poster

Valium, Prozac a Extáze

 • španělský

  Amor, curiosidad, prozak y dudas

 • slovenský

  Valium, Prozac a Extáza

 • anglický

  Love and Other Curiosities

Komedie

Španělsko, 2001, 99 min

Hudba:

Pascal Gaigne
 • JayZak
  ***

  Vzhledem k názvu filmu jsem tedy čekal úplně něco jiného, než jsem právě viděl, čekal jsem nějaké drama o drogách, ale místo toho jsem viděl příběh o 3 sestrách, které mají každá svůj vlastní problém s muži a taky vlastní utišicí prostředek. Film se tak u mě úplně minul cílovou skupinou. Přesvědčené feministky ať si přidají jednu hvězdičku navíc. 2,5* (mmj. jsem díky tomuto filmu alespoň zjistil, že má Gerard Depardieu hrajícího syna)(17.2.2008)

 • marti
  ***

  Feministické dielo. Týmto adjektívom nálepkujem diela, v ktorých sú muži bezdôvodne zobrazovaní ako pravdepodobný zdroj problémov žien. Tri sestry, jedna súloží s každým, žije voľným životom, kŕmi sa ľahkými drogami a je nešťastná, druhá je v domácnosti, súloží len s manželom, berie válium a je nešťastná, tretia nesúloží s nikým, robí kariéru, berie Prozac a je nešťastná. Za to môžu: ich otec, ktorý ich bez dôvodu opustil, Michel, kamarát z detstva, ktorého všetky tri milovali a ktorý jednu z nich bil a znásilňoval a s druhou súložil od 9 rokov. Zlaté časy, keď sa čarodejnice upalovali na hraniciach :-). Ale pozerať sa na to dá ako na inštruktážny film pre mužov, pretože napĺňa porekadlo, že žena nevie čo chce a nedá pokoj, kým to nedostane.(3.9.2006)

 • Koryntos
  odpad!

  Tento film byl pro mě opravdu velkým zklamáním, protože jsem četla knihu, mimochodem, jak správně poznamenala kamarádka, kniha se přece jmenuje jinak. Ano, jmenuje se Láska, zvědavost, prozac a pochybnosti a ten název, by jistě i film vystihl lépe. Nevím, jestli tvůrci vsázeli na to, že když dají do názvu pouze názvy drog, film se dočká větší pozornosti. Nedočkal. Hlavně netuším, jak se tvůrcům filmu povedlo oklestit všechno, co bylo v knize důležité a zajímavé a nechat tam jen nedůležitý zbytek. Ve filmu, šlo krásně propojit přítomnost, s tím co se stalo v minulosti, prostě si s tím trochu víc pohrát. Navíc v knize je asi nejerotičtější scéna, o které jsem kdy četla a kterou si musí tajně představovat tak ¾ % žen. To co je ukázáno ve filmu, by měli zakázat, nic protierotičtějšího jsem nikdy neviděla, scéna s dejchátkem a fakt hnusným úlisným hercem, mě naštvala asi nejvíce, ostatně všichni představitelé mužských rolí vypadali opravdu divně, jak ze starého německého porna. Že by za tou zkaženou naprosto protierotickou scénou a opravdu hrozným výběrem mužských herců stály španělské femistky??? V knize byla navíc úžasně vykreslena psychologie hlavních postav a pohled na svět ženskýma očima, což ve filmu bylo opravdu oploštěné a naprosto bezduché. Chtěla jsem dát jednu hvězdu za hlavní představitelku, ale nemůžu. Takže film vyhodit, povinně přečíst knihu!!!(18.9.2012)

 • Rockerman
  ***

  Tři sestry, z nichž jedna je promiskuitní, druhá je v depresi z nevydařeného manželství a třetí feministická kariéristka, která však vede nudný život a ve svých třiceti letech ještě nic nezažila. Všechny tři byly ve svém ranném mládí zamilované do téhož chlapce Mikela a své trauma z dětsví si přinesly i do dospělosti a téměř se přestanou vídat.. Paradoxně, když se feťák Mikel předávkuje a zemře, najednou všechny tři sestry procitnou, začnou se více stýkat, hodí svůj dosavadní život za hlavu a začíná se jim dařit. Celkem nevěrohodný příběh by nevadil, jen kdyby byl lépe zpracován. Takhle u mě je to čistý průměr 2 a půl hvězdy = 50%. Třetí hvězdu přidávám za současnou náklonnost ke španělskému fimu, který se snaží být hodně originální.(22.9.2012)

 • Vančura
  **

  Zhlédnuto bezprostředně po dočtení stejnojmenné knižní předlohy. (I když o stejnojmennosti lze mluvit pouze v případě původního španělského názvu filmu, který se shoduje s titulem knihy. Český název filmu se od toho původního, pod nímž i kniha vyšla česky - Láska, zvědavost, prozac a pochybnosti - z nepochopitelných důvodů odklání). Po knize jsem sáhl pro svou afinitu k současné španělské literární produkci, moc mě ale neoslovila. Je to taková trochu lepší červená knihovna - najdou se tam i lepší momenty, ale jako celek to nic světoborného rozhodně není. S filmovou adaptací to dopadlo ještě hůře, je to veskrze nudný a zbytečný film, který nestojí za pozornost (osobně jsem ho skoro nedokázal dokoukat). Většina toho, co je na knize zajímavé, byla ve filmu vypuštěna (vyprávění z pozice 3 různých postav, vystižení atmosféry Španělska na konci 90. let...), a celý film působí neobyčejně lacině (resp. nízkorozpočtově, chcete-li) a fušérsky (řekněme ve stylu té odpadní romantické produkce, co běží na TV Barrandov či Prima Love). Nenapadá mě důvod, proč věnovat svůj drahocenný čas tomuhle melodramatickému cajdáku - libovolný Almodóvarův film strčí tuhle kravinu do kapsy (autorka předlohy, Lucía Etxebarria, si mimochodem sama vysloužila označení "Almodóvar v sukních").(30.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace