Nejsilnější hlas

• USA The Loudest Voice (více)
USA, 2019, 5 h 51 min (Minutáž: 46–54 min)

Epizody(7)

Tato sedmidílná minisérie je inspirovaná bestsellerem o Rogeru Ailesovi (Russell Crowe), zakladateli Fox News. Abychom porozuměli událostem, které vedly k vzestupu současné republikánské strany, je třeba nejprve pochopit Ailese. Seriál se soustředí primárně na minulé desetiletí, v němž se Ailes stal de facto vůdcem strany. Dotýká se také klíčových okamžiků v Ailesově životě včetně jeho zkušeností se světovými leadery, kteří stáli u zrodu jeho politické kariéry, a obvinění ze sexuálního obtěžování, jež vládci Fox News nakonec zlomilo vaz. (HBO Europe)

dO_od

// Ďábel nosí pupek a šéfoval 14 let Fox News. Konec většina z nás znala dopředu, o ten tady ale nikdy nešlo. Seriál totiž konstantně boduje v detailech, maličkých předzvěstech toho, co bude. A pak samozřejmě proměnou Crowea v psychopatického egomaniaka, ne nepodobného tomu, co sedí v Bílém domě. Russell si jde každopádně pro Emmy a to naprosto zaslouženě. Nicméně v čem je seriál opravdu nejsilnější, je portrétování žen. Ať už je řeč o sekretářce, která vše vidí, ale loajalita je pro ni nade vše, nebo hrdé manželce, která obětovala kariéru, protože Amerika potřebovala, aby její muž měl za zády silnou oporu, nebo všech těch zneužívaných ženách, které prošly psychologickým terorem, jenom protože to společnost (a teď nemluvím jen o Fox News) léta přehlížela, scénář zkrátka vždycky ví, co a jak chce říct. I díky tomu tempo nekolísá a ona fascinace/děs z toho, jakým směrem se moderní dějiny ubírají (a jakým způsobem dokáže člověk z pozice moci manipulovat ostatní), nikdy nezmizí. Za mě jednoznačně povedená sonda a spolu s Černobylem zatím nejlepší minisérie roku. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Excelentne nechutný zvrhlík Roger Ailes, Russell Crowe ho podá priam bravúrne, zaslúžene ovenčení Zlatým Glóbusom. Zas tu máme krásny pohľad na to ako to úžasne funguje v tej ukážkovej americkej demokracii, strach a hrôza keď takýto ľudia udávajú ten správny vlastenecký smer. /85%/ ()

Radek99

Zajímavý seriál mapující vznik a pozadí legendární americké televizní zpravodajské konzervativní bašty. Metamorfoza Russella Crowea je neuvěřitelná! Postava Rogera Ailese je zjevně zásadní nejen v televizi Fox News, ale i v pozadí Republikánské strany, je ovšem faktem, že tvůrci udělali z Ailese až monstrum a nemohu se zbavit dojmu, že na ose výkonný ředitel Roger Ailes - investor a majitel Rupert Murdoch dost vychýlili kyvadlo ve směru k Ailesovi, přičemž vliv Murdocha dost upozadili, jakoby v jiných zemích ve svém mediálním imperiu neprovozoval podobně kontroverzní média rezignující na žurnalistickou etiku a jdoucí jen po ratingu a zisku, kupříkladu bulvární The Sun ve Velké Británii a řadu dalších, přičemž je všeobecně známa Murdochova náklonnost k republikánům i konkrétně k Donaldu Trumpovi, je tedy trochu s otazníkem, že by ve směřování Fox News neměl svůj zásadní podíl, když jsou navíc všeobecně známy neetické praktiky zaměstnanců jeho médií, které se opakovaně dostaly až před soudní dvory (viz aféra Maxe Mosleyho atd.). PS: Ještě že u nás zaujal pozici Fox News Barrandov TV a místní Roger Ailes se jmenuje Jaromír Soukup, osoba spíše komická, než vlivná... ()

TeeAge

Dlhú dobu som nechápal, ako mohlo vzniknúť v Amerike médium, ako je Fox. The Loudest Voice mi to krásne vysvetlil. Russel Crowe a jeho herecký koncert v kombinácií so scenárom, ktorý mohol napísať naozaj len sám život. ()

3DD!3

Skvělá show o skutečném zpravodajství. Vynikající Crowe si Ailese vychutnává jako dortíky, které má v závěru zakázané baštit. Manipulace, trefné glosy mířené na obyčejného, unaveného taťku u televize no a potom hezké holky. Ty především. Seriál se soustředí na nejdůležitější roky a téměř nesleví v kadenci. Od založení FOX news, přes dvojčata až k Donaldovi a žalobě. Herecké výkony jsou špičkové a že je co hrát. Škoda jen že to neukončili až tím uklouznutím v koupelně. ()

castor

„Tohle je osobní věc, Rogere. Gretchen žaluje vás, nikoliv Fox News.“ – „Já jsem Fox News!“ Každý díl představuje nějaký z vrcholů kariéry hřmotného ostrostřelce Rogera Ailese a klíčových momentů moderních amerických dějin. A každým dílem se linuly střípky neohleduplného chování k podřízeným ženám, což zpravidla vyvrcholilo sexuálními útoky a obtěžováním. Začínáme nicméně v roce 1995, kdy se ujímá vedení zpravodajské televizní stanice, respektive sledujeme pozadí vzniku budoucí zpravodajské konzervativní bašty. Právě stanice se totiž stala za dob vládnutí ambiciózního egomana Rogera jakýmsi propagandistickým kanálem Republikánské strany. Hladová po ratingu a zisku, dravě nakládající s realitou, rezignující na žurnalistickou etiku, protože „hrany jsou pro sraby“. Ač s mnohými porážkami, Ailes stále doufal v tu pravou bělošskou Ameriku, v níž Bůh a rodina pevně stojí na prvním místě. Nekompromisní stratég Russell Crowe, který zbožňuje házení třaskavých zpráv mezi veřejnost, herecky exceluje. Ačkoliv ho tvůrci obklopili slušnými herci, on si scény umného rozdělování americké společnosti stejně krade pro sebe. Navíc přesto, o jaké téma se jedná, jde o svižný a atraktivně uchopený projekt. „Tady v rohu jsme měli patrovou postel. Spal jsem nahoře. Strašně rád jsem si tam hrál, protože jsem na všechny koukal shora!“ ()

Davies182

Chtěl jsem si na zkoušku odpoledne pustit jeden díl, že to pomalu začnu nakoukávat. Teď je jedenáct hodin večer a já mám všech sedm epizod za sebou... No, snad si tohle najde mnohem víc diváků, páč je to rozhodně jeden z nejdůležitějších seriálů roku o tom, že prachy jsou prostě vším, a že toxické opojení z moci má devastující účinky na všechny kromě toho, kdo umí štěkat nejhlasitěji. Vážně zdrcující a taky pekelně depresivní televizní důkaz o tvrzení, že pero je v dnešní době mocnější meče. Výkony Russella Crowea a Naomi Watts opojné. ()

