Po všetkých stránkach je to štandardne obyčajne natočená životopisná dráma, v ktorej sa najlepšie sleduje výkon hercov. A práve v nich je čaro Nejsilnejšího hlasu. Paranoia, charizma, božský komlex a tona iných vlastností robia z Rogera Ailesa v podaní Russella Crowea najodpornejšiu seriálovú postavu tejto sezóny. Sorry Antoly Djatlov, rovnako skutočný Roger bol o to výraznejšiou faktom, že bol oslavovaná i pranierovaná osoba, ktorá ovplyvnila myslenie miliónom ľudí. Miniséria balancuje dva dôležité aspekty jeho podstaty- jeho prácu: dôležité míľniky jeho úspechov, jeho odvahy miešanej s aroganciou, vďaka ktorým robil, pre spravodajskú stanicu, odvážne rozhodnutia a vďaka nim spravil z Foxu číslo jedna a z neho mocného človeka; a jeho vzťah k ľuďom: od jeho profesných vzťahov (kontrast medzi lojálnými, ktorí mu vďačia za kariéru (asistentka), manipulovanými (Joe Lindsley) a obeťami (Gretchen)) k osobným (rodina). Prvý aspekt je pre životopisné diela samozrejmosťou a Ailes ako lovec sledovanosti pochopiteľne vždy chmatol po veciach, ktoré zasahovali amerických obyvateľov najviac a schopnosťou manipulácie ovplyvňoval mienku. Zaujímavejšie je však sledovať osudy ľudí okolo neho a ako ich dlhodobá interakcia s ním ovplyvnila. Vďaka tomu táto konverzačka úspešne vykresľuje postavu, ktorá nemusí byť zbytočne umelo démonizovaná, pretože drvivá väčšina odporných výrokov, tabuizovaných prešľapov a životných rozhodnutí naozaj spravil. Príbeh postavy, bez ktorej by Trump pravdepodobne nesedel v bielom dome, sa totižto písal sám.(13.8.2019)

Zajímavý seriál mapující vznik a pozadí legendární americké televizní zpravodajské konzervativní bašty. Metamorfoza Russella Crowea je neuvěřitelná! Postava Rogera Ailese je zjevně zásadní nejen v televizi Fox News, ale i v pozadí Republikánské strany, je ovšem faktem, že tvůrci udělali z Ailese až monstrum a nemohu se zbavit dojmu, že na ose výkonný ředitel Roger Ailes - investor a majitel Rupert Murdoch dost vychýlili kyvadlo ve směru k Ailesovi, přičemž vliv Murdocha dost upozadili, jakoby v jiných zemích ve svém mediálním imperiu neprovozoval podobně kontroverzní média rezignující na žurnalistickou etiku a jdoucí jen po ratingu a zisku, kupříkladu bulvární The Sun ve Velké Británii a řadu dalších, přičemž je všeobecně známa Murdochova náklonnost k republikánům i konkrétně k Donaldu Trumpovi, je tedy trochu s otazníkem, že by ve směřování Fox News neměl svůj zásadní podíl, když jsou navíc všeobecně známy neetické praktiky zaměstnanců jeho médií, které se opakovaně dostaly až před soudní dvory (viz aféra Maxe Mosleyho atd.). PS: Ještě že u nás zaujal pozici Fox News Barrandov TV a místní Roger Ailes se jmenuje Jaromír Soukup, osoba spíše komická, než vlivná...(8.9.2019)

Skvělá show o skutečném zpravodajství. Vynikající Crowe si Ailese vychutnává jako dortíky, které má v závěru zakázané baštit. Manipulace, trefné glosy mířené na obyčejného, unaveného taťku u televize no a potom hezké holky. Ty především. Seriál se soustředí na nejdůležitější roky a téměř nesleví v kadenci. Od založení FOX news, přes dvojčata až k Donaldovi a žalobě. Herecké výkony jsou špičkové a že je co hrát. Škoda jen že to neukončili až tím uklouznutím v koupelně.(9.10.2019)

Chtěl jsem si na zkoušku odpoledne pustit jeden díl, že to pomalu začnu nakoukávat. Teď je jedenáct hodin večer a já mám všech sedm epizod za sebou... No, snad si tohle najde mnohem víc diváků, páč je to rozhodně jeden z nejdůležitějších seriálů roku o tom, že prachy jsou prostě vším, a že toxické opojení z moci má devastující účinky na všechny kromě toho, kdo umí štěkat nejhlasitěji. Vážně zdrcující a taky pekelně depresivní televizní důkaz o tvrzení, že pero je v dnešní době mocnější meče. Výkony Russella Crowea a Naomi Watts opojné.(14.9.2019)

// Ďábel nosí pupek a šéfoval 14 let Fox News. Konec většina z nás znala dopředu, o ten tady ale nikdy nešlo. Seriál totiž konstantně boduje v detailech, maličkých předzvěstech toho, co bude. A pak samozřejmě proměnou Crowea v psychopatického egomaniaka, ne nepodobného tomu, co sedí v Bílém domě. Russell si jde každopádně pro Emmy a to naprosto zaslouženě. Nicméně v čem je seriál opravdu nejsilnější, je portrétování žen. Ať už je řeč o sekretářce, která vše vidí, ale loajalita je pro ni nade vše, nebo hrdé manželce, která obětovala kariéru, protože Amerika potřebovala, aby její muž měl za zády silnou oporu, nebo všech těch zneužívaných ženách, které prošly psychologickým terorem, jenom protože to společnost (a teď nemluvím jen o Fox News) léta přehlížela, scénář zkrátka vždycky ví, co a jak chce říct. I díky tomu tempo nekolísá a ona fascinace/děs z toho, jakým směrem se moderní dějiny ubírají (a jakým způsobem dokáže člověk z pozice moci manipulovat ostatní), nikdy nezmizí. Za mě jednoznačně povedená sonda a spolu s Černobylem zatím nejlepší minisérie roku.(14.8.2019)