Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu

Auto Focus: Muži uprostred svojho kruhu

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2002, 107 min

• lennyd

Bob Crane (Greg Kinnear) je svého času úspěšným hercem. Právě dotočil velmi sledovaný seriál Hogan's Heroes, a užívá si zasloužené slávy. Při natáčení se setkává s maniakem do videí Johnem Carpenterem (shoda jmen jest náhodná) (Willem Dafoe), s kterýmžto se vrhá do víru nočních klubů. Své sexuální hrátky si oba natáčejí, a nepřestávají ani když se rozpadá Bobovo manželství. Ani rozvod, ani druhé Bobovo manželství nerozbije jejich přátelství, ani vzrůstající náruživost jejich orgií.. Dle skutečného příběhu natočené drama (leckdy připomínající spíš lacinou komedii) drží nad hladinou skvělý Willem Dafoe (opravdu tahle role mu sedla, sexuální maniak to je pro něj to pravé)... A až to dokoukáte, můžete mrknout třeba sem, a něco si o životě a smrti Boba Cranea přečíst..(21.7.2004)

• cab

Nepoutave natoceny film podle skutecne udalosti o moderatorovi radia (Greg Kinnear), ktety se stane hvezdou uspesneho serialu, ale po seznameni s odbornikem na video a "lehkou" spolecnost propadne sexualnim hratkam s mladymi a peknymi devcaty, ktere jsou zaroven toceny. Dalsi vyvoj deje je predvidatelny a trpky. 40%(24.12.2007)

Filmů, které začnou špatně a skončí dobře znám tucty. Ale naopak? Takových moc není a je potřeba si jich o to víc vážit. Auto focus neotřelým způsobem ukazuje, jak si může člověk zkazit život, když nezvládne své zvířecí já - když se vydá zdánlivě snadnější cestou. Dá se říct, že jsem teď ve svém životě v podobné situaci jako hlavní postava na začátku tohoto filmu - na rozcestí. Možná i proto na mě zapůsobil silněji. Kinnear s Dafoem jsou ve svých rolích skvělí a Maria Bello je jako vždycky božská.(12.5.2012)

Hej tak tohle jsem nečekal. Známe Kinneara - takovej ten typ, co hraje furt stejný typy. Ze začátku to taky tak vypadalo. Ale pak se to zvrhlo v něco, co mě dokázalo rozesmát i politovat úchylnost. Holt začátky videa jsou začátky videa. Willem Dafoe je taky totálně úchvatnej slizoun. Oba úplně skvěle zahráli, jak si to užívali. A možná si to hraní taky užívali. S Boogie Nights bych to nesrovnával, protože i když to je o sexu, není to tak docela o tom samém.(21.10.2008)

Co si budeme vykládat, všechny životopisné filmy o slavných lidech, se kterýma to moc dobře nedopadlo, vypadají více méně stejně: dobová atmosféra, nadějné začátky, spořádaná, milující a podporující rodina, velký úspěch, rozpadající se rodina, začínající závislost na drogách/ alkoholu/ barbiturátech (nehodící se škrtněte), rozvod, problémy v práci, opuštěný hrdina se snaží navázat kontakt se svou odcizenou rodinou / přáteli, poslední stádium závislosti, konec, popřípadě ještě titulky vysvětlující, co se stalo dál… tenhle film není žádná vyjímka a obsahuje téměř všechny výše uvedené body. Pravda ale je, že závislácký démon Boba Kanea, byl trochu jiného charakteru než kterými trpí všichni ostatní a o to víc je jeho osud zajímavější a navíc musím přiznat, že jistá škodolibá část mého já si v tomhle žánru opravdu libuje, takže proto jdu s hodnocením nahoru.(25.10.2008)