Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  *****

  Showtime servíruje další majstrštyk,který na relativně malém prostoru mapuje ty nejdůležitější momenty týkající se Fox News a poslední cca 1/3 života Rogera Ailese.Velkým plusem je,že seriál osloví i ty,kteří netuší kdo jsou Ailes,Murdoch,co je vlastně zač Fox News atd.Já si užil každou minutu na maximum a klidně bych vydržel ještě déle.Zlatým hřebem je pak výkon Russella Crowa,který je prostě vynikající a korunu mu nasazuje v posledním díle,kdy je král svržen z trůnu...90%(23.8.2019)

 • Radek99
  ****

  Zajímavý seriál mapující vznik a pozadí legendární americké televizní zpravodajské konzervativní bašty. Metamorfoza Russella Crowea je neuvěřitelná! Postava Rogera Ailese je zjevně zásadní nejen v televizi Fox News, ale i v pozadí Republikánské strany, je ovšem faktem, že tvůrci udělali z Ailese až monstrum a nemohu se zbavit dojmu, že na ose výkonný ředitel Roger Ailes - investor a majitel Rupert Murdoch dost vychýlili kyvadlo ve směru k Ailesovi, přičemž vliv Murdocha dost upozadili, jakoby v jiných zemích ve svém mediálním imperiu neprovozoval podobně kontroverzní média rezignující na žurnalistickou etiku a jdoucí jen po ratingu a zisku, kupříkladu bulvární The Sun ve Velké Británii a řadu dalších, přičemž je všeobecně známa Murdochova náklonnost k republikánům i konkrétně k Donaldu Trumpovi, je tedy trochu s otazníkem, že by ve směřování Fox News neměl svůj zásadní podíl, když jsou navíc všeobecně známy neetické praktiky zaměstnanců jeho médií, které se opakovaně dostaly až před soudní dvory (viz aféra Maxe Mosleyho atd.). PS: Ještě že u nás zaujal pozici Fox News Barrandov TV a místní Roger Ailes se jmenuje Jaromír Soukup, osoba spíše komická, než vlivná...(8.9.2019)

 • decouble
  ****

  The Loudest Voice je dobrý seriál, ale je docela nesnadné si ho užívat a to z několika důvodů. 1) Audiovizuální stránka má uměřený styl (alespoň oproti většině současných seriálů), tak aby vynikly především herecké výkony. 2) Příběh má dvě roviny. Tou kontextuální je vznik a vzestup Fox News jako projektu konzervativce Rogera Ailese. Ta druhá rovina je téma zneužívání lidí. Nejde ale jen o sexuální zneužívání, seriál zobrazuje různé typy manipulace, tlaku a ovládání podřízených skrze pozici moci. Někdy je vyložené nepříjemné sledovat, jak psychologická manipulace podřízených hraničí, až s fyzickým omezením osobní svobody. 3) Odehrává se většinou v interiérech, z nichž většina jsou různé kanceláře a hotelové lobby a tmavé hotelové pokoje, takže nenabízí žádné esteticky zajímavé lokace. 4) Není tu žádná vyloženě sympatická postava, se kterou by se divák byl schopný snadno identifikovat (alespoň v první polovině). A naopak hlavní protagonistou je paranoidní (životní moudro jeho otce: „Don't ever trust anybody“), obtloustlý, plešatý, stárnoucí a oplzlý Roger Aisles, kterého (za podpory maskérské práce) naprosto skvěle zahrál Russell Crowe. 5) U mě osobně The Loudest Voice dokonce místy vyvolával pocity fyzického nechutenství, což je dáno tím, jak Roger Aisles vypadá, jak hodně fyzicky je ztvárněn a celkově tématem (sexuálního) zneužívání. Tuhle kombinaci asi nejlíp demonstruje scéna, v které se stárnoucí Aisles při osahávání odevzdané asistentky zoufale snaží v rozkroku nahmatat ztracenou erekci. 6) Svou roli ale taky hraje vědomí, že seriál je založen na skutečném příběhu a že tudíž existuje partička samolibých lidí s velkým vlivem na americkou (a potažmo světovou) politiku, které léta procházejí docela solidní prasárny (manipulace s médií, zastírání sexuálních skandálů).(16.1.2020)

 • vyfuk
  *****

  Nejsilnější hlas spíše vypadal jako nějaká svéhlavá minisérie, která bude nějak extrémně dobrá, ale spíše v rámci celého roku průměrná, ale chtěla odvyprávět nějaký příběh. Což jsou dejme tomu dvě různé věci, které se dají hodnotit. A kupodivu i v rámci nástupu popularity seriálu a poté i pozitivnějších ohlasů, se ukázalo, že ono to naopak bude velmi dobré. Začátek spíše jede na ten děj. A jde mu to více než dobře. Někdo by si mohl myslet, že příběh někoho kdo vedl Fox News je totálně o ničem. Ale někoho, koho zajímá dění ve světě a pozoruje polarizaci společnosti, tak si umí snad dát dvě a dvě dohromady. Sledování intrik, systematiky a propagace vnitřní politiky Fox News bylo ať už jakékoliv, hlavně zajímavé. Ten zbytek si asi každý přebere subjektivně. Poté už je skvělým zpříjemněním v celku originálního a novátorského střihu, který finále seriálu velmi hezky opepřil. Asi hlavním tahounem je logicky Crowe, který se po dlouhé době objevil v něčem více plnohodnotném a hlavně velmi autentickém. Nevím jestli šlo o dokonalý make-up nebo jednoduše skvělé hraní, ale mistr v této roli nebyl absolutně poznat a ani si nepamatuji, kdy by se mi stalo, že bych před kamerou stále neviděl herce, ale reálnou postavu. Kdo se chce vzdělat a podivit se nad lidstvem, jste zde vítáni.(22.9.2019)

 • Yoda sama
  ****

  Po všetkých stránkach je to štandardne obyčajne natočená životopisná dráma, v ktorej sa najlepšie sleduje výkon hercov. A práve v nich je čaro Nejsilnejšího hlasu. Paranoia, charizma, božský komlex a tona iných vlastností robia z Rogera Ailesa v podaní Russella Crowea najodpornejšiu seriálovú postavu tejto sezóny. Sorry Antoly Djatlov, rovnako skutočný Roger bol o to výraznejšiou faktom, že bol oslavovaná i pranierovaná osoba, ktorá ovplyvnila myslenie miliónom ľudí. Miniséria balancuje dva dôležité aspekty jeho podstaty- jeho prácu: dôležité míľniky jeho úspechov, jeho odvahy miešanej s aroganciou, vďaka ktorým robil, pre spravodajskú stanicu, odvážne rozhodnutia a vďaka nim spravil z Foxu číslo jedna a z neho mocného človeka; a jeho vzťah k ľuďom: od jeho profesných vzťahov (kontrast medzi lojálnými, ktorí mu vďačia za kariéru (asistentka), manipulovanými (Joe Lindsley) a obeťami (Gretchen)) k osobným (rodina). Prvý aspekt je pre životopisné diela samozrejmosťou a Ailes ako lovec sledovanosti pochopiteľne vždy chmatol po veciach, ktoré zasahovali amerických obyvateľov najviac a schopnosťou manipulácie ovplyvňoval mienku. Zaujímavejšie je však sledovať osudy ľudí okolo neho a ako ich dlhodobá interakcia s ním ovplyvnila. Vďaka tomu táto konverzačka úspešne vykresľuje postavu, ktorá nemusí byť zbytočne umelo démonizovaná, pretože drvivá väčšina odporných výrokov, tabuizovaných prešľapov a životných rozhodnutí naozaj spravil. Príbeh postavy, bez ktorej by Trump pravdepodobne nesedel v bielom dome, sa totižto písal sám.(13.8.2019)