Zapomenuté místo

Scénografie:

Chris Shriver

Kostýmy:

Amy Westcott

Nádherný film z amerického, bohem zapadnutého venkova-či spíše jednoho domu v polopoušti, jehož hlavní hrdinkou je bystrá jedenáctiletá dívenka, jejímiž ústy se dozvídáme o životě její rodiny, která je vlastně úplně soběstačná, jenže přeci jen stát napočítal něco málo v daňovém odvodu a poslal za nimi svého daňového úředníka. A zrovna, když se táta topí v depresi a nechce ji řešit. Shrnuto -nádherný film o všem, co může lidi v životě potkat, jak se mohou měnit a scéna s kojotem mě hrozně moc dojala. Herecké výkony úplně všech byly parádní, nelze vyzdvihnout jen jeden...nádherná kamera tohle dílko úžasným způsobem dotvořila. A tak se dívejte, třeba se dozvíte něco nového o sobě samých.(29.12.2013)

Zajímavý příběh, možná že kdo už měl depresi (ne depku tu máme všici) tak má k příběhu blíž...Malá Bo (14 letá Valentina de Angelis )statečně táhla celej film...Přestože film pojednává o depresi-což může mnohé odradit je to spíš film o naději.. Terapeutický podtitulek by mohl znít : máte depresi? dovolte si brečet a bude zase dobře :-)(16.6.2012)

Neobyčajní ľudia žijúci neobyčajným spôsobom na svojom vlastnom kuse zeme sú dôkazom toho, že šťastie aj neštastie je len pocit. Nepotrebujú peniaze, kreditky ani elektrinu. Dôležitá je láska, priateľstvo, pocit spolupatričnosti a pomoc. Depresia sprevádzajúca rodinu je len ďalším tmelom a dívať sa na nich je balzamom na dušu. Ľudia, ktorí sú tak prirodzení ako príroda sama, potešia každého komu sa zdá, že sa stále viac vzďaľujeme svojim koreňom.(2.11.2006)

Nebyla jsem tak nadšená, jako většina diváků. Film mi připadal spíš nudný a dost mi lezla na nervy vychytralá rádoby roztomilá holčička, která dokáže, no ale nebudu spoilerovat. Co je na filmu vynikající, je zachycení endogenní deprese, nebo spíš maniodepresivní psychozy, přechodů mezi depresí a manií u postavy otce.(19.1.2012)

Příběh vyprávěný pohledem jedenáctileté Bo. Místo, kde žije s matkou a otcem, který zrovna prožívá období těžké deprese, není ani na mapě, zato leží vedle užitečné skládky. Život bez TV, telefonu, elektřiny, bez lidí (občas se zastaví kamarád Georgie.) I zástupci finančního úřadu trvalo 4 dny než je konečně našel. A ve stejném okamžiku, kdy spatřil nahou paní domu, dostal žihadlo. Když se po třech dnech a nocích blouznění ve vysokých horečkách probral ...... byl zamilován, do Arlene, do místa, do způsobu života. Zůstal a začal malovat. Jako první vzniklo plátno, které nebylo jen obyčejným pohledem ...... „Mnohokrát jsem o tom plátně ještě přemýšlela. Připadalo mi, že oceán znázorňuje minulost, nebe je budoucností a současnost bude jenom ta úzká, klikatá čára, kde se oba setkávají. Klikatá, protože když na ní stojíme, sama se pod námi kroutí, neustále se mění.“ Nádherný film, který svou pohodou musí snad každého pohladit.(28.12.2005)