Modrá světla (S02E10) (epizoda)

 • Slovensko

  Modré svetlá – 1963

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 29 min

 • Snorlax
  ***

  Nemám ráda díly Zemana bez Zemana. Zde je majorova absence kompenzována prřítomností redaktora Holana v době, kdy to Matyášovi hodně slušelo. Přesto se největším pozitivem tohoto dílu stává fakt, že jsme se konečně zbavili Rázlové. Její etuda po přepadení by mohla vstoupit do hereckých učebnic pod názvem "Jak svoji roli zahrát co nejhůře, vypadat u toho zcela nevěrohodně a trapně." Jelínek se sice snaží hrát, ale v přítomnosti takové taškařice to ani jemu příliš nejde.(27.11.2019)

 • regentor
  ****

  Modrá světla jako oči krásné ženy nebo pohled na vzdálená města plná luxusu a bohatství ? Co se honí hlavou redaktorovi Čst , který jako zahraniční zpravodaj navštívil již v roce 1961 bar "White Lines" a byl uplacen a posléze vydírán Arnoldem Hacklem ke spolupráci.Holan se rozhodne rozehrát vlastní velmi nebezpečnou hru s vidinou tučného šeku v Librách. Pro realizaci svého plánu vyhledá i bývalou Hacklovu milenku , každý však hraje vlastní hru. Holan hraje vabank a když se najde tělo jeho pražské milenky , jenž mu poskytla tajné informace z Akademie věd , začíná kriminální případ i pro Honzu Zemana.Obchod s informacemi za kterými se jde přes mrtvoly není ničím novým na pozadí událostí v Československu v roku 1963 je však propojením krimi a špionážního snímku.Snímek navazuje na díl Bílé linky a vyrcholí zde události z roku 1961.Nechybí zde ani zmínka o uprchlých nacistických zločincích kteří našli azyl , pod ochranou tajných služeb v západní časti Německa.(15.7.2020)

 • špaček421
  **

  A vracíme se do Berlína, tentokrát se vše točí kolem redaktora Matyáše. Kombinace nezajímavé postavy a nezajímavého herce v hlavní roli příběhu znamená nudný díl. Jirka Hradec se tu vlastně jen mihne. Zase je ovšem ve středu Rázlová, po které jede tentokrát Matyáš, který pro Hackla vyveze tajné dokumenty o projektu, který může likvidovat účinky jaderných zbraní! To je na Nobelovku. Proto Kalina (který osobně rozhoduje o tom, kdo může za hranice a kdo ne), Žitný a na druhé straně Hackl a Fanta (Bláha), který už nedělá s Hacklem pro Brity, ale proti němu pro Američany, rozjedou boj o ony dokumenty. Jakou roli v tom všem hraje Rázlová? Je ještě komunistka, nebo už dělá pro někoho jiného? A co dělá vlastně celou dobu Zeman? Nudné zakončení druhé série.(19.11.2016)

 • manonfire
  ***

  S Leopoldem Fantou bych se teda na útes vychcat nešel, ani nikam jinam, ale aspoň to měl redaktor Holan s pěknou vyhlídkou. Každopádně šlo o jednu z nejdrsnější scén celého seriálu a nutno podotknout, že Josefu Bláhovi sedla parádně. Celkově měla postava Fanty mnohem větší potenciál, než Brzobohatého Bláha. Škoda, že ho oddělal zrovna "křiváček" Honzulka Bohm. Alespoň že tu Blanku už může Kalina škrtnout z výplatní listiny. Mimochodem Josef "univerzální klaďák" Bek hraje tu svou žoviální svini naprosto luxusně. 60%(1.4.2018)

 • SOLOM.
  ***

  Ta zastávka na chcaní u útesu byla opravdu slušně natočená, na tehdejší dobu. Fanta se s tím novinářem vážně nesral avšak i na tuto svini došlo. Stejně jako na jeho debilního šéfíka, který myslel spíš pérem, než mozkem. Jen škoda, že tu Hradec nedostal moc prostoru a návštěva nočního klubu se zmohla jen na kecání s černým číšníkem, místo tanečního čísla s podmanivým hudebním doprovodem jako minule. Njn smůla a zase obyčejný průměr, jako ostatně až na jednu výjimku celá tato série – potažmo seriál.(10.7.2019)

 • - Film, který běží v TV v bytě redaktora Holana (Svatopluk Matyáš), je sovětský snímek Osud člověka z r. 1959. (Willy Kufalt)

 • - Lietadlo účinkujúce (čas 10:56) v tejto epizóde je Boeing 727 a v roku 1963 ešte nebolo nasadené v prevádzke. Stalo sa tak až o dva roky neskôr. (Fredy.Tukot)

 • - Oranžový vůz, kterým veze Fanta (Josef Bláha) Holana (Svatopluk Matyáš) do Hamburku je Volkswagen 1600TL. Tento typ se vyráběl od roku 1965 do roku 1973, film se ale odehrává v roce 1963. V tom roce se sice type 3 už vyráběl, ale s jiným motorem. (xisp)