30 případů majora Zemana - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978–1979, 13 h 21 min (Minutáž: 73–91 min)

Josef Hanuš

Vladimír Brabec, Rudolf Jelínek, František Němec, Miloš Willig, Ladislav Mrkvička, Vladimír Ráž, Josef Větrovec, Pavla Maršálková, Emil Horváth ml., Elo Romančík, Eva Sitteová, Josef Langmiler, Štefan Kvietik, Viera Strnisková, Jan Teplý st., Vladimír Klemens, Karel Dellapina, Václav Lohniský, Richard Záhorský, Věra Laňková, Jana Janěková, Jiří Růžička st., Bohumil Koška, Josef Abrhám, Vladimír Menšík, Blažena Holišová, Hana Talpová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Andrlová, Ivo Niederle, Karel Chromík, Jan Víšek, Oldřich Musil, Karolína Kubalová, Milada Vnuková, Ferdinand Krůta, Zdeněk Braunschläger, Jiří Cimický, Petr Jákl st., Alex Jandouš, Vítězslav Jirsák, Jindřich Hrdý, Jiří Kalenský, Luďa Marešová, Vilemína Nejedlová-Skokanová, Petr Kostka, Václav Neužil st., Libuše Švormová, Andrea Čunderlíková, Jiřina Steimarová, Arnošt Faltýnek, Josef Kudílek, Věra Kalendová, Jaroslav Heyduk, Jan Cmíral st., Mirko Musil, Petr Skarke, Karel Fridrich, Petr Hanus, Vilém Kratochvíl, Miriam Kantorková, Petr Štěpánek, Vlasta Vlasáková, David Schneider, Jan Přeučil, Miloš Nedbal, Milan Sandhaus, Jaroslav Kepka, Antonín Molčík, Ladislav Lahoda, Václav Švorc, Ota Sklenčka, Marcela Martínková, Ladislav Trojan, Eva Klepáčová, Josef Němeček, Václav Bouška, Jana Andresíková, Jiřina Bílá, Pavel Jiras, Běla Jurdová, Marie Landová, Jan Laibl, Miroslav Moravec, Zdeněk Skalický, Josef Střecha, Miloslav Šindler, Jiří Vitvar, Miroslav Zounar, Robert Vrchota, Petr Skála, Libuše Geprtová, Oldřich Velen, Míla Myslíková, Vladimír Bičík, Čestmír Řanda st., Karel Houska, Josef Kubíček, Jaromír Crha, Valerie Kaplanová, Darja Hajská, Jiří Zahajský, Václav Postránecký, Jiřina Petrovická, Jiří Adamíra, Helga Čočková, Jan Kanyza, Radovan Lukavský, Dalimil Klapka, Jaroslav Tomsa, Rudolfo Jiménez, Cerezo Salazar, Maritza Peréz, Ruth Dubois, Miroslav Rous, Daniel Rous, Martin Štěpánek, Jan Sedláček, Hana Maciuchová, Jiří Lír, Jan Pohan, Milan Klásek, Josef Vondráček, Jiří Lábus, Jaroslav Drbohlav, Oldřich Vlach, Hana Pastejříková, Marie Logojdová, Oldřich Kaiser, Jarmila Smejkalová, Stella Májová, Eva Vlachová, Blanka Křížová, Ladislav Kazda, Petr Svárovský, Jana Robenková, Nataša Kucová, Jiří Sequens ml., Jiří Kvasnička, Karel Augusta, Václav Voska, Iva Janžurová, Josef Bek, Luba Skořepová, Oldřich Janovský, Alois Švehlík, Libuše Štědrá, Lena Birková

Josef Císař

Josef Valušiak

Zvuk:

Jiří Kejř

Scénografie:

Karel Černý

Kostýmy:

Lída Novotná

Komentáře uživatelů k sérii (3)

"Nikdo si ani nevšimne, že Zeman dosloužil." Já jsem si toho všiml, i slzu jsem uronil a taky jsem se přestal cítit bezpečně. Nedá se nic dělat, Honzova služba je u konce a já se musím přiznat, že hodnotit 3. sérii je dost ošemetné. Na jednu stranu totiž obsahuje mé oblíbené kousky Mimikry, Studnu, Tatranské pastorále či Pána ze Salcburku a na druhou stranu se příliš věnuje tomu "správnému" politickému pohledu na věc. Já jsem však pozitivní člověk, takže zaokrouhlím nahoru, protože mi to tak z pohledu zachování světové rovnováhy připadá správné.(15.2.2017)

• MM_Ramone

Tretia séria televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" obsahuje desať prípadov z rokov 1964 až 1973. Jej súčasťou sú epizódy: 1. "Pán zo Salzburgu" (1964), 2. "Tatranské pastorále" (1965), 3. "Šťastný a veselý" (1966), 4. "Klauni" (1967), 5. "Štvanica" (1968), 6. "Studňa" (1969), 7. "Rukojemník v Bella Vista" (1970), 8. "Posolstvo z neznámej zeme" (1971), 9. "Mimikry" (1972), 10. "Ruže pre Zemana" (1973). ***(13.3.2018)

Tak do třetice všeho průměrného, zlého i dobrého. No opravdu dobré jsem se tu zaregistroval jen tři díly (Pán ze Salcburku, Tatranské pastorále a legendární Studnu). Jinak to byl hodně těžký průměr a někdy až podprůměr. Zemřel Kalina i Hradec a sám Zeman se nedočkal žádného důstojného zakončení. I tak jsem ale rád, že už to mám konečně za sebou a můžu se mrknout zas po něčem jiném. Takže sbohem Honzíku Zemane…(21.7.2019)