Modrá světla (S02E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 29 min

• špaček421

A vracíme se do Berlína, tentokrát se vše točí kolem redaktora Matyáše. Kombinace nezajímavé postavy a nezajímavého herce v hlavní roli příběhu znamená nudný díl. Jirka Hradec se tu vlastně jen mihne. Zase je ovšem ve středu Rázlová, po které jede tentokrát Matyáš, který pro Hackla vyveze tajné dokumenty o projektu, který může likvidovat účinky jaderných zbraní! To je na Nobelovku. Proto Kalina (který osobně rozhoduje o tom, kdo může za hranice a kdo ne), Žitný a na druhé straně Hackl a Fanta (Bláha), který už nedělá s Hacklem pro Brity, ale proti němu pro Američany, rozjedou boj o ony dokumenty. Jakou roli v tom všem hraje Rázlová? Je ještě komunistka, nebo už dělá pro někoho jiného? A co dělá vlastně celou dobu Zeman? Nudné zakončení druhé série.(19.11.2016)

Tohle byl z mého pohledu jeden z nejslabších dílů celého seriálu. Ono vůbec všechny ty "špiónské" epizody mi přišly takové zvláštní. Ve srovnání s ostatními mi tam chybělo větší napětí.(1.9.2016)

"Já musím získat ty dokumenty a jistotu, že nikdo nezradil. Pak pomůžu." Bílé linky se nám proměnily v modrá světla, špionážní zápletka neztratila nic ze své průměrnosti, Honza se případem jen mihnul, Hradec tady toho mezi písečnými dunami taky moc nenaskákal, takže žádný velký důvod k jásání tady není. Ale vítězství naší slavné STB nad tajnými službami USA a Velké Británie se musí ocenit, neboť tyto zápasy obvykle prohráváme kontumačně.(23.12.2016)

• - Natáčelo se v Německu na ostrově Rujána, v přístavu Stralsund a v Binzu. (M.B)