Útěk časem

Total Reality

Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 100 min

• Eigis

Bečkový Sci-fi film o cestování do minulosti za účelem změnění přítomnosti respektive budoucnosti. Děj začíná na konci války mezi vládou a povstalci. Během poslední bitvy se dva povstalečtí důstojníci vydají do roku 1998, aby odstranily zakladatele současné vlády, proti které bojují. Vláda za nimy posílá komando vězňů, které má 40 hodin na to aby je přivedlo, nebo explodují čipy, které mají implantované v zátylcích. Ani jedna ze dvou válčících stran není kladná,obě dvě mají v čele bezohledné lidi ochotné udělat pro vítěztví cokoliv. Tento základní námět vypadá sice slibně, ale jeho realizace je bohužel horší. Pronásledování uprchlíků na zemi mohlo být rozhodně nápaditější a více akční. Další mínus jsou herecké výkony, které působí až příliš hraně a nepřirozeně. Také filmové triky nejsou příliš propracováné. Sečteno, podtrženo jedná se o spíše podprůměrný film.(20.8.2011)

• Terva

Po celkem nesmyslném začátku o jakémsi manželství se děj přesouvá do Vesmíru. Sledujeme zde něco jako "hvězdné války" v uvozovkách. Bohužel to působí velice uměle a odfláknutě. Jenom jsem čekal, kdy kamera vyjede o půl metru výše a já uvidím ty kulisy, ve kterých herci běhají. Připočtu-li naprosto otřesnou hudbu je dojem z příběhu skoro nulový. Pak se přidá stupidní dialog a mě to přestalo bavit. Tvůrci tu sáhli na kdejaký známější sci-fi film, něco málo z něho "vybrali" a vytvořili Total Reality Shit.(24.8.2012)

• Lacike

Tiez ma najviac bavili sceny vesmirnych bitiek z buducnosti, ktore sice tiez neboli bezchybne, ale kedze asi mam v tomto smere male naroky, tak boli na dostatocnej urovni na to, aby sa mi pacili. Botom sa buhuzial zapletka presunie do sucastnosti a aj ked nemozem povedat, zeby sa kvalita spracovania zrazu nejak vyrazne zhorsila, ale uz ma to bavilo ovela menej. Proste sa to zmenilo na nudne patranie s obcasnymi prestrelkami nevalnej urovne a jednym efektnym vybuchom. Akurat je smutne, ze chudak Bradley ktory nikdy nebol ziadny velky herec, nema okrem jednej kratuckej sceny moznost predviest to jedine, co ovlada dobre. Bojove umenie. Vysledok je proste neurazajuci, znesitelny mierny podpriemer. 4/10.(2.10.2011)

• SeBig

Achjo.. a to to ze začátku vypadalo tak slibně.. no to byl zase tyjátr. Bradley se vrací do minulosti aby našel týpka, co napsal knihu, která zbůsobila nukleární válku. Jak už jsem psal tak začátek vypadal fakt super, takovej scifi akčnák ve vesmíru, i ty vedlejší postavy celkem ušli. Pak se ovšem vráti v čase do úplně nezajímavý doby (bohužel) a stává se ztoho nezáživná nuda. Bitky jsou sestřihaný uplně na prd, záporaci nudný, nezajímavý, Bradley skoro nic nepředvedl jenom tam mává tou svojí scifi zbraní a ten konec taky dost na shit.. prostě nuda. PSwithSPOIL: ty dva vězni co se vrati s Bradleym do minulosti chcípli tak nezajímavě, že jsem si to pak musel přetáčet, kde a jak že to vlastně umřeli..(23.9.2016)

Začátek je perfektní, ve Sluneční soustavě zuří válka, vojáci umírají po tisících a vše míří k rozhodující bitvě. Bohužel film ve vesmíru nezůstane, hlavní hrdina i se svými kamarády odcestuje časem, a změní slibně rozběhnutý příběh na akční film odehrávající se na Zemi v 90. letech. Děj je zajímavý, ale celou dobu jsem litoval že režisér nezůstal v přítomnosti - budoucnosti a nenatočil radši válečné sci-fi.(21.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v Portlandu v USA. (Terva)