joanna Lumley, Jennifer Saunders, Dana Gould, Steven Seagal, Heather Matarazzo, James Brolin, Richard Paul, Rick Fitts, Debbie Reynolds, Tim Bagley, French Stewart, Doug Stanhope, Lou Bonacki, Kit Pongetti, Callan Farris

Revival už ukázal první tři epizody a já se zpětně vracím ke komentáři, který tu mám a opravuji - herecké osazenstvo JE z řad vysněných. Herci i herečky se skvěle doplňují dynamicky jako rodina. I v době nových, odvážnějších sitcomů Roseanne stále vyniká a nebere si servítky nikde a u nikoho, které ale zkušeně schovává pod rouškou klasického rodinného sitcomu. Chápu ale, že humor to nemusí být úplně pro každého. Pro mě to navždy bude zpříjemnění ranního vstávání do školy a od letošního roku i středečních večerů.(3.7.2007)

• sinp

Stupidní sitcom... Hájí zájmy ukázat poněkud reálnější podobu Americké rodiny a v některých chvílích se mu musí přiznat vynalézavost. Jenže je tu jeden zásadní problém - hrdinové nejen že vypadají jako protipol rodiny Lambertových, ale oni se navíc chovají tak, že si k nim vztah nikdy nezískáte. Jedná se o skupinku omezenců, která řeší problémy "bodrostí" a žel stejně nuceným moralizováním jako Krok za krokem. Nemluvě o tom, že herecky je to absolutně slabá záležitost. Poslední cca. tři série už byly naprostý odpad. Řídit se heslem - realita je tvrdá se tvůrcům vymklo s rukou...(27.10.2005)

Soundtrack W.G. Snuffy Walden: 1. Roseanne ,2. Cheers ,3. Head of the Class ,4. Night Court ,5. Doogie Howser, M.D. ,6. Sledge Hammer ,7. Taxi ,8. Alf ,9. The Cosby Show ,10. Parker Lewis Can't Lose ,11. The Days and Nights of Molly Dodd ,12. Hooperman ,13. The Nutt House ,14. Newhart ,15. The Slap Maxwell Story ,16. My Two Dads ,(14.6.2011)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 50. ročník (za rok) 1992 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman + nominace (11) - 46. ročník 1988 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 47. ročník 1989 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 48. ročník 1990 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Laurie Metcalf, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, 52. ročník 1994 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Laurie Metcalf(2.3.2009)

• peetriss

Typicky americké moralizování maskované do hávu televizního sitcomu. Bohužel, i když nezastírám, že jsem se občas zasmál, je koncentrace dobrého humoru na sitcom poměrně dost nízká (na rozdíl třeba od dalšího částečně moralistického sitcomu Krok za krokem). Hlavním tahounem seriálu není Roseanne ani John Goodman, ale mladičká a už tehdy skvělá Sara Gilbert.(17.3.2012)

• - V páté sérii byla herečka Alicia Goranson, která hrála postavu Becky Conner, nahrazena herečkou Sarah Chalke. (Patw)

• - Během natáčení poslední série dostávala Roseanne Connerová 650 000 amerických dolarů za epizodu. (slatkac)

• - Původně byl renewal seriálu v roce 2018 obnoven na celkem 11. sérii o 13 epizodách, a to pouhé 3 dny po premiéře 10. série, která slavila obrovský úspěch. Stanice ABC však toto stanovisko byla donucena změnit v květnu, když Roseanne Barr (Roseanne) na Twitteru rasisticky urazila Valerii Jarrett, bývalou poradkyni Baracka Obamy. Tu Barr v tweetu přirovnala k dítětu „muslimského bratrství a planety opic.“ ABC následně tento příspěvek odsoudilo, okamžitě zrušilo show a začalo plánovat spin-off The Conners (od r. 2018). (hansel97)