liborek_

Chce-li někdo pochopit přítomnost Donalda Trumpa v Bílém domě, nutnou podmínkou je pochopení pozice Fox News v americkém mediálním prostředí. Zdařilá minisérie Nejsilnější hlas leccos napoví. Popisuje totiž vznik této zpravodajské televizní stanice mediálního magnáta Ruperta Murdocha, její roli v klíčových momentech moderních amerických dějin a především profesní příběh jejího spolutvůrce a dlouholetého šéfa Rogera Ailese, ultrapravicového šovinisty a štváče, který má lví podíl právě na tom, kdo je v čele současné Ameriky. Předem je třeba říct, že Fox News ani Ailes nevytvořili Trumpa nebo trumpismus (ačkoli v jedné scéně Ailes rozhořčeně a autoritativně tvrdí: "Dalšího amerického prezidenta vyberu já!"), a tato minisérie to ani nenaznačuje, ale vytvořili Trumpovo publikum (a podle někdejšího šéfa federální komise pro komunikaci Hundta: "Pak přišel Trump a řekl: 'V tomhle vašem cirkuse budu já principálem.'"). Fox News za Ailesova vedení akcelerovala další rozdělování americké společnosti, které existovalo už po několik dekád (viz skvělá kniha Fault Lines, která mapuje, jak byla v minulosti Amerika ideologicky rozdělená, a dokazuje, že současný stav není nic mimořádného): Vzdala se jakékoli objektivity a nepokrytě tlačila konzervativní propagandu, až se po Trumpově zvolení stala jakousi podivnou obdobou státní televize a personální líhní Trumpovy administrativy. Právě na Ailesově příkladu - a v tomto je minisérie docela důkladná - můžeme sledovat ideologické podhoubí Trumpova politického vzestupu. Ailes je vylíčen jako rasista, sexista, bigotník a odpůrce muslimů; vidíme v něm fanatického pravičáka, pro nějž vše nalevo od středu (včetně) je stalinistické komoušství, a cynického pragmatika, pro nějž je rating a prosazování konzervativní agendy důležitější než žurnalistická objektivita a integrita. Na věrohodnosti této minisérii může ubírat fakt, že jde o adaptaci jedné knihy liberálního autora a že mnohé detaily ze soukromí nelze přímo ověřit (Ailes je mrtvý a další aktéři podepsali dohodu o mlčenlivosti). Nicméně jiné zdroje potvrzují, že realita - alespoň v té veřejné oblasti - byla ještě drsnější (viz např. podrobná reportáž o Fox News v New Yorkeru). Závěr minisérie se soustřeďuje především na žalobu Gretchen Carlson na Ailese za sexuální obtěžování. Máme sice díky tomu možnost trochu lépe nahlédnout na (v Česku spíše vysmíváný a bagatelizovaný) fenomén #MeToo (cca rok předtím než se mu takto začalo říkat), ale byla kvůli tomu upozaděna výrazná proměna Fox News z murdochovsky proti-trumpovské televize, která zesměšňovala zpochybňovače Obamova původu (zastánce tzv. birtherismu, které moderátorské hvězdy Foxu O'Reilly a Beck nazývaly pomatenci a idioty - to v minisérii neuvidíme) na nepokrytě trumpovskou platformu legitimizující a šířící nejrůznější konspirační teorie (což je zásluha právě Ailese, Seana Hannityho a Tuckera Carlsona - a v minisérii se s tím do jisté míry pracuje). Potlačen je také významný fakt, že Fox News těsně před prezidentskými volbami v r. 2016 ututlala informace své vlastní reportérky o Trumpově vztahu s pornoherečkou Stormy Daniels (šéf zpravodajství to měl údajně smést se stolu slovy: "Dobrá práce, děvče. Ale Rupert chce, aby Donald Trump vyhrál, tak to nech bejt."), což mělo potenciál výrazně zasáhnout do výsledku voleb (skandál se provalil až rok po volbách). I přes tuto povrchnost a selektivnost minisérie dobře ukazuje zákulisí konzervativní elity amerického mediálního světa. Bohužel horší to je s popisem toho, proč byl Ailes takový, jaký byl; minisérie se zaměřuje na jeho profesní život a vidíme pouze střípky rodinného zázemí z konce jeho života, kdy se jeho osobnost postupně rozpadala a z Ailese se stával větší a větší paranoik. Ale to by minisérie musela být sérií o několika řadách, kdybychom chtěli sledovat Ailesův život podrobněji, včetně formativních let apod. Nejsilnější hlas je dobrá ukázka kvalitní "Quality TV". Atraktivní téma ze současnosti, skvělé obsazení (perfektně zmaskovaný Russel Crowe je v roli odporného a úlisného Ailese skvělý) a řemeslná profesionalita... A jak to tak bývá, největší problém s ní bude mít hlavně tvrdé jádro Trumpovy fanouškovské základny. () (méně) (více)

Aky

Pro našince neznající osud Rogera Ailese docela napínavé drama o ambiciózním člověku, kterého nadprůměrné schopnosti dohnaly až ke kriminálním činům.Smekám před Russellem Crowem, který je ve všech fázích vývoje a rovinách své postavy současně nechutný i sympatický. Silný zážitek. ()

