Roseanne (TV seriál)

• slovenský

Roseanne

Komedie

USA, 1988, 221x22 min

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas, John Farley, Delana Michaels, Jeremy Roberts, Mario Roccuzzo, Dina Merrill

Michael Borkow

Žasnu, že právě tady je základ TBBT - tento seriál asi není také povinnost shlédnout jako Dva a půl chlapa, když chcete být in, co? ;) Ale Darlene a Jackie jedou pořád dál, i když dnes se jim říká Leslie Winkle a Sheldonova máma (Johnny Galecki zase o tolik nevyrost). A náhodou ve své době byla Roseanne docela fajn.(21.3.2011)

Sitcomy nemůžeme brát jako hlubokomyslná díla. Vždyť tím také nejsou. Mají nás pobavit. Roseanne tento účel bezezbytku plní, i když některé díly byly spíše špatné. Zřejmě to vidím jinak než ostatní. Jenže to mi nevadí, klidně půjdu hlavou proti zdi.(3.10.2008)

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.](8.2.2007)

• Rex Mundi

Roseanne som pozerávala, keď ju prvýkrát vysielali o pol ôsmej pred filmom. Nikdy som jej neprišla na chuť, rovnako ako Kroku za krokom a Cosbyovcom. Rodinné sitcomy asi nie sú moja parketa.(16.12.2006)

zo začiatku dosť dobré, postupom času to začala byť hlúposť(3.1.2013)

• - Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)

• - Během natáčení poslední série dostávala Roseanne Connerová 650 000 amerických dolarů za epizodu. (slatkac)

• - V seriálu hráli všichni tři manželé Roseanne Barr. (M.B)