S Anou se rozejde muž, kterého si chtěla vzít. Přidá se proto ke skupině nezadaných žen, které hledají manžela. (Netflix)

Malarkey

Mexičani mile překvapili. Komedie je to sice hodně bláznivá, i když v rámci realistických mezí. Pořád jsem se u toho zasmál natolik, že si to tři hvězdy zaslouží. Navíc je to ale námět spíš pro dámy, než pro pány. Doporučuji tedy především dámám a jejím pánům otevřít pivko a užívat si chvíli pro sebe, zatímco se manželka bude dobře bavit. ()

Aljak

Príjemný mexický komediálny závan, ktorý svojim uvoľneným štýlom pôsobil oveľa príjemnejším dojmom ako obdobné filmy z americkej produkcie. Miestam síce trochu mdlé, ale väčšinou v mnohých ohľadoch skutočne vydarené. A čo oceňujem snáď najviac, že si na mnohé situácie vystačili tvorcovia s takým prirodzeným dôvtipom a nemuseli až tak tlačiť na pílu kadejakými primitívnosťami (ktoré často vídame práve v USA). Hlavná postava občas pôsobila ako keby mala bipolárnu afektívnu poruchu, no napriek tomu som s ňou relatívne často sympatizoval (miestami mi dokonca pripomínala mňa v občasne zúfalých stavoch). Celkovo hodnotím film ako príjemnú oddychovku, ktorá vôbec nemala ďaleko od 4* (ale predsa len tomu chýbalo trochu viac dramatizácie). ()

MickeyStuma

Otázka pro mladé dámy. Chcete se vdávat, ale máte problém najít ideálního muže? Ten nejhlavnější problém bude asi ve vás a tak není nic jednoduššího, než navštívit kurz pro ženy, kde se naučíte vše podstatné. A šanci máte opravdu všechny. I ty, co jsou v jádru duše sobecké až hanba, což dokazuje právě tento snímek. Příběh vypráví o Aně, která by zasloužila za své chování akorát tak pár facek, než nějakého partnera. Sice nechtíc, ale v jádru přesvědčení do kurzu začne chodit a opravdu se naučí mnohé. Ano, cesta to sice je vlivem vlastního charakteru trnitá, ale výsledky se dostavují. I když je tu ale samozřejmě i jedno malé ale. Jestli nakonec dojde svého snů je otázka, kdy záleží na divákovi, jak vyhodnotí samotný konec. Ale ano, jako u každé správné romantické komedie i tento příběh končí svatbou, jenomže je právě tady to jedno malé ale. Představitelka Any Cassandra Ciangherotti předvedla přesvědčivý výkon, kdy ji na začátku skutečně budeme nenávidět a přát jen to nejhorší, ale na konci, i když se sebezapřením, se i ta lítost projeví. Růžově slaďounký film, jak jsme zvyklí vídat z Hollywoodu, to rozhodně není. Úsměvné situace se dějově sice vyskytují, ale vyloženě o plnohodnotnou komediální zábavu se také nejedná. Vlivem použití romantické šablony, a nijak zvlášť složitého příběhu, je děj předvídatelný, ale to je nakonec neduh snad každého romantického filmu. Tradičně snímek spíše pro ženy na téma sebepoznání a snahy o změnu, ve které se mnohé snad i najdou. ()

haWranka

Naprosto zoufalá bláznivá holka, která touží jen po svatbě, začne navštěvovat kurzy “Jak si najít manžela”. A celou dobu se chová nelogicky, ubližuje lidem kolem sebe, je sobecká, aby nakonec prozřela. Toliko k ději, který je solidně klišoidní. To by mi nevadilo, protože občas jsem se i zasmála. Co mi vadilo, to je to, že tenhle námět by mnohem víc fungoval jako romantická komedie než jako rádoby komedydrama o hledání sama sebe. ()