Středozemí

• slovenský

Stredomorie

Komedie / Drama / Válečný

Itálie, 1991, 96 min

Sterilní a utrápeně poetický kýč, který je krajně nevhodný pro diváka se zdravě vypěstovaným cynismem. S obrovskou tolerancí se dá tohle televizní extempore přestát, ale pokud by jste v něm hledali epickou šíři či vnitřní hloubku, budete notně zklamání. Latexové masky v samotném a hlavně zbytečně vysvětlujícím závěru už berou veškeré iluze. Průměrné hodnocení za některé epizodní vtípky a ucházející pohodovou letní atmosféru. Ideální záležitost do autobusu směřujícího na dovolenou ke středozemnímu moři.(23.6.2005)

Keď pošlete capa do susedovej záhrady alebo Janíka na vojnu bode každý jeho počin aspoň trochu komický. Ako tento film. Humor príjemne bezzubý - netrhá uši ani netne do živého. Človek si oddýchne - ani nezmúdrie, ani neohlúpne. Na piatok po šichte je to fajn. Dalo mi to iba jedno - už viem, na čo je seržant - aby vrieskal. Po tomto filme nebudete. Ale ani nadšením.(24.6.2005)

docela zajímavý film s protiválečným námětem. Líbil se mi jeho styl i vyprávěný příběh, jen trošku nevýrazní mi přišli herci, ale i tak byli dostatečně přesvědčivý. Hlavně je však natočený s nadhledem a špetkou humoru, která do té "poetické" atmosféry skvěle sedne. A film se u mě dostal těsně nad 4hvězdičkovou hranici.(13.5.2012)

Príbeh zaujal, ale jeho prevedenie je dosť povrchné a hlavne v úvodných minútach som mal pocit, že tvorcovia chceli byť vtipný za každú cenu a to i tam, kde humoru nebolo ani za mak. To posedávanie a vylihovanie na ostrove nedokázali oživiť nejakým zvratom alebo zaujímavejšími postavami. Postavy, dokonca ani tie, ktoré neskôr pribudnú sú dosť ploché a žiadna z nich nie je natoľko výrazná, aby uniesla film. Nudu aspoň na chvíľu preruší pekná Vasilisa - prostitutka. Mama bola prostitutka, babka bola prostitutka. Logické nie? Tento film mohol byť podstatne lepším, stačila jasnejšia vízia o tom, čo chcem točiť a čom chcem rozprávať. Nemáme tu dokonca ani postavu, ktorú by sme mohli označiť za hlavnú. Všetko je jednoducho príliš priemerné a krásny ostáva iba ten ostrov. No a ešte tá Vasilisa, no....60%.(21.5.2013)

Příjemný film. I tímto zajímavým a nevšedním způsobem se dá prožít válka. Skupinka italských vojáků si svoji misi určitě nepředstavovala jako celkem příjemnou a klidnou dovolenou na jakémsi řeckém ostrůvku osídleném pouze ženami a starci. Škoda jen toho zbytečného konce s příšerně namaskovanými dědky, kteří vypadali jako Zedníček s Nárožným v 2.sérii Arabely. Jinak bych hodnotil i výše.(23.6.2005)