Pán ze Salcburku (S03E01) (epizoda)

Pán zo Salzburgu – 1964

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 17 min

Další fajt, co Jenda nedal, přestože nezačal vůbec špatně. MB 1000 v rybníku...to jsme tenkrát valily bulvy. Jeden z těch lepších kousků. Menšík s Holišovou povedenej páreček. 80%(1.4.2018)

"Je to přece naše povinnost dostat ty chudáky z komunistickýho pekla." Pašování vzdělanců přes západní hranice býval kdysi velký byznys, zejména když si na cestu zabalili nějaký ten tajný materiál, ale naštěstí jim je Honza na stopě. Mě tedy hodně zaujala sledovací akce, Honzova prohra na ipon a samozřejmě báječní manželé Wimmerovi, jejichž vzájemné pošťuchování nemělo chybu.(24.12.2016)

Zlí Rakušáci pašují přes ČSSR východní Němce na Západ. To přece Zeman, Kalina, Žitný a Hradec nemůžou nechat jen tak! Když umře jeden z možných pasažérů, Honza se za něj vydává a vstupuje do spojení s převaděčem Josefem Abrhámem. Ten šuká vdanou recepční v motelu, má jizvy z doby, kdy bojoval v Indočíně a vůbec je to gauner, kterému neradno věřit. Což zní docela komicky, protože jak člověk vidí Abrháma, automaticky si vzpomene na jeho role ze Svěrákových a Smoljakových filmů a nejde mu do hlavy, že ten sympatický elegán se tu pokusí Zemana zákeřně zavraždit! Naštěstí jsou Žitný s Hradcem vždy nablízku. Máme tu i Vladimíra Menšíka jako vystrašeného zlodějíčka a Ivanu Andrlovou jako Zemanovu pubertální dceru. Pokud se tvůrci snažili naznačit konflikt mezi ní a Blankou, nepodařilo se to, ale vůbec. Propagandy není sice moc, občas je film trochu akční, ale většinou dost směšný.(19.11.2016)

• - Je zajimavé, že Němci z Karl Marx Stadt-u seděli v Trabantu 601 a mezinárodní značka byla „D“, a ne DDR. Navíc strážmistr Mirek Stejskal (Ladislav Mrkvička) pak řekl, že seděli ve Wartburbu. (Patt_99)

• - Natáčelo se na hraničním přechodu Nová Bystřice - Grametten, v Praze na Vinohradech a Starém městě, a také v Jihlavě. (M.B)