Rubínové kříže (S01E04) (epizoda)

 • Slovensko

  Rubínové kríže – 1947

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1975, 54 min

 • Bajaja
  ***

  Stefan Bandera - nejprve agent Třetí říše, posléze agent CIA - http://svobodnenoviny.eu/cia-odhalila-ze-bandera-byl-nemecky-spion-a-komplic-cia/ https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202 ,,Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli... Alespoň pomocí, když zbraně už nemohou... https://cs.wikipedia.org/wiki/Krys%C3%AD_stezky https://cs.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4323&mode=nested&order=0&thold=0(19.5.2018)

 • MM_Ramone
  **

  "Rubínové kríže" je štvrtá epizóda z televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana". Príbeh sa odohráva v roku 1947. Jan Zeman sa infiltruje do skupiny fašistických banderovcov, ktorí cez územie Československa prchajú na západ. Chcú nelegálne prekročiť štátnu hranicu a emigrovať do Západného Nemecka. Vďaka podctivej práci príslušníkov Zboru národnej bezpečnosti a Zemanovej odvahe sa im to však nepodarí. **(10.11.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Opatrně, chlapci, náklad je háklivej. Uklouznutí se trestá smrtí." Ještěže Šestka Kleiber měla smysl pro humor, když Osmička Mauer ani falešná Jedenáctka Lipinski ho neměli. I když úvodní jízda Zemana s Hradcem na dvojkoni jistou zábavnost nepostrádala. Ale tady šlo o vážnou věc, protože proradná církev chtěla zachránit své nakradené majetky, čemuž Honza statečně zabránil až do příchodu proradného vyslance pekla zvaného Kalousek. I ten si však musel počkat na to, až bude Honza v důchodu, protože jinak by s církevními restitucemi neměl šanci.(10.11.2016)

 • špaček421
  ***

  Tohle byl vlastně docela dobrej díl, sice se stupidním východiskem, že mrtvý banderovec vypadá docela jako Zeman, takže ten je poslán do akce, aby se infiltroval mezi banderovce a zjistil, co mají za lubem. Vladimír Brabec tu tak nemusí hrát jen plakátového hrdinu a tak hraje tentokrát dobře, díl si však pro sebe kradou především Petr Haničinec coby fanatický nacista a Karel Hlušička coby prohnaný kasař. No a Jirka Hradec poprvé v krytí. Ovšem čím mě ten díl totálně nasral je další určení třídního nepřítele - tentokrát je jím církev, protože všichni mniši byli samozřejmě kolaboranti, přechovávali zbraně, rozkrádali (budoucí) majetek lidu a snažili se ho dostat přes hranice a pomáhali banderovcům. V roli opata Jiří Adamíra. Za tohle bych tomu hodně hodnocení srazil, ale zase mě to bavilo a jsou tam Haničinec s Hlušičkou.(19.11.2016)

 • manonfire
  *****

  Pro mě nejlepší díl ze všech třiceti. Už první setkání "Lipinského" s Mauerem končící Brabcovým amokem je boží. Willy Kleiber aspiruje na nejlepší vedlejší postavu seriálu. Hlavně mě však jako malého vystrašila společná "lázeňská" scéna pánů Haničince a Hlušičky. První jmenovaný si během škrcení střihl menší mimický orgasmus.Kdo by to do Toníka Karase řekl. 100%(1.4.2018)

 • - Natáčelo se ve Štěchovicích a v Praze-Braníku. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace