Bílé linky (S02E08) (epizoda)

 • Slovensko

  Biele linky – 1961

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 20 min

 • tuntavala
  ***

  Kabaret.(15.1.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Řeklo se, že jsi u nás nezaplatil, tak ti to spočítáme tady." Místo činu: Západní Berlín. Padouši: Hackl, Fanta, Böhm. V hlavní roli: Bond, James Bond. Tedy vlastně Zeman, Honza Zeman, Taky ne, takže Hradec. Jirka Hradec. Zeman jenom dojel vlakem do Berlína, absolvoval jednu schůzku a občas dělal, že nezná Hradce. Takže Honzův případ to tak úplně nebyl a kabaret mě nikdy moc nebavil, ale musím ocenit, kterak Honzík Böhmů předváděl tanečnicím svůdnost pohybu a vynikající byl kamarádíček Dr. Salaba, jehož dobrá nálada v pohodě přebila celou tu špiónskou story.(22.12.2016)

 • manonfire
  **

  Další špionská prázdnota o ničem. Aspoň, že jim Honza Hradec ukázal, jak se perou kluci z Kateřinský hory. 30%(1.4.2018)

 • špaček421
  **

  Zeman goes west. Sequens se tu zjevně snažil o československou bondovku v hlavní roli s machrem největším Jirkou Hradcem. Vše se točí okolo modelky Rázlové, která je teď paničkou nabarveného Hackla Holého, a zároveň nejlepší československou agentkou. Hackl společně s komplici Josefem Bláhou (tak tu konečně máme i pana Brůžka) a Ladislavem Křiváčkem vede striptýzový klub, který ve skutečnosti slouží jako zástěrka pro protisocialistické konspirace. Do toho ovšem přijíždí Zeman na jakousi konferenci, o které od jeho příjezdu na západ vůbec neslyšíme, a spojuje se s Jirkou Hradcem. Ten se spojuje s Rázlovou. Tu sleduje Hackl, který nic netuší, ale žárlí, tak nechá Bláhou a Křiváčkem Hradce zmlátit v metru. Hradce však velmi zajímá obsah Hacklova trezoru... Do toho se tu ještě motá jako vždy rozšafný Josef Bek, který se těší na velké tóčo v Berlíně, a redaktor ČST Svatopluk Matyáš - o nich se více dozvíme příště. Na závěr dostaneme honičku v autech - třicítkou v prázdných ulicích. A několikrát během dílu německý song zpívaný během striptýzu (na nahotu se netěšte už vůbec, to je snad jasné). Pořád dokola. Mimochodem slyšíme hrát housle, ale v kapele smyčce nejsou, zato jsou tam saxofony, které slyšet nejsou. Natolik je saxofon buržoazní nástroj.(19.11.2016)

 • Willy Kufalt
  *****

  (8x)     Nestárnoucí klasika. Byť jsou formálně Bílé linky "jen" jednou z epizod rozsáhlého seriálu, vidím v nich velkolepý filmový počin, ve kterém hraje velké plus i využití česko-německé koprodukce, která se odrazila kromě natáčení v zahraničí a angažování německých herců i na bohaté výpravě. Pro mě jeden z nej dílů, patřící k těm, který udělali pro mě tenhle kontroverzní seriál nezapomenutelným a jedinečným. Politiku jsem v Bílých linkách (stejně jako v Rukojmí v Bella Vista) nevnímal, fascinuje mě spojení našich herců s dobrodružným námětem odehrávajícího se v cizině a hudba Zdeňka Lišky.               Zejména scény z kabaretu mají šmrnc a atmosféru západního umění, Regina Rázlová ve své roli připomíná staré filmové hvězdy ze stříbrného plátna poválečné doby. Nádhernou titulní píseň zpívá Judita Čeřovská, zpěvačka svého času populárnější v zahraničí (zejména v Západním Německu) než na domácí půdě, s výborným talentem na. Striptýzové vystoupení (i navzdory cenzurovanému zachycení jeho závěru) působí velmi stylovo i díky precízně nacvičené choreografie, stejně jako scéna s písní o Mackiem Masserovi z Brechtovy Žebrácké opery v berlínském divadlu.                                                    Vedle Rudolfa Jelínka v hlavní (dnes již kultovní) postavě agenta majora Jiřího Hradce ztvárnili nezapomenutelné figurky kolem filmového kabaretu White Lines i František Vicena (vrátný Broniewski), Jiří Holý (prý financiér, ale jinak rafinovaný agent Hackl), Ladislav Křiváček (gangster, oficiálně klavírista Honzulka) a Josef Bláha (ředitel celého toho "hampajzlu"). Špionážní příběh (mimochodem tak nezáživně popsaný v oficiálním textu distributora) skvěle doplňují i komediální scény z generálky hudebně-tanečního představeního s půvabnou Consuelou Morávkovou, v popředí atraktivity pak stojí i náročné akční scény (rvačky, střílečky i honička aut). Speciálním osvěžením je typická komicko-záporná postavička Josefa Beka: ,,Znáte tu anekdotu o tom esenbákovi na hranici? / Né, já znám spíš vtipy na obchodní cestující!" :-) 100%(31.7.2017)

 • - Stanice metra, kde se natáčelo, je na Alexandrově náměstí v Berlíně. (M.B)

 • - Z tejto epizódy bola vystrihnutá erotická scéna, kde sa Regina Rázlová (Hanka) v roli striptérky vyzliekala v bare v Západnom Berlíne. Vtedajšej námestníčke generálneho riaditeľa sa nepáčilo, že sa mala triedne uvedomelá socialistická agentka vyzliekať pred zvrhlými kapitalistami. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace