Konec velké šance (S02E04) (epizoda)

 • Slovensko

  Koniec veľkej šance – 1957

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 20 min

 • Ironfood
  ***

  "Doba střelců dávno skončila" Nebo ne? Každopádně mi uniká, proč měl Bláha takovou pifku zrovna na Zemana, pravda, v tom osmačtyřicátém si sice zrovna nepadli do oka, ale že by to bylo na nějaké nepřátelství na život a na smrt, to teda né. Taky se nabízí otázka, co měl Bláha po návratu do ČSR vlastně dělat, zřejmě jen zlobit policajty tím, že se jim furt bude někde schovávat.(22.4.2019)

 • MrKrahujec
  odpad!

  Pozor! Jedna z mála epizod, na které je možno najít něco skutečně zajímavého. A sice to, jak si z toho všeho Radoslav Brzobohatý začíná už zcela nepokrytě a nemilosrdně dělat srandu. Teď plně chápu, proč byl z tohoto projektu právě v tomhle díle odstraněn, ačkoliv byl původně plánován jako Zemanův protihráč až do konce. Když mu stačilo pouze se ostříhat na ježka a odbarvit se, aby ho vůbec nikdo nepoznal... A to ještě to jediné skutečné odhalení svou bývalou milenkou Čadkovou zahrál v podstatě přesně ve stylu němých grotesek. Všimli jste si například, že když v závěru prchá, Zemanem zprvu jen postřelen, tak se ze všeho nejdřív chytne za zadek? Za to vše mi nezbývá, než mu dodatečně vyjádřit obdiv...(17.10.2016)

 • špaček421
  **

  Bláhovská pentalogie se završuje, tentokrát asi nejnudněji. Brzobohatý se spojuje se západním agentem Hacklem, kterého hraje znovu Jiří Holý, oba s bílou parukou vypadají neskutečně směšně. Holý ovšem chodí s modelkou Rázlovou, za kterou začne pálit Jirka Hradec. Brzobohatého, který je nemocný, zachrání nějaká babka, která se do něj zamiluje. Dočkáme se dokonce gerontofilní milostné scény, fujtajbl. Zeman je celou dobu tak nějak mimo dění, ovšem Brzobohatý před odjezdem z republiky chystá rozloučení. Slavná scéna střetnutí je skutečně velkolepá. Brabec Brzobohatého na první pohled pozná, Brzobohatý se diví: "Takže ta plastika nebyla k ničemu?". Následně Bláha střílí, ovšem před hlaveň skočí Zemanova žena, čímž se jí naštěstí zbavujeme. Zeman následně prchajícího Bláhu střelí do prdele (resp. Brzobohatý se po zásahu chytí za zadek a zařve "Jau!") a pak ho v naprosto antiklimatické honičce dodělá na schodech. Nuda. Takhle neumírá výrazná postava. Mimochodem, Bláha působil v ČSR pět let a za celou dobu ho nikdo nenašel, ani on sám vlastně nic neudělal. Divný.(19.11.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Smutný díl jen co je pravda – ovšem jen v tom, že to odsere pohledná Zemanova žena. Jinak jsem se i já musel pousmát nad tím, Jak do této doby téměř „neškodný“ Bláha cestoval napříč republikou, aniž by pořádně cokoliv udělal (spíš se vždycky něco podělalo), pořád s tím samým ksichtem (ačkoliv údajně prodělal plastickou operaci) a přitom ho slavná kriminálka nemůže neustále dopadnout, nebo spíš nechce páč chce chytit většinu jeho kumpánů a tajných agentů. Přitom si ještě stihne švihnout s ženskou dávno za zenitem. Regina Rázlová nevypadala nejhůř a jen díky ní a zhasnutí života postavy, jenž v několika dílech ztvárnila Renáta Doleželová, dám ty tři průměrné hvězdy. Jinak byl tento díl s kvalitou i náplní dost na štíru…(7.7.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Doba střelců skončila." Ještě neskončila, protože kapitána Zemana čeká legendární pistolnický souboj s agentem Bláhou. Ale předtím se musí Bláha vyléčit, zacestovat si a taky zasexovat, což mě trošku nudilo, ale nadržený módní znalec Jirka Hradec mě pobavil a zmínka o Mzdě strachu zase potěšila.(6.12.2016)