Cold Blood Legacy - La Mémoire du sang

Akční / Thriller

Francie, 2019, 91 min

Olias Barco

• BIG.NINE.CF

Ani Reno to neutáhl. Celý příběh by vymyslelo lépe 8 leté dítě. Atmosféra žádná, postavy úplně ploché. Promarněná hodina a půl času. Nevěřil jsem to ani tomu vlkovi, že je vlk 😂(9.7.2019)

• verbal

Dnes bych opět rád obohatil laickou veřejnost o další vysoce odborný terminus technikus z expertního filmově teoretického slovníku, a sice „Přiblblá impotentní pičovina“. Takže, „Přiblblá impotentní pičovina“ vzniká poměrně složitým destruktivním procesem plným zmaru a debility. Ten vesměs začíná u nějakého totálního dementa, který usilovně vytlačí kdoví odkud tupou a naprosto alogickou změť náhodně losovaných vět, tvořících z jeho retardovaného pohledu totálně úžasný, velký hnědý příběh, mocinky moc zasluhující pořádné zfilmování, samozřejmě s dementem i na režisérské židli. Co na tom, že to celé nápadně připomíná logopedické cvičení pro děti s mozkovou obrnou, vrcholící vyprsknutím zpola sežvýkaného rohlíku s nutelou do xichtu ošetřovatele, náš milý nesoudný dement má buď bohatého strýčka, skvěle slintavě kouří (ať už strýčkovi nebo jakémukoliv jinému mecenáši dementů ve vatě), anebo mu prostě vysolili řádně macatou pojistku po té nehodě při těžbě dřeva na otop, kdy chudák úplně nešťastnou náhodou umístil pilu na špatnou stranu větve, na níž seděl, a zhučel z deseti metrů rovnou na hlavu. Kapitál je prostě na světe, tak plňme mentálně zaostalé sny, a zbývá pouze vykopat z hrobu nějakou dávno hnijící hereckou mrtvolu, co o kloudnou roli zavadila naposled před šestnácti lety, když Držela hubu, a děsně tak touží po exhumaci. Té pak nakecat něco o vzkříšení Leonů a raději s ní natáčet dekompozičně a nesousledně na přeskáčku, aby jí i přes pokročilý věk náhodou nedocvaklo, jaké ještě hlouběji pohřbívající megasračce se to vlastně upsala. A voilá, „Přiblblá impotentní pičovina“ je na světě v celé kráse své vyčerpávající definice. K tomu si samozřejmě ještě připočtěte naprosto prefíkaný a dokonale míchou promyšlený závěrečný zvrat(ek), co vás srazí do kolen (zoufalstvím plačící). Kdyby to alespoň překvapivě vyvrcholilo tím, že by byl Žán ve skutečnosti přeoperovaná transgenderová sestřenice hlavní hrdinky, jménem Klér, a ta nesympatická slizká kráva se teď bytostně touží Klér pomstít za to, že si tajně nechala přišít čuráka jejího nade vše milovaného, nedávno tragicky zesnulého strýce Klóda, byl by to dokonalý matroš na večerní trhák opičího výběhu TV Loppatov. Ovšem tohle patrně otráví i solviny a senilní důchodce.(21.7.2019)

• LIVINGDEAD

U filmu jsem se tak nudil, že jsem si prohlížel novinky her PS4 na webu. Strašná hovadina! 💩💩💩💩💩(9.7.2019)

• Wacoslav1

Je mi líto Rena, že na starý kolena vlezl do takový unylý a (ne) akční sračky. Snad jen kvůli němu ne odpad.10%(14.7.2019)

• ConanVJ

Tak nebylo to zas tak hrozný, jen jsem čekal od toho konce víc. Film má zajímavý začátek a člověk čeká co z toho vyleze. Za mě 30% :((12.7.2019)

• Lacike

Hrozné, proste niečo hrozné. Celý film sa v malej chatke vykecáva starý zabijak Reno s nejakou ženskou u ktorej nie je isté čo je zač a čo od neho chce. No a to sa dozvedáme z množstva flashbackov, ktoré sú tak stokrát nudnejšie ako tie už tak dosť nudné rozhovory. Debilný koniec filmu už len nasadil definitívnu korunu sračky. Jedinú hviezdičku dávam za pôsobivú kameru Thierryho Arbogasta, ktorou nesnímal peknú prírodu. Ale to je na dobrý film sakra málo. Výsledkom je ďalší zbytočný film s Renom. 2/10.(9.7.2019)

• Marze

Legendární písničkách (Jean Reno) je v důchodu v izolaci divočiny severní Ameriky. Když zachrání ženu z nehody, zjistí tajemství. Osamělá dívka hledá marně vřelé srdce. V tomto thrlilleru jsou nudné postavy a nedostatek vzrušení. Reno z tohoto scénáře bez života s nedostatkem představivosti a soudržnosti s hroznými dialogy vytváří co je v jeho silách.(3.9.2019)

• Martin741

No do prdele, to kam zas Jean Reno /leon, Godzilla, Purpurove Reky/ vliezol ? No strach a hroza, ostatni to uz okomentovali i za mna ....6 % za snahu(23.7.2019)

• majo0007

Maximálny výplach, Renovi stačili ukrainské ruble.(5.8.2019)

• klima777

Viktor Čistič v loji aneb Gerontovy běsy (tohle je hnusný, ageistický komentář, jenž se však hodí ke slabomyslnému počinu páně Petitjeanově).(23.7.2019)