InJo

Fascinující portrét člověka, jenž z pozice své funkce (zakladatel a šéf zpravodajského kanálu Fox News) zásadně zasahoval do nejvýznamnějších událostí nedávných (nejen) amerických dějin (následky 11. září, prezidentské volby). Roger Ailes (k nepoznání namaskovaný Russell Crowe v jedné ze svých životních rolí) byl učebnicovým příkladem tvrdého pravicového konzervativce, zastánce republikánské strany a tradičních amerických hodnot, odpůrce Baracka Obamy, muslimů, migrace a čehokoliv levicového. Na jedné straně výjimečně schopný mediální pracovník a manažer, současně ale také bezskrupulózní samolibý demagog a manipulátor, jenž musel na sklonku své kariéry čelit obvinění ze sexuálního obtěžování. Nejsilnější hlas je výtečně koncipované sedmidílné životopisné drama, které náramně pokrývá zejména oblasti tvorby (zaujaté) mainstreamové žurnalistiky a fungování vrcholné politiky v USA. ()

Anderton

Ambivalentná hlavná postava, vďaka ktorej pochopiteľne mnoho ľudí tento seriál odmietne. Nakrútiť 6 hodinový projekt s postupne stále odpornejšou hlavnou postavou tak, aby naopak gradoval a stále viac vás prikovával doma k sedačke, je umenie, to ale z princípu veci nemôže každý prijať. Podľa mňa skvele vybrané obdobia vypointované ešte názvami epizód. Crowe v najlepšej možnej hereckej forme, veľkú poklonu ale zaslúžia všetci herci bez výnimky, čo sa nestáva tak často. Môžete si myslieť o meetoo a súčasnej liberálnej politickej vlne všeličo, ale asi málokto bude po tomto seriáli pochybovať o tom, že Roger Ailes bol nevinný. ()

Trajektt

Po excelentních výkonech  v hollywoodských kasovních trhácích ve kterých jsme mohli vidět novozélandského jinocha Russella Crowea jako byl statný otrok Maximus v historickém filmu Gladiátor anebo ostřílený lukostřelec Robin Hood ve stejnojmenném filmu přichází první větší role v televizním seriálovém mikrokosmosu, kterou vystřelila americká televizní společnost Showtime a o které musím říct, že mně mile překvapila. V obou těchto filmech jsme mohli vidět poctivě vypracovanou postavu tohoto hollywoodské superborce, který otevřeně říká, že nesnáší Hollywood a jeho celkovou mašinérii. A proto mi tento oscarový herec doslova vystřelil oko svou změnou vzhledu a to zejména tloušťkou jeho panděra v této televizní minisérii ve které předvedl postavu, která je nazývána nejsilnějším hlasem Ameriky a je to doslova nechutně se potící stárnoucí plešatějící basťoch, kterej má rád tučná jídla, miluje svou rodinu, zejména svou manželku a který si občas odskočí zaskotačit s nějakou tou dobře vypadající kolegyní ze svého týmu pohledných, kancelářských myšek. Zejména dbá na jejich dentální hygienu a to zejména z důvodu jeho neutuchající obliby vysávacího procesu, kterou tyto zneužívané děvy museli podstoupit. Po pravdě řečeno jsem o tomto smradlavém dědkovi nikdy neslyšel i když samozřejmě televizi FOX znám a to hlavně díky nekonečnému animovanému seriálu Simpsonovi, ale tento příběh není ani tolik o této televizní společnosti, ale spíš o tomto darebákovi, kterej už od sedmdesátých let byl šedou eminencí republikánských prezidentů a který se nikdy netajil tím, že by chtěl založit a vést nějakou tu republikánskou zpravodajskou televizi, což se mu podařilo v roce 1996, kdy se dostal do čela nově vznikající FOX News, která se stala nejsledovanější zpravodajskou TV v USA, což byla zásluha hlavně tohoto hemofilního hromotluka, který když někde viděl volnou díru, tak jí hned musel zalepit tím svým slizkým, páchnoucím, přírodním barvivem. Už od začátku svého vůdcovství v této mediální společnosti začal brnkat na pravicovou strunu, ve které znal akordy ze svého bývalého pracovního života ve kterém si udělal mnoho důležitých politických konexí. V každém díle jsme mohli vidět nějakou tu důležitou globální či americkou událost na kterou jeho televize reagovala většinou vymyšlenými a nepodloženými fakty, které měli uchlácholit a dalo by se říct i obelhat voliče pravicového spektra, kteří většinou volí Republikánskou stranu. Ono po pravdě řečeno mně se moc nezdá, že by Demokratická strana byla levicová, ale v tom americkým Saigonu, kde se dennodenně americkým občanům lže je to asi pravda i když asi jen poloviční. Samozřejmě tento intrikán provozoval své kulišárny i ve svém osobním životě a proto jsem se po celou dobu sledování tohoto televizního díla náramně bavil a kromě urážení demokratických politiků jako byl Obama a šaškování povedeného komika Donalda Trumpa jsem se dozvěděl mnoho faktů ze zákulisí televizního zpravodajství, které řídil dosud nezmíněný Roger Ailes pod vedením jeho mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který nad ním dlouhou dobu držel ochrannou hůl. Za fantastický výkon Russella, ale i Naomi Watts a dalších dobře vybraných protagonistů musím dát známku největší a to je jasných 100%. () (méně) (více)

Arsenal83

Excelentný Russel Crowe, ale kde on nebol. Dostávame príbeh FOX News ako na podnose, nechuťák v čele, zneužívanie žien v okolí, manipulovanie správ – ktoré však robil naozaj geniálne. Maximálna ukážka toho, ako dnes fungujú mainstreamové médiá a že ich niekto považuje za objektívne alebo dokonca mienkotvorné je zrkadlom našej spoločnosti. Pretože ak niekomu mienku tvoria správy, tak dopadajú aj demokratické voľby. Jediné, čo by som seriálu vytkol, je to vlastné bitie do konzervatívneho krídla politiky a vlastne všetko je zakončené tým, že Trump sa stal prezidentom, pretože FOX robil manipulácie. Netreba však zabúdať na to, že ani ľavicovo orientované televízie na tom nie sú o nič lepšie a aj v súvislosti s masívnou podporou takzvaných celebrít a menšín všetkého druhu to ľavicový (demokratický) kandidát má oveľa ľahšie. ()

Chrustyn

Roger Ailes byl hovado a dobytek. Zároveň dokázal pro Ameriku a hlavně FOX News obrovské věci a je až neuvěřitelné, co všechno dokázal ovlivnit. Neuvěřitelně poučná a poutavá minisérie, které vévodí dokonale namaskovaný Russell Crowe, který snad nikdy nebyl působivější. Seriál funguje jako celek, přestože je kvalita jednotlivých dílu trochu kolísavá a ne vždy je zpracovávané období pro diváka působivé. ()

cinefob

Roger Ailes byl omezenec a ignorant, který dokázal řvát silněji než kdokoliv jiný. A teď to zkuste udělat tak, aby sdělování tohoto poselství drželo diváka 5 h a 51 min. Vskutku titánský úkol. ()

ledzepfan

Hardcore.. Crowe (kterého jinak moc nemusím) si s naprostou suverenitou střihnul jednoho z největších hnusáků filmovo-televizní historie.. To je fakt k zblití.. Podobnost s člověkem je jen čistě náhodná.. Abych se přiznal, nemám moc odvahu zjišťovat jak moc to odráží realitu, protože jestli bych zjistil, že více než z cca 70%, tak bych se asi radši dobrovolně nechal vystřelit do vesmíru, abych nemusel žít ve strachu, že někdy na mě něco podobného promluví.. brr vole fuj hnus a paranoidní mňága.. ()

Kaluž

Převažuje mírné zklamání. Čekal jsem hutné procedurální drama ze zákulisí tvorby kontroverzního televizního zpravodajství a namísto toho obdržel spíše nekompromisní #MeToo agitku. Možná trošku promrhaný potenciál. Russell Crowe je tam ale strašnej démon. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů