Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film, natočený podle skutečné události 60. let. Bob Crane, populární moderátor radiové stanice KNX žije s manželkou a třemi dětmi v Los Angeles. Dostává roli v novém televizním seriálu - komedii Hogan´s Heroes a stává se i známým hercem. Během natáčení se seznamuje s Johnem Carpenterem, odborníkem na záznamovou videotechniku, který ho dostává do společnosti striptérek a nočních erotických klubů. Crane čím dál víc propadá vášni videa ve spojení s erotikou a čím dál častěji dochází ke Carpenterovi, kde se sexuální hrátky natáčejí. Jeho manželství se rozpadá. Sbližuje se s novou herečkou ze seriálu a v bláhové naději, že ona chápe jeho povahu a touhy, se s ní ožení. Jenže krátce nato končí natáčení dalších dílů seriálu a Crane má problémy sehnat práci. Konečně dostává nabídku na hlavní roli ve filmu Superdad. Jenže v bulvárním tisku se objevují jeho fotografie, jak vychází ze striptýzového baru. Přátelé ho varují, že si takto může poškodit pověst, ale marně. I druhé manželství končí rozvodem a Bobovo vystoupení v televizním pořadu Celebrity Chefs! ukazuje úpadek jeho osobnosti. Po domluvách přátel se pokouší ukončit přátelství s Carpenterem, ale není pochopen. Následující noc se někdo vplíží do jeho hotelového pokoje. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

kingik 

všechny recenze uživatele

O filmu se hovořilo jako o kontroverzním. Nemám z něho nejlepší dojmy, respektive žádné ve mně moc nezanechal. Jenže herecká dvojka Greg Kinnear a Willem Dafoe je tak neuvěřitelně autentická, až vlastně díky nim film může děkovat za moje vysoké hodnocení. Jejich sexuální závisláci jsou zahráni s maximálním přehledem. Je s podivem, proč tak nevyznívá celý film. Když totiž odečtu tyhle dva bardy, je z toho poměrně nezáživná piroteskní podívaná, kterou když nikdy neuvidím, tak se taky nikdy nic nestane. Z filmu se nedá nic moc zapamatovat, sexuální scény jsou dost cudné a nějaký náběh do kontroverze by tady asi i byl, ale to jsem viděl podstatně zajímavěji rozprostřené filmy, než je tenhle. Nuda to přímo není, ale byla by, kdyby dvě hlavní role dostali jiní herci než Kinnear s Dafoem. 60% ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Smutný osud jednoho průměrného herce, průměrného muže, průměrného člověka... Zajímavá studie života a úpadku jedné celebrity, vzestup, pád a smrt muže, pro nějž "den bez sexu jako by byl zbytečný den"... "Muži se chtějí bavit" a P.S. určitě netočí filmy určené ku snadnému pobavení jednoduchého publika. Tohle je každopádně film, u nějž se příliš >bavit< nebudete. Střízlivě civilní až dokumentaristickou formou ukazuje dobu i aktéry dramatu jednoho muže, který obětoval vše povrchnosti, sexu a pofidérnímu přátelství. Vynikající G.K. a skvělý W.D., perfektně podaná atmosféra šedesátých a sedumdesátých let (s docela zajímavou a poučnou sondou do vývoje audiovizuální techniky té doby ;-) a zajímavá hudba (povětšinou od mistra Angela Badalamentiho) spolu s profesionálně čistou filmařinou činí z tohoto filmu bezesporu zajímavé, dle mého soudu zbytečně (ostatně jako u více filmů Paula Schradera) podceněné drama, přece jen však určené poněkud náročnějšímu a poučenému diváku. Tři a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno nahoru i za to nádherné, zemitě rudé Lamborghini Espada, jeden z nejkrásnějších sportovních vozů vůbec... :-) ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dá sa asi skonštatovať, že ide o životnú úlohu Grega Kinneara. A jedna z najdôležitejších vedľajších úloh Willema Dafoea. Len je škoda, že nešlo o tak "vyhajpovaný" film, aby svojim predstaviteľom priniesol zaslúžený obdiv. Schrader režíruje pomerne rutinne, až na úžasnú snovú scénu z pľacu nakrúcania zrejme príšerného komediálneho seriálu z lágru. Dve hlavné postavy si užívajú asi tak, ako by si užívala väčšina na ich mieste, preto nepôsobia nijako zvlášť nesympaticky, čo ale bude záležať aj na tom, či ste muž, alebo žena. Napriek všetkým kladom som ale od Auto Focus očakával predsa len niečo viac, keďže film dostal kedysi v Premiere 100%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

To museli byť časy! Auto Focus ich popisuje prostredníctvom populárneho (ale v súkromí vraj bezcharakterného) televízneho herca Boba Cranea, v ateliéroch stretnúci technika Johna Carpentera (nie, nie TÝM Carpenterom) a začnú usporadúvať orgie. Ibaže Bob čoraz viacej prepadá tomuto štýlu , pravdaže pred rodinou všetko tají. A čoraz viacej sa prepadá do povrchného prežívania, v ktorom ide "iba" o sex. Nie, to nemôže skončiť dobre. A samotný film? Bojím sa, že okrem atmosfér, zručnej réžie a slušným hereckým výkonom je to... nuda. ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama