poster

Středozemí

 • italský

  Mediterraneo

 • slovenský

  Stredomorie

Komedie / Drama / Válečný

Itálie, 1991, 96 min

 • Tsunami_X
  ***

  Sterilní a utrápeně poetický kýč, který je krajně nevhodný pro diváka se zdravě vypěstovaným cynismem. S obrovskou tolerancí se dá tohle televizní extempore přestát, ale pokud by jste v něm hledali epickou šíři či vnitřní hloubku, budete notně zklamání. Latexové masky v samotném a hlavně zbytečně vysvětlujícím závěru už berou veškeré iluze. Průměrné hodnocení za některé epizodní vtípky a ucházející pohodovou letní atmosféru. Ideální záležitost do autobusu směřujícího na dovolenou ke středozemnímu moři.(23.6.2005)

 • meave
  ***

  Keď pošlete capa do susedovej záhrady alebo Janíka na vojnu bode každý jeho počin aspoň trochu komický. Ako tento film. Humor príjemne bezzubý - netrhá uši ani netne do živého. Človek si oddýchne - ani nezmúdrie, ani neohlúpne. Na piatok po šichte je to fajn. Dalo mi to iba jedno - už viem, na čo je seržant - aby vrieskal. Po tomto filme nebudete. Ale ani nadšením.(24.6.2005)

 • easaque
  ****

  docela zajímavý film s protiválečným námětem. Líbil se mi jeho styl i vyprávěný příběh, jen trošku nevýrazní mi přišli herci, ale i tak byli dostatečně přesvědčivý. Hlavně je však natočený s nadhledem a špetkou humoru, která do té "poetické" atmosféry skvěle sedne. A film se u mě dostal těsně nad 4hvězdičkovou hranici.(13.5.2012)

 • gogo76
  ***

  Príbeh zaujal, ale jeho prevedenie je dosť povrchné a hlavne v úvodných minútach som mal pocit, že tvorcovia chceli byť vtipný za každú cenu a to i tam, kde humoru nebolo ani za mak. To posedávanie a vylihovanie na ostrove nedokázali oživiť nejakým zvratom alebo zaujímavejšími postavami. Postavy, dokonca ani tie, ktoré neskôr pribudnú sú dosť ploché a žiadna z nich nie je natoľko výrazná, aby uniesla film. Nudu aspoň na chvíľu preruší pekná Vasilisa - prostitutka. Mama bola prostitutka, babka bola prostitutka. Logické nie? Tento film mohol byť podstatne lepším, stačila jasnejšia vízia o tom, čo chcem točiť a čom chcem rozprávať. Nemáme tu dokonca ani postavu, ktorú by sme mohli označiť za hlavnú. Všetko je jednoducho príliš priemerné a krásny ostáva iba ten ostrov. No a ešte tá Vasilisa, no....60%.(21.5.2013)

 • Silverluv
  ***

  Příjemný film. I tímto zajímavým a nevšedním způsobem se dá prožít válka. Skupinka italských vojáků si svoji misi určitě nepředstavovala jako celkem příjemnou a klidnou dovolenou na jakémsi řeckém ostrůvku osídleném pouze ženami a starci. Škoda jen toho zbytečného konce s příšerně namaskovanými dědky, kteří vypadali jako Zedníček s Nárožným v 2.sérii Arabely. Jinak bych hodnotil i výše.(23.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace