Romance o nenápadné paní (S02E03) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 10 min

• špaček421

Další hospodářská nuda, kde bohužel hodně prostoru získává Zemanova žena, jejíž představitelka je otřesná herečka, pak Gabriela Vránová, která celý film jen kouká jak vyoraná myš. Vladimír Krška se tu po cukrovkáři ze třetího a tiskaři ze sedmého dílu objevuje potřetí, tentokrát coby policista. Rovněž Stanislavu Fišerovi asi druhý díl nestačil a tak teď dělá na nádraží v pokladně. Padouchem je fotbalista, který kope do míče za peníze pracujícího lidu. Kromě sexy Evy Hudečkové, kterou jsem doteď znal vlastně jen po hlase z dabingu, a zábavné roli Zdeňka Dítě, který to aspoň trochu ve své krátké scénce zachraňuje, už ani nevím, co dodat. Nebavilo mě to sledovat, nebaví mě o tom psát.(19.11.2016)

(7x) Jeden ze všeobecně "slabších" dílů Majora Zemana, ale má taky své kouzlo... Mezi samými akčními, mírně až hororovými případy z první poloviny této 30-tidílné série natočil Jiří Sequens i tenhle krásný příběh ze života, s tematikou mezilidských vztahů, lidské statečnosti, důstojnosti a boje za dobrou pověsť. Taková pohádka pro dospělé, se šťastným koncem, svým způsobem mi to trochu připomíná Dietlovy příběhy typu Žena za pultem... Vedle vyšetřovatele v podání Vladimíra Brabce v hlavní rolích hrají herečky Renáta Doleželová, Gabriela Vránová a Eva Trejtnarová-Hudečková, stělesňující tři různé lidské povahy. Zvlášť sexy histerka Hudečková v záporní roli nechtěně dodává filmu i komický charakter.(3.12.2016)

"Já myslím, že se nám ta slavná Vondrova prohazovačka z křídla na centr začíná zajímavě rozvíjet." Škoda, že toho fotbalu nebylo víc a spíš se o něm jen povídalo. Ale kdo by se zajímal o fotbal, když jsou ve hře zpronevěřené rychlíkové příplatky. Mne tedy tato hospodářská zlodějina nijak zvlášť nebavila a zejména paní učitelka Zemanová mi byla hrozně nepříjemná, ale viděl jsem i klady. Ten první byl v kráse paní Maxové, dříve Hroudové, předtím Svačinové a původně snad Junkové, druhý představoval vychytralý staršina Malina a jednoznačným vítězem sympaťáka tohoto dílu byl architekt Máca, jehož porovnávací popis prodavaček v podobě gotických linií a kredenciózního typu pozdního baroka byl prostě vynikající.(5.12.2016)

• MM_Ramone

Ján Zeman je dotlačený svojou manželkou Lídou, aby sa začal venovať prípadu sprenevery pracovníčky českých železníc. Eva Vondrová je žena slávneho futbalového reprezentanta. Je obžalovaná, že sa obohatila o 18.525,- Kčs. Lída je presvedčená o jej nevine. Poprosí svojho manžela nadporučíka Zemana, aby tento prípad objasnil. Trinásty diel socialistického kriminálneho seriálu "30 prípadov majora Zemana" nesie názov "Romanca o nenápadnej pani". Je to príbeh z roku 1956. **(18.10.2016)