Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu

Auto Focus

Auto Focus: Muži uprostred svojho kruhu

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2002, 107 min

Smutný osud jednoho průměrného herce, průměrného muže, průměrného člověka... Zajímavá studie života a úpadku jedné celebrity, vzestup, pád a smrt muže, pro nějž "den bez sexu jako by byl zbytečný den"... "Muži se chtějí bavit" a P.S. určitě netočí filmy určené ku snadnému pobavení jednoduchého publika. Tohle je každopádně film, u nějž se příliš >bavit< nebudete. Střízlivě civilní až dokumentaristickou formou ukazuje dobu i aktéry dramatu jednoho muže, který obětoval vše povrchnosti, sexu a pofidérnímu přátelství. Vynikající G.K. a skvělý W.D., perfektně podaná atmosféra šedesátých a sedumdesátých let (s docela zajímavou a poučnou sondou do vývoje audiovizuální techniky té doby ;-) a zajímavá hudba (povětšinou od mistra Angela Badalamentiho) spolu s profesionálně čistou filmařinou činí z tohoto filmu bezesporu zajímavé, dle mého soudu zbytečně (ostatně jako u více filmů Paula Schradera) podceněné drama, přece jen však určené poněkud náročnějšímu a poučenému diváku. Tři a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno nahoru i za to nádherné, zemitě rudé Lamborghini Espada, jeden z nejkrásnějších sportovních vozů vůbec... :-)(22.9.2006)

Filmů, které začnou špatně a skončí dobře znám tucty. Ale naopak? Takových moc není a je potřeba si jich o to víc vážit. Auto focus neotřelým způsobem ukazuje, jak si může člověk zkazit život, když nezvládne své zvířecí já - když se vydá zdánlivě snadnější cestou. Dá se říct, že jsem teď ve svém životě v podobné situaci jako hlavní postava na začátku tohoto filmu - na rozcestí. Možná i proto na mě zapůsobil silněji. Kinnear s Dafoem jsou ve svých rolích skvělí a Maria Bello je jako vždycky božská.(12.5.2012)

Hej tak tohle jsem nečekal. Známe Kinneara - takovej ten typ, co hraje furt stejný typy. Ze začátku to taky tak vypadalo. Ale pak se to zvrhlo v něco, co mě dokázalo rozesmát i politovat úchylnost. Holt začátky videa jsou začátky videa. Willem Dafoe je taky totálně úchvatnej slizoun. Oba úplně skvěle zahráli, jak si to užívali. A možná si to hraní taky užívali. S Boogie Nights bych to nesrovnával, protože i když to je o sexu, není to tak docela o tom samém.(21.10.2008)

O filmu se hovořilo jako o kontroverzním. Nemám z něho nejlepší dojmy, respektive žádné ve mně moc nezanechal. Jenže herecká dvojka Greg Kinnear a Willem Dafoe je tak neuvěřitelně autentická, až vlastně díky nim film může děkovat za moje vysoké hodnocení. Jejich sexuální závisláci jsou zahráni s maximálním přehledem. Je s podivem, proč tak nevyznívá celý film. Když totiž odečtu tyhle dva bardy, je z toho poměrně nezáživná piroteskní podívaná, kterou když nikdy neuvidím, tak se taky nikdy nic nestane. Z filmu se nedá nic moc zapamatovat, sexuální scény jsou dost cudné a nějaký náběh do kontroverze by tady asi i byl, ale to jsem viděl podstatně zajímavěji rozprostřené filmy, než je tenhle. Nuda to přímo není, ale byla by, kdyby dvě hlavní role dostali jiní herci než Kinnear s Dafoem. 60%(6.6.2012)

• sedm.1

Opravdu hodně nezajímavý snímek,který mi po celou stopáž přišel tak trochu o ničem.Krapet nechápu,jestliže chtěli autoři natočit film o nějaké reálné postavě a událostech,proč si vybrali právě postavu Boba Cranea,neboť že by mi právě jeho životní osudy přišli nějak významné,výjmečné či jinak unikátní,to mi nějak uniklo.Sexem byl a je posedlý v Hollywoodu podle mě každý zde působýcí člověk a čím je známější a populárnější,tím toho jen víc a častěji využívá a takový byl prostě i Bob Crane.On celkově celý film,a to nejen svým příběhem,působí dost vlažně a až moc usedle,prostě plyne bez nějakého většího výrazu a výkyvů.Za velkou pochvalu tak stojí alespoň oba dva hlavní představitelé,ale jinak je Auto Focus suchopárným snímkem bez jakékoliv šťávy.(19.3.2009)