Moje první láska

• Jižní Korea Cheossarangeun cheoeumiraseo (více)
Jižní Korea, 2019, 13 h 3 min (Minutáž: 42–56 min)

Série(2) / Epizody(16)

Yun Tae-o si domů nastěhuje několik svých přátel, kteří z různých důvodů hledají útočiště. Společně prožívají lásky, přátelství a další životní eskapády. (Netflix)

Sinecod

Tak jo, už jsem si zvykla na koncept korejských dramat a že určitá naivita a upejpavost prostě ke korejským dívčím postavám patří, ale tady to hraničilo až s diagnózou. Hlavní klučičí postava jí v tom ale rozhodně nenechávala samotnou, kolikrát jsem s nima prostě chtěla zatřást. Spolubydlící nedostávají tolik prostoru (přičemž u kluka je to dobře), ale Ga-rin byla, díky svému původu, postavou ze všech nejzajímavější a mohli se jí věnovat trochu více. Poslední výraznější postavou byl kámoš a nový boyfriend, který byl vykreslen moc hezky a pak ho úplně zkazili, jako kdyby si uvědomili, že vlastně má být jen postavou vedlejší. A rodinný drama/tajemství, no, úplně vidím scénáristku u stolečku, jak se při psaní posledního dílu plácne do čela a uvědomí si: ,,ty kokos, vždyť já zapomněla na typický korejský tajnosti s rodinou, no tak to ne, to budu muset upravit" a do předpředposledního dílu švihne první pitomost, která jí napadla. Nebylo to nijak nesnesitelné, spíš bych řekla, že prostě už nejsem cílová skupina, že je to spíš pro mladší diváky (a to říkám, i když nejsem ještě žádná starocha). ()