Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ze Západního Berlína se naší rozvědce ohlásí agent Stardust a žádá o schůzku. Na místo je vyslán Hradec a Zeman ho kryje. Hradec se při setkání se Stardustem (Hacklovou milenkou Bízovou) dozví o tajných seznamech, které má majitel baru White Lines Arnold Hackl ve svém trezoru. Jedná se o trojské koně, lidé na seznamu totiž mají být využiti pro sabotáž a špionáž v Československu. Hradec za dramatických okolností seznamy získá a přiveze do Prahy... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zeman goes west. Sequens se tu zjevně snažil o československou bondovku v hlavní roli s machrem největším Jirkou Hradcem. Vše se točí okolo modelky Rázlové, která je teď paničkou nabarveného Hackla Holého, a zároveň nejlepší československou agentkou. Hackl společně s komplici Josefem Bláhou (tak tu konečně máme i pana Brůžka) a Ladislavem Křiváčkem vede striptýzový klub, který ve skutečnosti slouží jako zástěrka pro protisocialistické konspirace. Do toho ovšem přijíždí Zeman na jakousi konferenci, o které od jeho příjezdu na západ vůbec neslyšíme, a spojuje se s Jirkou Hradcem. Ten se spojuje s Rázlovou. Tu sleduje Hackl, který nic netuší, ale žárlí, tak nechá Bláhou a Křiváčkem Hradce zmlátit v metru. Hradce však velmi zajímá obsah Hacklova trezoru... Do toho se tu ještě motá jako vždy rozšafný Josef Bek, který se těší na velké tóčo v Berlíně, a redaktor ČST Svatopluk Matyáš - o nich se více dozvíme příště. Na závěr dostaneme honičku v autech - třicítkou v prázdných ulicích. A několikrát během dílu německý song zpívaný během striptýzu (na nahotu se netěšte už vůbec, to je snad jasné). Pořád dokola. Mimochodem slyšíme hrát housle, ale v kapele smyčce nejsou, zato jsou tam saxofony, které slyšet nejsou. Natolik je saxofon buržoazní nástroj. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Řeklo se, že jsi u nás nezaplatil, tak ti to spočítáme tady." Místo činu: Západní Berlín. Padouši: Hackl, Fanta, Böhm. V hlavní roli: Bond, James Bond. Tedy vlastně Zeman, Honza Zeman, Taky ne, takže Hradec. Jirka Hradec. Zeman jenom dojel vlakem do Berlína, absolvoval jednu schůzku a občas dělal, že nezná Hradce. Takže Honzův případ to tak úplně nebyl a kabaret mě nikdy moc nebavil, ale musím ocenit, kterak Honzík Böhmů předváděl tanečnicím svůdnost pohybu a vynikající byl kamarádíček Dr. Salaba, jehož dobrá nálada v pohodě přebila celou tu špiónskou story. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak pojďte vy syčáci ukážu vám jak se pereme u nás v Kateřinský hoře! Roztomile naivní špionská zábava která má, ale určitě pár podařených momentů ať už je to bitka v metru, přestřelka v baru nebo závěrečná honička. Jenom škoda, že jak tu bylo trefně podotknuto, tak je to další případ který se Honzy Zemana až tak úplně netýká a tak i přes jistou nepopíratelnou zábavnost tohoto dílu dám jen lehce nadprůměrné hodnocení, ale je zase fajn jako fanoušek podobných kousků ze západní strany vidět to pohledem té druhé to zase jo.60% ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na československé poměry nebývale dobře zvládnuté špionážní drama. Ostatní snímky tohoto žánru v naší produkci vyznívaly nechtěně vtipně, akce byly nedůvěryhodné a příběh mírně řečeno plaval na vodě, ale zde je veškerá špionážní činnost uvěřitelná, rvačky mají solidní choreografii a automobilová honička má i správné napětí. Nezvykle odvážné jsou i scény ze stripbaru, není proto divu, že se odvázal i Zdeněk Liška a pro tento díl složil hudbu takřka Skoumalovsky hravou. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tu máme zas jeden špionážní, tentokrát hlavně v duchu „agenta“ Hradce, který se opět potkává se svou múzou a „špičkovou agentkou“, jenž si nevšimne, že je někdo sleduje už z nádraží a dokonce fotí. Ten její starý je úplně blbý, ale alespoň zařídí pořádnou nakládačku na nádraží. Nejlepší na tom všem je však vskutku Regina Rázlová, erotický taneček v klubu a podmanivá píseň Judity Čeřovské - Wirf ab das Faltenkleid. Škoda té komoušské cenzury, kurňa bylo by se na co dívat. Jinak samozřejmě klasicky průměrný díl této série… ()

Galerie (3)

Zajímavosti (6)

  • Jediné lietadlo, ktoré v epizóde účinkuje, je McDonnell DC-9 švédskej leteckej spoločnosti SAS (Scandinavian Airlines). V roku 1961, keď sa epizóda odohráva, ešte neexistovalo. Vzlietlo v roku 1965 a SAS ho nasadilo na linky až koncom 60. rokov. Takisto údajné letisko v Berlíne je pražské letisko Ruzyně, kde bola táto vyhliadková terasa v rokoch 1946-1991. (Fredy.Tukot)
  • Stanice metra, kde se natáčelo, je na Alexandrově náměstí v Berlíně. (M.B)
  • Z tejto epizódy bola vystrihnutá erotická scéna, kde sa Regina Rázlová (Hanka) v roli striptérky vyzliekala v bare v Západnom Berlíne. Vtedajšej námestníčke generálneho riaditeľa sa nepáčilo, že sa mala triedne uvedomelá socialistická agentka vyzliekať pred zvrhlými kapitalistami. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama