1. série - 80%(12.8.2019)

První 3 díly trošku nuda. Další 4 díly super! Proto nakonec dávám 5 hvězd. Must watch pro každýho, kdo se zajímá o média nebo historii TV. Btw. nejsem ani na jedný straně, co se týče zaujatosti konzervativci vs. liberálové, jen se mi to prostě líbí jako kinematografická záležitost. A Russel Crowe? Neuvěřitelnej hereckej výkon. Něco takovýho jsem dlouho nezažila.(12.8.2019)

// Ďábel nosí pupek a šéfoval 14 let Fox News. Konec většina z nás znala dopředu, o ten tady ale nikdy nešlo. Seriál totiž konstantně boduje v detailech, maličkých předzvěstech toho, co bude. A pak samozřejmě proměnou Crowea v psychopatického egomaniaka, ne nepodobného tomu, co sedí v Bílém domě. Russell si jde každopádně pro Emmy a to naprosto zaslouženě. Nicméně v čem je seriál opravdu nejsilnější, je portrétování žen. Ať už je řeč o sekretářce, která vše vidí, ale loajalita je pro ni nade vše, nebo hrdé manželce, která obětovala kariéru, protože Amerika potřebovala, aby její muž měl za zády silnou oporu, nebo všech těch zneužívaných ženách, které prošly psychologickým terorem, jenom protože to společnost (a teď nemluvím jen o Fox News) léta přehlížela, scénář zkrátka vždycky ví, co a jak chce říct. I díky tomu tempo nekolísá a ona fascinace/děs z toho, jakým směrem se moderní dějiny ubírají (a jakým způsobem dokáže člověk z pozice moci manipulovat ostatní), nikdy nezmizí. Za mě jednoznačně povedená sonda a spolu s Černobylem zatím nejlepší minisérie roku.(14.8.2019)

• cinefob

Roger Ailes byl omezenec a ignorant, který dokázal řvát silněji než kdokoliv jiný. A teď to zkuste udělat tak, aby sdělování tohoto poselství drželo diváka 5 h a 51 min. Vskutku titánský úkol.(14.8.2019)

Po všetkých stránkach je to štandardne obyčajne natočená životopisná dráma, v ktorej sa najlepšie sleduje výkon hercov. A práve v nich je čaro Nejsilnejšího hlasu. Paranoia, charizma, božský komlex a tona iných vlastností robia z Rogera Ailesa v podaní Russella Crowea najodpornejšiu seriálovú postavu tejto sezóny. Sorry Antoly Djatlov, rovnako skutočný Roger bol o to výraznejšiou faktom, že bol oslavovaná i pranierovaná osoba, ktorá ovplyvnila myslenie miliónom ľudí. Miniséria balancuje dva dôležité aspekty jeho podstaty- jeho prácu: dôležité míľniky jeho úspechov, jeho odvahy miešanej s aroganciou, vďaka ktorým robil, pre spravodajskú stanicu, odvážne rozhodnutia a vďaka nim spravil z Foxu číslo jedna a z neho mocného človeka; a jeho vzťah k ľuďom: od jeho profesných vzťahov (kontrast medzi lojálnými, ktorí mu vďačia za kariéru (asistentka), manipulovanými (Joe Lindsley) a obeťami (Gretchen)) k osobným (rodina). Prvý aspekt je pre životopisné diela samozrejmosťou a Ailes ako lovec sledovanosti pochopiteľne vždy chmatol po veciach, ktoré zasahovali amerických obyvateľov najviac a schopnosťou manipulácie ovplyvňoval mienku. Zaujímavejšie je však sledovať osudy ľudí okolo neho a ako ich dlhodobá interakcia s ním ovplyvnila. Vďaka tomu táto konverzačka úspešne vykresľuje postavu, ktorá nemusí byť zbytočne umelo démonizovaná, pretože drvivá väčšina odporných výrokov, tabuizovaných prešľapov a životných rozhodnutí naozaj spravil. Príbeh postavy, bez ktorej by Trump pravdepodobne nesedel v bielom dome, sa totižto písal sám.(13.8.2019)