• JohnSmith

Slabý thriller o nájemném vrahovi. Mělo to mít překvapivý závěr, ale nemělo, vlastně to bylo celé průhledné od začátku.(12.7.2019)

• dalziel

Bohužiaľ som to nedal celé, ikeď Renova robotická angličtina bola skvelá na porozumenie a oprašenie zabutnutých language skills.Pekná príroda a tým to hasne.(9.7.2019)

• Kushina

Takže zprvu dokonalý zabiják, který nejde vystopovat, tak ho záhadným způsobem najde mladá holka kdo ví jak, skoro se nechá zabít jen aby se k němu dostala. Později ji vyléčí a ona se ho rozhodne zabít, což on vytuší a vycounteruje ji. Pak mu hrábne a rozhodne se umřít aby ona mohla být šťastná a během toho najdou jeho úkryt všichni policajti světa. Konec useklý a špatný, průběh filmu spíš nudný. Z toho se dalo vymáčknout alespoň 65%, ale scénárista asi neměl moc fantazie. 65%(19.7.2019)

• DonBraso

Hned z kraje jsem tušil,že tady to půjde k ledu.Už prvně zmatečný střihy,který mají navodit pocit,že se vše dozvíme později,jsou na přesdržku.No jeden by si řekl v pohodě,ale postupem času jak film plyne,se Vám leda dělají těžký vrásky na čele,možná i na zadku.Film projel trailerem a Jean Reno a příroda na mě trochu nahodila nostalgickou notu,že by to možná mohlo být jak Purpurové řeky.No jestli ty někdo měl rád a nepochopil je,tak tenhle film nepochopíte jednáním už vůbec a ještě je hroznej.Režisér a zároveň patlal scénarista Frédéric nakopal diváky do prdele a vysolil vskutku bestiální kriminální zločin pro diváky,kteří musí přetrpět tak hrozný námět a nakonec zpracování,že bohužel ani hudba s kamerou nemůžou zachránit vodopád blbostí,kdy policie pátrá a hle,to je ono.Pak tam nájemný vrah udělá čtyři absolutní krávoviny a spatlaný gulášek po vzoru Jirky Babici je dokonán.25%(25.7.2019)

Thriller o starém zabijákovi žijící izolovaně v chatě na okraji jezera, u kterého se jednoho dne objeví zraněná dívka. Aby ji plně zachránil, musí se pustit do boje i za cenu svého života. Vcelku zajímavý snímek, který je po technické stránce poněkud jiný, než jak jsme zvyklí. Vypravěčský aspekt totiž více inklinuje k umění než k napínavému dramatu, což mnozí diváci budou mít hodně velký problém překousnout. Vlastně by se to dalo považovat za takový moderní filmový noir. V ději se nijak netlačí na pilu jen aby se něco dělo, ale zcela volně se odvíjí v daných skutcích ze všeho plynoucí. Příběh se dotýká známého kodexu cti zabijáků, což není v tomto případě nic neobvyklého. Málokdo si toho všimne, ale jsou tu dokonce i mnohé tématické podobnosti s klasikou devadesátých let 'Leon'. 'Dědictví studené krve' jak zní v překladu tento snímek, má o něco málo temnější a promyšlenější děj, zabývající se otázkami lítosti, odpuštění a zrady. Zajímavým prvkem je také fakt, že se celý příběh snaží být realistický, což není pro diváky očekávající drsné akce také zrovna moc uspokojivé. Ano, je to pomalý film, dokonce s kapkou nějaké té filozofie života. Neosloví každého, ale asi to tak má být. I když je příběh značně jednoduchý, neznamená to, že se u toho nemusí také zapřemýšlet. A tak je snímek určen spíše pro filmové fajnšmekry.(11.9.2019)

• Saxos

Jediný klad pro hvězdu - nádherná zašívárna v liduprázdné pustině.(26.7.2019)

• mdf

Pěkná příroda,jinak banálně nudný ve všech směrech.(12.7.2019)

Jistě, film není bůhvíjak originální, ani příběh neoslňuje nepředvídatelnými zvraty, ale v porovnání s jinými není (ani v odstupu měsíce od shlédnutí) tak špatný a Jean Reno pořád dokáže zahrát tvrďáka a muže uzavřeného do sebe. Na výkon z "Leona" sice nemá ale nelámal bych nad ním ještě hůl (jak jsem se koukal, natočil už mezitím pět dalších dosud nepremiérovaných filmů a dva další připravuje...)(25.7.2019)

• Mukade

Po chvíli som začal preskakovať všetky miesta mimo tých so Sarah a Renom, tie ma z akéhosi dôvodu (Reno - nostalgia, Sarah - eye candy plus akési divné srandovné herectvo-neherectvo) bavili na úrovni 3** :). Mimo to to bolo zväčša za 1-2**, bullshit. Záver, od výstrelu toho černocha na chatu, bol odpadový smiešny a trápny.(28.7.2019)

• Gharr

Film, který diváka nutí si neustále klást otázku PROČ?(8.7.2019)

• neskvik

Občas som to pretáčal. Otrasné dialógy, hlavne tých dvoch vyšetrovateľov - tí mi prišli prinajlepšom ako herci amatéri. Jedine čo bolo normálne, bola práca kameramana.(9.7.2019)

<< předchozí 1 2