Cold Blood Legacy - La Mémoire du sang

• angličtina The Last Step (pracovní název) (více)

verbal odpad!

Dnes bych opět rád obohatil laickou veřejnost o další vysoce odborný terminus technikus z expertního filmově teoretického slovníku, a sice „Přiblblá impotentní pičovina“. Takže, „Přiblblá impotentní pičovina“ vzniká poměrně složitým destruktivním procesem plným zmaru a debility. Ten vesměs začíná u nějakého totálního dementa, který usilovně vytlačí kdoví odkud tupou a naprosto alogickou změť náhodně losovaných vět, tvořících z jeho retardovaného pohledu totálně úžasný, velký hnědý příběh, mocinky moc zasluhující pořádné zfilmování, samozřejmě s dementem i na režisérské židli. Co na tom, že to celé nápadně připomíná logopedické cvičení pro děti s mozkovou obrnou, vrcholící vyprsknutím zpola sežvýkaného rohlíku s nutelou do xichtu ošetřovatele, náš milý nesoudný dement má buď bohatého strýčka, skvěle slintavě kouří (ať už strýčkovi nebo jakémukoliv jinému mecenáši dementů ve vatě), anebo mu prostě vysolili řádně macatou pojistku po té nehodě při těžbě dřeva na otop, kdy chudák úplně nešťastnou náhodou umístil pilu na špatnou stranu větve, na níž seděl, a zhučel z deseti metrů rovnou na hlavu. Kapitál je prostě na světe, tak plňme mentálně zaostalé sny, a zbývá pouze vykopat z hrobu nějakou dávno hnijící hereckou mrtvolu, co o kloudnou roli zavadila naposled před šestnácti lety, když Držela hubu, a děsně tak touží po exhumaci. Té pak nakecat něco o vzkříšení Leonů a raději s ní natáčet dekompozičně a nesousledně na přeskáčku, aby jí i přes pokročilý věk náhodou nedocvaklo, jaké ještě hlouběji pohřbívající megasračce se to vlastně upsala. A voilá, „Přiblblá impotentní pičovina“ je na světě v celé kráse své vyčerpávající definice. K tomu si samozřejmě ještě připočtěte naprosto prefíkaný a dokonale míchou promyšlený závěrečný zvrat(ek), co vás srazí do kolen (zoufalstvím plačící). Kdyby to alespoň překvapivě vyvrcholilo tím, že by byl Žán ve skutečnosti přeoperovaná transgenderová sestřenice hlavní hrdinky, jménem Klér, a ta nesympatická slizká kráva se teď bytostně touží Klér pomstít za to, že si tajně nechala přišít čuráka jejího nade vše milovaného, nedávno tragicky zesnulého strýce Klóda, byl by to dokonalý matroš na večerní trhák opičího výběhu TV Loppatov. Ovšem tohle patrně otráví i solviny a senilní důchodce. ()

SeBig odpad!

Vůbec nechápu účel a existenci tohoto snímku. Co to má jako bejt? To mě chtěl zas někdo nasrat, tak tuhle zdechlou nudnou sračku na horách vysmrkal do světa. Asi Leon 2. ()

Marze

Legendární písničkách (Jean Reno) je v důchodu v izolaci divočiny severní Ameriky. Když zachrání ženu z nehody, zjistí tajemství. Osamělá dívka hledá marně vřelé srdce. V tomto thrlilleru jsou nudné postavy a nedostatek vzrušení. Reno z tohoto scénáře bez života s nedostatkem představivosti a soudržnosti s hroznými dialogy vytváří co je v jeho silách. ()

ConanVJ

Tak nebylo to zas tak hrozný, jen jsem čekal od toho konce víc. Film má zajímavý začátek a člověk čeká co z toho vyleze. Za mě 30% :( ()

Lacike

Hrozné, proste niečo hrozné. Celý film sa v malej chatke vykecáva starý zabijak Reno s nejakou ženskou u ktorej nie je isté čo je zač a čo od neho chce. No a to sa dozvedáme z množstva flashbackov, ktoré sú tak stokrát nudnejšie ako tie už tak dosť nudné rozhovory. Debilný koniec filmu už len nasadil definitívnu korunu sračky. Jedinú hviezdičku dávam za pôsobivú kameru Thierryho Arbogasta, ktorou nesnímal peknú prírodu. Ale to je na dobrý film sakra málo. Výsledkom je ďalší zbytočný film s Renom. 2/10. ()

Martin741

No do prdele, to kam zas Jean Reno /leon, Godzilla, Purpurove Reky/ vliezol ? No strach a hroza, ostatni to uz okomentovali i za mna ....6 % za snahu ()

bourec

Nevim,ale lidi co tomuhle dali odpad toho zřejmě asi mnoho neviděli.Reálně tohle je čistejch čtyřicet procent,tudíž dvě hvězdice.před třiceti lety by to na vhs byla pecka,ale dnes už ne.Dost kostrbatej děj,bez špatky napětí,s jasnym koncem.Celý podivný.40%. ()

klima777

Viktor Čistič v loji aneb Gerontovy běsi (tohle je hnusný, ageistický komentář, jenž se však hodí ke slabomyslnému počinu páně Petitjeanově). ()

JohnSmith

Slabý thriller o nájemném vrahovi. Mělo to mít překvapivý závěr, ale nemělo, vlastně to bylo celé průhledné od začátku. ()

dalziel

Bohužiaľ som to nedal celé, ikeď Renova robotická angličtina bola skvelá na porozumenie a oprašenie zabutnutých language skills.Pekná príroda a tým to hasne. ()

MickeyStuma

Thriller o starém zabijákovi žijící izolovaně v chatě na okraji jezera, u kterého se jednoho dne objeví zraněná dívka. Aby ji plně zachránil, musí se pustit do boje i za cenu svého života. Vcelku zajímavý snímek, který je po technické stránce poněkud jiný, než jak jsme zvyklí. Vypravěčský aspekt totiž více inklinuje k umění než k napínavému dramatu, což mnozí diváci budou mít hodně velký problém překousnout. Vlastně by se to dalo považovat za takový moderní filmový noir. V ději se nijak netlačí na pilu jen aby se něco dělo, ale zcela volně se odvíjí v daných skutcích ze všeho plynoucí. Příběh se dotýká známého kodexu cti zabijáků, což není v tomto případě nic neobvyklého. Málokdo si toho všimne, ale jsou tu dokonce i mnohé tématické podobnosti s klasikou devadesátých let 'Leon'. 'Dědictví studené krve' jak zní v překladu tento snímek, má o něco málo temnější a promyšlenější děj, zabývající se otázkami lítosti, odpuštění a zrady. Zajímavým prvkem je také fakt, že se celý příběh snaží být realistický, což není pro diváky očekávající drsné akce také zrovna moc uspokojivé. Ano, je to pomalý film, dokonce s kapkou nějaké té filozofie života. Neosloví každého, ale asi to tak má být. I když je příběh značně jednoduchý, neznamená to, že se u toho nemusí také zapřemýšlet. A tak je snímek určen spíše pro filmové fajnšmekry. ()

DonBraso

Hned z kraje jsem tušil,že tady to půjde k ledu.Už prvně zmatečný střihy,který mají navodit pocit,že se vše dozvíme později,jsou na přesdržku.No jeden by si řekl v pohodě,ale postupem času jak film plyne,se Vám leda dělají těžký vrásky na čele,možná i na zadku.Film projel trailerem a Jean Reno a příroda na mě trochu nahodila nostalgickou notu,že by to možná mohlo být jak Purpurové řeky.No jestli ty někdo měl rád a nepochopil je,tak tenhle film nepochopíte jednáním už vůbec a ještě je hroznej.Režisér a zároveň patlal scénarista Frédéric nakopal diváky do prdele a vysolil vskutku bestiální kriminální zločin pro diváky,kteří musí přetrpět tak hrozný námět a nakonec zpracování,že bohužel ani hudba s kamerou nemůžou zachránit vodopád blbostí,kdy policie pátrá a hle,to je ono.Pak tam nájemný vrah udělá čtyři absolutní krávoviny a spatlaný gulášek po vzoru Jirky Babici je dokonán.25% ()

rublik05 odpad!

Tak se nám Jean Reno připojil k vyhaslým akčním hvězdám minulého století a objevuje se v čím dál tím větších nízkorozpočtových akčních sračkách. Tentokrát se jedná o velký, opravdu velký průser. Po celou dobu trvání filmu se divákovi dostane pouze pohled na nic neříkající herce, stupidní děj a totální absence jakéhokoliv příběhu a atmosféry. Jestli tohle má být thriller, pak bych doporučoval filmařům buď vyhledat pomoc nebo změnit prášky. Nic, absolutně nic zde nefunguje a nedává smysl. Totální odpad a ztráta času. 0/10. ()

BOURQUE

Po skončení filmu som viac rozmýšľal nad tým, že prečo do tohto išiel Jean Reno, ako nad tým, že ako bol film poskladaný. (A to je zlý.) Henry (J. Reno) ako profesionálny nájomný zabijak (pre J. Rena jedna z klasických rolí), po jeho poslednej práci sa ukrýva nikde uprostred zasneženého lesa. Jedného dňa zbadá ženu (Melody, ktorú hrá Sarah Lind), ktorá utrpela zranenie a zachráni jej život. Postupom času sa dozvieme, že objavenie Melody v jeho blízkosti nie je náhoda. Postupné budovanie vzťahu medzi dvomi hlavnými postavami je na priemernej úrovni. Samotné vedenie príbehu, ako aj samotný scenár, má niekoľko nedostatkov. Možný potenciál vedľajších postáv nie je efektívne využitý. Záver ma celkom sklamal a málom som dal len jednu hviezdu. Z mojej strany slabá „dvojka“, pretože prítomnosť a odhodlanosť J. Reno odviesť svoju robotu svedomito v podstate ľahko drží film „nad snehom“. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Kushina

Takže zprvu dokonalý zabiják, který nejde vystopovat, tak ho záhadným způsobem najde mladá holka kdo ví jak, skoro se nechá zabít jen aby se k němu dostala. Později ji vyléčí a ona se ho rozhodne zabít, což on vytuší a vycounteruje ji. Pak mu hrábne a rozhodne se umřít aby ona mohla být šťastná a během toho najdou jeho úkryt všichni policajti světa. Konec useklý a špatný, průběh filmu spíš nudný. Z toho se dalo vymáčknout alespoň 65%, ale scénárista asi neměl moc fantazie. 65% ()

Robert Wankes

Nechápu tak nízké hodnocení. Možná proto, že tenhle film je jiný, spoléhá víc na atmosféru a neřeší úplně do detailů logiku příběhu (kde jsou pořádné díry). Ale víte co? Ono to vůbec nevadí, Jean Reno je úžasný jako vždy. ()

Trixinka

Nebýt Rena, hodím tomu odpad. Pouze on se snaží z mizerného scénáře vytvořit nějakou myšlenku, akci, něco. Jinak celý film čekáte na nějaké to rozuzlení, pointu, vysvětlení....ale kde nic tu nic. Za Rena 2*, už nikdy více vidět tento počin nechci. ()