Loupež sladkého "I" (S01E03) (epizoda)

 • Slovensko

  Lúpež sladkého „I“ – 1947

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1974, 56 min

 • MM_Ramone
  **

  V tretej časti kriminálneho televízneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" ide o prípad krádeže a kšeftovania s inzulínom. Píše sa rok 1947. V povojnovom Československu vyčíňajú rôzne zločinecké a podvratné skupiny. Jednu takúto organizovanú bandu, ktorá sa špecializuje na inzulín, sa pokúsi súdruh Zeman rozložiť. Samozrejme, že sa to tomuto chrabrému socialistickému Jamesovi Bondovi podarí. Táto epizóda nesie názov "Lúpež sladkého i". **(11.11.2016)

 • Wacoslav1
  ***

  Zatracená zlodějina dva roky po válce a kam jsme to dotáhli? Tentokrát trochu slabší díl zaviněný ne až tak zajímavým případem, ale zase poprvé nastupuje na scénu můj oblíbenec sympaťák Jirka Hradec. K nadprůměrnému hodnocení určitě dopomůže opět perfektní atmosférická Liškova hudba a celkem solidně natočená nehoda sanitky. Martin Růžek je tu taky naprosto přesný. Jenom souhlasím s názorem, že Zeman tu moc sympatický není a se svým smyslem pro pořádek to trochu přehání, ale budiž. Dá se to vidět.60%(1.1.2020)

 • špaček421
  ***

  Jde o krádeže inzulinu, za kterou podle indicií stojí příslušníci Lidové strany. Třídní nepřítel je tedy jasný. Dál tu máme Vladimíra Kršku v první z jeho četných rolí v seriálu, Martina Růžka jako nerudného lékaře a především Jirku Hradce v podání Rudolfa Jelínka, zde ještě saniťáka, který se stane jednou z hlavních figur a asi jedinou sympatickou postavou mezi vyšetřovateli. Sám Zeman mi ovšem svou komisností leze neskutečně na nervy.(19.11.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Víš co dneska platí cukráři na černým trhu za jednu ampuli? 500 korun." Tak rok 1947 evidentně nebyl pro peněženky cukrovkářů příliš příznivý. Takže hurá po stopě zmizelého inzulínu, ať to tomu zdravotnickému personálu, recepčním a pracovníkům ministerstva neprojde. Mě to tedy vždycky bavilo, což tentokrát zajistili zejména směšně joggující Zeman a obšourník Hradec.(9.11.2016)

 • regentor
  **

  Jeden z méně zajímavých dílů. Poválečné Československo trpí nedostatkem téměř všeho a to včetně léků. To je však příležitost pro pochybné existence které se neštítí obchodovat s lidským zdravím. Po havárii sanitního vozu který kočíruje sukničkář Jirka Hradec vyjde najevo , že se ztratila zásoba inzulínu.Když se začne pohřešovat i místní cukrovkář ,Zeman pojme podezdření, že se nejedná pouze o shodu okolností.Zápletka i zpracování se tady zdají docela odfláknuté, určitě se dalo vyždímat víc.(19.1.2019)

 • - V době vysílání epizody se Inzulin připravoval extrakcí z vepřových či hovězích slinivek. Od 80. let 20. století se inzulin vyrábí metodami genového inženýrství. (Winster)

 • - Herci Zdeněk Dítě a Vladimír Krška se spolu setkali ve dvou epizodách seriálu a v obou hráli odlišné role. V epizodě Loupež sladkého "I" hrál Zdeněk Dítě recepčního Josefa Heina a Vladimír Krška účetního Adolfa Barvíře. V epizodě Romance o nenápadné paní ztvárnil Zdeněk Dítě architekta Mácu a Vladimír Krška staršinu Malinu. (Bart)