Hon na lišku (S01E05) (epizoda)

 • Slovensko

  Honba na líšku – 1948

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1975, 56 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Dobrej policajt nemá nikdy po službě." Tak nám Honza zahájil druhou vlnu znárodňování majetku a odnesla to Čadkova zbrojovka. To přece dá rozum, že ty zbraní patří dělníkům, když je vyrobili. I když neměl by z toho továrník taky něco mít, když postavil továrnu, koupil stroje, dával dělníkům výplaty a zajistil zakázky? Optikou Honzy Zemana nemá nárok na nic a já musím s politováním konstatovat, že tady si moc nerozumíme. Tohle je prostě moc politické, málo kriminální a aby těch negativ nebylo málo, tak k tomu zpívá Pepíček Zíma.(10.11.2016)

 • Jello Biafra
  *

  Jednotlivé diely seriálu 30 případů Majora Zemana majú veľmi kolísavú kvalitu. Niekedy sa dá naraziť na kvalitné diely a niekedy zasa na odpornú komunistickú propagandu, z ktorej sa chce človeku znalého dejín zvracať. Medzi také diely patrí aj diel s názvom "Hon na lišku", ktorý hrubým a ostudným spôsobom skresľuje udalosti februára 1948. Honza Zeman sa so zbraňou v ruke postaví na stranu ľudových milícií a krátko na to v súčinnosti so štátnou bezpečnosťou prenasleduje "protisocialistické živly", medzi ktorými nájdeme továrníka, západného vojaka či farára. Rozhodne jeden z najviac propagandisticky zmanipulovaných a zároveň najostudnejších dielov.(23.9.2016)

 • MM_Ramone
  *

  "Honba na líšku" je piata epizóda z televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana". Príbeh sa odohráva v roku 1948, takže komunisti a ich ľudové milície začnú znárodňovať a nad továrňami zavejú červené zástavy. Jan Zeman trávi február 1948 v meste Klatovy v Plzeňskom kraji, kde sa aktívne zúčastní komunistického prevratu. V tomto diely sa prvý krát objaví aj záludný imperialistický agent Bláha a tiež aj budúca Zemanova manželka Blanka. *(11.11.2017)

 • špaček421
  *

  Tenhle díl je z roku 48. Zeman tu nic nevyřeší, celý díl se totiž točí kolem Radka Brzobohatého coby velitele Bláhy. To je záporák podle vidění ÚV KSČ - bojoval v Anglii, takže má rád mučení, svádí vdané ženy a svoje chyby přenáší na podřízené. Ovšem Brzobohatého tvrďák je snad to jediné, co se na tom dá ocenit - snad ještě celkem povedená přestřelka na začátku a sexy Carmen Mayerová jako záletná manželka slabošského továrníka Ilji Prachaře. Ovšem pak dojde k 25. únoru, velitel vojska Jiří Holý plánuje převrat a žádá Prachaře o zbraně. Ten mu je chce vydat, ovšem zbraní se mezitím zmocnili komunisté - oni je montovali, jsou tedy jejich! Zeman má zakročit, tak zakročí - ve prospěch strany. Jak to zdůvodní Bláhovi, možná není dobrej policajt... ale je dobrej komunista, to je hlavní. A zase se zaklíná mrtvým otcem. Mrtvý otec a koncentrák, pár hlavních Zemanových kriminalistických inspirací. Prachař se ženou, Holý, Bláha a pár dalších lidí se následně snaží uletět za hranice. Přijíždí záhadný muž s kolárkem, který všechny zradí, ovšem pak padne do pasti, ale Bláha utíká. Kdo má být tím mužem s kolárkem? Že by monsignor Jan Šrámek a celá věc měla být vykreslením jeho nezdařeného útěku (což se mimochodem stalo u Rakovníka a ne někde u hranic, a až v březnu a nikoli hned 25. února)? Tohle mě namíchlo asi nejvíc. Omlouvám se, že jsem to vyzradil celé, ale tohle vlastně vůbec nebyla detektivka. Jedna hvězdička za Brzobohatého.(19.11.2016)

 • Bajaja
  *****

  Velitel britských Commandos a agent CIC Pavel Bláha, a velitel esesáckého komanda EDELWEISS a agent CIC LADISLAV NIŽŇANSKÝ... Najděte PĚT ROZDÍLŮ: http://www.noveslovo.sk/c/Ladislav_Niznansky_CIC_a_Gustav_Husak ,,Máte slabý nervy, Zeman! Jestli to nevydržíte, můžete taky klidně odejít..." ,,Ne, jenom to nemám rád." ,,A proč?" ,,Protože už jsem to jednou zažil. V koncentráku!" http://www.novarepublika.cz/2018/03/nova-sefka-cia-se-ucila-od-gestapa.html https://xman.idnes.cz/pokusy-ozarovani-veznu-usa-dp2-/xman-styl.aspx?c=A161027_160932_xman-styl_fro http://svobodnenoviny.eu/cia-a-jejich-sokujici-experimenty-na-lidech/ http://svobodnenoviny.eu/proc-velka-cast-sveta-povazuje-usa-za-nacisty-21-stoleti/(22.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace