Reklama

Reklama

Nejsilnější hlas

(seriál)
  • USA The Loudest Voice (více)
Trailer 2

Epizody(7)

Obsahy(1)

Tato sedmidílná minisérie je inspirovaná bestsellerem o Rogeru Ailesovi (Russell Crowe), zakladateli Fox News. Abychom porozuměli událostem, které vedly k vzestupu současné republikánské strany, je třeba nejprve pochopit Ailese. Seriál se soustředí primárně na minulé desetiletí, v němž se Ailes stal de facto vůdcem strany. Dotýká se také klíčových okamžiků v Ailesově životě včetně jeho zkušeností se světovými leadery, kteří stáli u zrodu jeho politické kariéry, a obvinění ze sexuálního obtěžování, jež vládci Fox News nakonec zlomilo vaz. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (54)

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá show o skutečném zpravodajství. Vynikající Crowe si Ailese vychutnává jako dortíky, které má v závěru zakázané baštit. Manipulace, trefné glosy mířené na obyčejného, unaveného taťku u televize no a potom hezké holky. Ty především. Seriál se soustředí na nejdůležitější roky a téměř nesleví v kadenci. Od založení FOX news, přes dvojčata až k Donaldovi a žalobě. Herecké výkony jsou špičkové a že je co hrát. Škoda jen že to neukončili až tím uklouznutím v koupelně. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Excelentne nechutný zvrhlík Roger Ailes, Russell Crowe ho podá priam bravúrne, zaslúžene ovenčení Zlatým Glóbusom. Zas tu máme krásny pohľad na to ako to úžasne funguje v tej ukážkovej americkej demokracii, strach a hrôza keď takýto ľudia udávajú ten správny vlastenecký smer. /85%/ ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Tohle je osobní věc, Rogere. Gretchen žaluje vás, nikoliv Fox News.“ – „Já jsem Fox News!“ Každý díl představuje nějaký z vrcholů kariéry hřmotného ostrostřelce Rogera Ailese a klíčových momentů moderních amerických dějin. A každým dílem se linuly střípky neohleduplného chování k podřízeným ženám, což zpravidla vyvrcholilo sexuálními útoky a obtěžováním. Začínáme nicméně v roce 1995, kdy se ujímá vedení zpravodajské televizní stanice, respektive sledujeme pozadí vzniku budoucí zpravodajské konzervativní bašty. Právě stanice se totiž stala za dob vládnutí ambiciózního egomana Rogera jakýmsi propagandistickým kanálem Republikánské strany. Hladová po ratingu a zisku, dravě nakládající s realitou, rezignující na žurnalistickou etiku, protože „hrany jsou pro sraby“. Ač s mnohými porážkami, Ailes stále doufal v tu pravou bělošskou Ameriku, v níž Bůh a rodina pevně stojí na prvním místě. Nekompromisní stratég Russell Crowe, který zbožňuje házení třaskavých zpráv mezi veřejnost, herecky exceluje. Ačkoliv ho tvůrci obklopili slušnými herci, on si scény umného rozdělování americké společnosti stejně krade pro sebe. Navíc přesto, o jaké téma se jedná, jde o svižný a atraktivně uchopený projekt. „Tady v rohu jsme měli patrovou postel. Spal jsem nahoře. Strašně rád jsem si tam hrál, protože jsem na všechny koukal shora!“ ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Ďábel nosí pupek a šéfoval 14 let Fox News. Konec většina z nás znala dopředu, o ten tady ale nikdy nešlo. Seriál totiž konstantně boduje v detailech, maličkých předzvěstech toho, co bude. A pak samozřejmě proměnou Crowea v psychopatického egomaniaka, ne nepodobného tomu, co sedí v Bílém domě. Russell si jde každopádně pro Emmy a to naprosto zaslouženě. Nicméně v čem je seriál opravdu nejsilnější, je portrétování žen. Ať už je řeč o sekretářce, která vše vidí, ale loajalita je pro ni nade vše, nebo hrdé manželce, která obětovala kariéru, protože Amerika potřebovala, aby její muž měl za zády silnou oporu, nebo všech těch zneužívaných ženách, které prošly psychologickým terorem, jenom protože to společnost (a teď nemluvím jen o Fox News) léta přehlížela, scénář zkrátka vždycky ví, co a jak chce říct. I díky tomu tempo nekolísá a ona fascinace/děs z toho, jakým směrem se moderní dějiny ubírají (a jakým způsobem dokáže člověk z pozice moci manipulovat ostatní), nikdy nezmizí. Za mě jednoznačně povedená sonda a spolu s Černobylem zatím nejlepší minisérie roku. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál mapující vznik a pozadí legendární americké televizní zpravodajské konzervativní bašty. Metamorfoza Russella Crowea je neuvěřitelná! Postava Rogera Ailese je zjevně zásadní nejen v televizi Fox News, ale i v pozadí Republikánské strany, je ovšem faktem, že tvůrci udělali z Ailese až monstrum a nemohu se zbavit dojmu, že na ose výkonný ředitel Roger Ailes - investor a majitel Rupert Murdoch dost vychýlili kyvadlo ve směru k Ailesovi, přičemž vliv Murdocha dost upozadili, jakoby v jiných zemích ve svém mediálním imperiu neprovozoval podobně kontroverzní média rezignující na žurnalistickou etiku a jdoucí jen po ratingu a zisku, kupříkladu bulvární The Sun ve Velké Británii a řadu dalších, přičemž je všeobecně známa Murdochova náklonnost k republikánům i konkrétně k Donaldu Trumpovi, je tedy trochu s otazníkem, že by ve směřování Fox News neměl svůj zásadní podíl, když jsou navíc všeobecně známy neetické praktiky zaměstnanců jeho médií, které se opakovaně dostaly až před soudní dvory (viz aféra Maxe Mosleyho atd.). PS: Ještě že u nás zaujal pozici Fox News Barrandov TV a místní Roger Ailes se jmenuje Jaromír Soukup, osoba spíše komická, než vlivná... ()

Galerie (80)

Související novinky

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází…

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů…

Reklama

Reklama