Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ze zpronevěry jízdenek a rychlíkových příplatků je obviněna pokladní (Gabriela Vránová) jednoho pražského vlakového nádraží. Do případu se vkládá Zemanova manželka, která učí její dceru (Miriam Chytilová), a přiměje svého muže zpronevěru vyšetřit. Díky tomu vyjde najevo, že pachatelem je bývalý manžel paní pokladní (Jiří Klem)... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další hospodářská nuda, kde bohužel hodně prostoru získává Zemanova žena, jejíž představitelka je otřesná herečka, pak Gabriela Vránová, která celý film jen kouká jak vyoraná myš. Vladimír Krška se tu po cukrovkáři ze třetího a tiskaři ze sedmého dílu objevuje potřetí, tentokrát coby policista. Rovněž Stanislavu Fišerovi asi druhý díl nestačil a tak teď dělá na nádraží v pokladně. Padouchem je fotbalista, který kope do míče za peníze pracujícího lidu. Kromě sexy Evy Hudečkové, kterou jsem doteď znal vlastně jen po hlase z dabingu, a zábavné roli Zdeňka Dítě, který to aspoň trochu ve své krátké scénce zachraňuje, už ani nevím, co dodat. Nebavilo mě to sledovat, nebaví mě o tom psát. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejen na československé poměry nezvyklý počin, kriminalistické eso řeší přiípad hodný průměrného okresního vyšetřovatele, navíc vlastně primárně nepátrá po viníkovi defraudace 18 tisíc, ale snaží se z této zpronevěry očistit jednu nenápadnou paní. Gabriela Vránová na tuto roli zřejmě poměrně dlouho nacvičovala strnulÿ a unylý pohled koukáním do toaletní mísy. Jelikož se výraz osvědčil, využila jej i v další své seriálové roli, když představovala učitelku, kterou zmohli její žáci. Nepovedené etudy Vránové jsou však skvěle kompenzovány neskutečným výtryskem afektu Evy Hudečkové. Obávám se, že nemusela svoji scénu v garsoniéře příliš hrát, ale pak musím minimálně ocenit její obsazení. Nikdo jiný by afektovanou čůzu tak svěle neztvárnil. K roztomilým prvkům lze přičíst i fakt, že Zeman po skoku pod vlak skončil s náplastí na líci. Faktem však zůstává, že i přes tyto dílčí nedostatky se jedná o solidní psychologické drama s kriminální zápletkou. Všem vedlejším postavičkám dominuje svérázný pan architekt a jeho popis pokladníků. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ján Zeman je dotlačený svojou manželkou Lídou, aby sa začal venovať prípadu sprenevery pracovníčky českých železníc. Eva Vondrová je žena slávneho futbalového reprezentanta. Je obžalovaná, že sa obohatila o 18.525,- Kčs. Lída je presvedčená o jej nevine. Poprosí svojho manžela nadporučíka Zemana, aby tento prípad objasnil. Trinásty diel socialistického kriminálneho seriálu "30 prípadov majora Zemana" nesie názov "Romanca o nenápadnej pani". Je to príbeh z roku 1956. ** ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

18 tisíc taková lapálie no to já už dávno nedělám. I tento díl je sice inspirovaný skutečným případem, ale po všech těch vraždách sabotážích a honění diverzantů je tohle pátrání po tom kdo rozkradl jízdenky a rychlíkové příplatky a navlekl to celé na krk jedné hodné nenápadné paní trochu nuda a Zemanova afektovaná manželka to nevytrhne. Jeden z těch slabších dílů a tady už to na tři hvězdy nebude.45% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já myslím, že se nám ta slavná Vondrova prohazovačka z křídla na centr začíná zajímavě rozvíjet." Škoda, že toho fotbalu nebylo víc a spíš se o něm jen povídalo. Ale kdo by se zajímal o fotbal, když jsou ve hře zpronevěřené rychlíkové příplatky. Mne tedy tato hospodářská zlodějina nijak zvlášť nebavila a zejména paní učitelka Zemanová mi byla hrozně nepříjemná, ale viděl jsem i klady. Ten první byl v kráse paní Maxové, dříve Hroudové, předtím Svačinové a původně snad Junkové, druhý představoval vychytralý staršina Malina a jednoznačným vítězem sympaťáka tohoto dílu byl architekt Máca, jehož porovnávací popis prodavaček v podobě gotických linií a kredenciózního typu pozdního baroka byl prostě vynikající. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (6)

  • Jiří Klem (Vondra) spomína, že kvôli charakteru svojej postavy agresívneho neurvalca stratil veľa sympatizantiek a dokonca mu predavačka v mäsiarstve odmietla predať mäso. (Raccoon.city)
  • Jiří Klem, ktorý stvárnil futbalistu Vondru, sám futbal zo srdca neznáša kvôli úrazu v mladosti následkom ktorého má dodnes zdravotné problémy z chrbticou. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama