30 případů majora Zemana - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 13 h 16 min (Minutáž: 70–89 min)

Vladimír Brabec, Rudolf Jelínek, František Němec, Miloš Willig, Ladislav Mrkvička, Vladimír Ráž, Josef Větrovec, Pavla Maršálková, Radoslav Brzobohatý, Jiří Vala, Blanka Bohdanová, Nina Popelíková, Marta Vančurová, František Husák, Luděk Munzar, Josef Čáp, Adolf Filip, Karel Bělohradský, Rudolf Kalina, Josef Kalena, Václav Mareš, Bohumil Smutný, Josef Kemr, Eduard Cupák, Otakar Brousek st., Carmen Mayerová, Ilja Prachař, František Filipovský, Jan Pohan, Antonín Hardt, Magda Dolejšová, Zdeněk Forejt, Rudolf Kamínek, Václav Kaňkovský, Zdeněk Mucha, Vladimír Pospíšil, Václav Procházka, Dagmar Pušová, Jana Robenková, Renáta Doleželová, Gabriela Vránová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Jiří Klem, Miriam Chytilová, Stanislav Fišer, Eduard Dubský, Jiří Kostka, Vladimír Krška, Jiří Pleskot, Raoul Schránil, Zdeněk Dítě, Jiřina Bílá, David Čapek, Petr Gajdoš, Jana Šumanová, Jana Viščaková, Regina Rázlová, Jiří Holý, Jana Dítětová, Václav Lohniský, Jiří Adamec, Nelly Gaierová, Ela Šárková, Vladimír Salač, Libuše Havelková, Jaromír Spal, Jiří Kodet, Otto Budín, Božena Böhmová, Lenka Machoninová, Ľudovít Greššo, Milena Dvorská, Luba Skořepová, Karel Augusta, Ota Sklenčka, Bedřich Prokoš, Jan Faltýnek, Alžbeta Mjartanová, Jaroslav Jiřík, Jaroslav Tvrdík, Anna Vaňková, Květa Fialová, Petr Haničinec, Sylvia Turbová, Jan Skopeček, Svatopluk Skládal, Josef Chvalina, Mirko Musil, Václav Kotva, Roman Hemala, Otto Kinský, Vladimír Linka, František Jákl, Otto Lackovič, Jaroslav Moučka, Bořivoj Navrátil, Petr Svojtka, Miriam Kantorková, Dagmar Havlová, Miloš Vavruška, Zdeněk Blažek, Karel Fridrich, Josef Bek, Svatopluk Matyáš, Josef Bláha, Ladislav Křiváček, František Vicena, Consuela Morávková, Miroslav Masopust, Willi Schrade, Ralph Boettner, Karel Engel, Gerd Michael Henneberg, Hans Klering, Jaroslav Tomsa, Hugo Kaminský, Oldřich Vízner, Alena Vránová, Zdeněk Řehoř, Svatopluk Beneš, Bohuslav Čáp, Milan Stehlík, Karel Urbánek, Luděk Kopřiva, Alois Müller, Marie Marešová, Karel Effa, Vlasta Jelínková, Václav Trégl, Jana Gýrová, Alena Karešová, Jaroslava Obermaierová, Milan Friedl (vyp.), Radúz Chmelík, Blažena Slavíčková, Bohumil Švarc st., Zdeněk Braunschläger, Jana Paulová

Josef Císař

Josef Valušiak

Zvuk:

Jiří Kejř

Scénografie:

Karel Černý

Komentáře uživatelů k sérii (5)

Druhá série trampot a dovádění kriminalisty Zemana byla výrazně slabší než ta první. Jednak se v ní objevily debilní situační komentáře již v úvodní znělce, ale hlavně s výjimkou Křížové cesty a Dámy s erbem mi ty případy připadaly průměrné. Výjimkou byla ještě špionážní minisérie White Lines, protože v Západním Německu Honza nedostal skoro žádný prostor a vždycky se to tam vymlátilo bez jeho přičinění. A já chci víc Honzy, který ochrání můj klidný spánek.(23.12.2016)

• MM_Ramone

Druhá séria televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" obsahuje desať prípadov z rokov 1954 až 1963. Jej súčasťou sú epizódy: 1. "Krížová cesta" (1954), 2. "Kliešte" (1955), 3. "Romanca o nenápadnej pani" (1956), 4. "Koniec veľkej šance" (1957), 5. "Kvadratúra ženy" (1958), 6. "Dáma s erbom" (1959), 7. "Prekliate dedičstvo" (1960), 8. "Biele linky" (1961), 9. "Tretie husle" (1962), 10. "Modré svetlá" (1963). ***(13.3.2018)

Druhá série více akcentuje špionážní linii, takže ve dvou dílech majora Zemana prakticky Zemana neuvidíme. Mezi méně podařené díly lze zařadit i pokus o crazy komedii Třetí housle. Ale objektivně musím konstatovat, že právě v této sérii se vyskytuje jeden z nejlepších případů, Kvadratura ženy.(27.11.2019)

Druhá série byla naprosto stejná jako ta první. Těžký průměr s několika špatnými až směšnými zápletkami, těžkou objednávkou tou dobou vládnoucí garnitury…Naštěstí se tu našlo i pár docela slušných dílů, smutných okamžiků a dobrých scén. Blaha je fuč, Zeman přišel o starou a znovu se oženil, Regina Rázlová taky nebyla špatná – no prostě průměrná podívaná – až mám obavy, aby z té třetí nebyla dobrá jen Studna…(10.7.2019)

Česť tým dielom, ktoré sa zaoberajú naozaj kriminalistickými prípadmi. Veľa epizód v tejto sérii je však len o špiónoch a politických konfliktoch (samozrejme vykreslenýxh v propagandistickom duchu). Navyše, strašne ma iritoval ten spoileroidný komentátor v úvodných titulkách. Kvadratúra ženy je suverénne najlepší diel, pri ostatných by ani moc nevadilo, keby ich nikdy nenatočili.(25.10.2019)