Keď má film takmer tri hodiny, určite od neho nikto neočakáva, že bude zaujímavý a nabitý od začiatku do konca, no toto bolo na mňa až príliš rozťahané. Všetko by sa to dalo kľudne vyžmýkať do dvoch skvelých hodín. Načo však nemôžem narážať je skvelá kamera, brilantne vychytané scény a scenérie, a na mňa prekvapujúco dobrý DiCaprio, ktorého si začínam obľubovať. Bežnému konzumentovi však táto biograficko-dokumentárna dráma asi veľa nedá. Ja osobne som očakával viac. 55%.(8.3.2006)

Rozmýšlím se, jestli 4 nebo 5*. No, než se rozhodnu tak vyložím karty na stůl. Martin Scorsese se tentokrát chopil tématu, které je pro americkou veřejnost zajímavé více než dost. Howard Hughes, nadšený filmový tvůrce, výrobce letadel, letec, business man, který byl ikonou své doby. Pro českého diváka možná zajímavý méně, ale to není důvod si tento film neužít. Scénář snímku adaptuje pouze část života. Začíná se při natáčení Pekelných andělů, kdy se HH podařilo vniknout do Hollywoodu, přes jeho pletky s Katherine Hepburn, kdy byl na vrcholu, přes pá do hlubin, v době kdy se projevila v plné síle jeho psychická choroba až po jeho lehké postavení se na nohy. To v čem MS vyniká je vizuální stránka. Přes kamerové okružní jízdy, přes nálety kolem letadel až po dobovou stylizaci působí každý záběr famózně a naprosto dokonale. Podstatné pro film takového formátu je zapotřebí solidního hereckého obsazení. Marty je starej mazák a vsadil na Lea DiCapria, který ho rozhodně nezklamal. Spolu s Cate Blanchett, Alanem Aldou či Alecem Baldwinem tvoří historii s takovou samozřejmostí a úchvatností, že je těžké se odtrhnout, a to i přes dlouhatánskou stopáž. Takových 20 minut dolů by neškodilo.(30.7.2006)

Dramatický příběh dobrodruha, filmaře a svůdce těch nejkrásnějších žen předválečného Hollywoodu nepostrádá výborné herecké výkony v čele s působivým DiCapriem. Scorsese má energie na rozdávání a šperkuje film působivými detaily. Jedinou slabou stránkou filmu je jeho délka, zvláště několik konců působí rušivě. Celkově velmi silný film, který možná budete mít při opakovaném shlédnutí ještě radši.(27.4.2005)

• Djkoma

Tak tohle je totální pád na čumák v poddání Scorseseho. Nevím co tady všichni děláte, ale já se chci u filmu bavit a chci cítit, že sledují něco zajímavého a nechci koukat na hezké, ale nudné, zbytečné a ohrané obrazy od mistra Martina Scorseseho. Někdy až absolutně absurdní dialogy postav, které doprovází nudné vedlejší postavy. Howard Hughesv poddání Leonarda DiCapria je asi jediný klad filmu. Mě prostě nestačí Scorseseho jméno na začátku filmu, abych hned běžel dávat 5* a křičet slastí při každé scéně. To, že film ukazuje subjektivní pohled na život HH je docela na nic. Mě nezajímá jak tohoto člověka vidí Scorsese, ale chci vědět jaký byl. Jak všechno okolo probíhalo. Nechci aby si režisér přikresloval a gumoval hlavní postavu ve chvíli kdy se mu to hodí. Asi mám hodně negativních postojů, ale nevidím nic extra na této 169minutové slátanině, která vám řekně, že HH byl blázen, který miloval letadla a trpěl bakteriofóbií nebo něčím velmi podobným. HH nakonec vypadá jako nikdo co dokázal všechno a jen díky štěstí byl průkopníkem letectví. Zkusím dát Letci druhá příležitost za nějaký čas a případně změním hodnocení.(15.9.2005)

|| Scenár: John Logan | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Michael Mann, Sandy Climan, Graham King, Charles Evans, Jr. | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Forward Pass, Appian Way, Intermedia, Initial Entertainment Group, Miramax Films, Cappa Productions | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 213,741,459 $ || Monštrózny epos Scorseseho, tak isto, ako projekty zfilmované v ňom. DiCaprio už v skutočnosti pre mňa nemá čo dokazovať, na mojom zozname je hercom s najväčším počtom top hereckých výkonov v pomeru počet filmov / výkony a tak vôbec. Ten film má jedinú chybu k dokonalosti, a to je Scorseseho tipická trojhodinová metráž, ktorá je v niektorých pasážach už na úkor plnohodnotného zážitku. Pre mňa najlepšie sekvencie sú natáčanie anielov zo začiatku a časti zo súdnych jednaní - pre Vás to ale môže byť niektorá z ďalších desiatok :) 80% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(24.6.2011)

• - Legendární hollywoodskou herečku Katharine Hepburn měla původně ztvárnit Nicole Kidman, ale když se začátek produkce posunul o pár měsíců a už se z natáčení westernu Ztracené uvolnila Cate Blanchett, režisér po ní okamžite „sáhnul“. Byla totiž jeho první volbou pro tuto úlohu. (imro)

• - Holínky, které nosí ve filmu Leonardo DiCaprio, patřily ve skutečnosti Howardu Hughesovi. (Maark)

• - Režisér Scorsese do filmu s největší pravděpodobností zakomponoval odkaz na reálnou fotografii Howarda Hughese. Jde o snímek, kde Hughes sedí v kokpitu svého letadla H-4 Hercules a je otočený směrem dozadu. Fotografii je možné vidět zde. Ve filmu by na tuto fotografii mohla odkazovat scéna předcházející vzletu Herkula, kdy se profesor Fritz (Ian Holm) dívá z okna v pilotní kabině, náčež je osloven Hughesem (Leonardo DiCaprio) a poté následuje rychlý, ale přímý záběr na jednoho z fotografů, který Hughese vyfotí. DiCapriovo vzezření je v ten moment velice podobné vzezření skutečného H. Hughese na výše zmiňované fotografii. (Jakkob)