Šťastný a veselý (S03E03) (epizoda)

 • Slovensko

  Štastný a veselý – 1966

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 13 min

 • NinonL
  ****

  Vše se točí kolem Silvestra 1966 a Nového roku 1967. Blanka Zemanová se vrátí do kanceláře, protože si v lednici zapomněla šunku. Na toaletě najde mladou zaměstnankyni Janičku v bezvědomí. Když si nechá vrátným otevřít její kancelář, mzdovou účtárnu, vidí, že tam hoří a s pomocí vrátného a saniťáka oheň uhasí. Zavolá to svému manželovi a ten se na místo ihned vydá. Zjistí, že na výplatní listině se vyskytují 4 zaměstnanci stejného příjmení, přičemž u nich pracuje jen jeden Havránek. Navíc je už několik dnů nezvěstný. Zemanovi nechali doma čtrnáctiletou Lidušku samotnou a ona si domů pozvala svého kamaráda Martina. O něm rodiče zatím vůbec nic nevědí.(29.9.2020)

 • SOLOM.
  **

  Ač se snažili, stal se z toho zatím jednoznačně nejslabší díl této série. Jak samotná zápletka byla velmi chabá – nejen onen požár a chlastačka na firemním večírku, ale i dopadení zloděje a hledání nafučené dcery po sídlišti – nuda a zas jen nuda. Řada věcí mi tu přišla dost nelogických a doslova odfláknutých. Jakoby zrovna nevěděli co točit a tak si hodili jednu „oddechovou“ epizodku, která neměla moc co nabídnout. Snad jen onu chlastačku, taneček a Zemanovy dedukce, co tak asi mohla jeho mladá dělat doma s láhví vodky a neznámým chlapcem…(13.7.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Tohleto oslavování, pití a tanečky na pracovišti, to bych zakázal. A všem. Bez rozdílu funkcí." Tak tady je Honza trošku za moralistu, ale jinak dává jednoznačně najevo, že je to veselá kopa. Po své manželce totiž chce okamžitý grafologický rozbor písma zaměstnanců firmy, velkoryse znevažuje schopnosti vrátného a když se chystá srovnat prvňáka Hrabáka, tak jsem byl nadšením bez sebe. Rovněž mi ukápla nostalgická slza při vzpomínce na chůzi přes bahno po prknech mezi novostavbami paneláků, při záběrech na bakelitové zvonky a zejména při dechovce vyhrávající v hlavním televizním programu na Silvestra. Ovšem z kriminalistického hlediska se mi jeví tento případ dost slabým, ale pobavily mě v něm malé role typu cizojazyčných bavičů na večírku či vynikající flegmatik Weniger z Trbóšan.(17.1.2017)

 • Wacoslav1
  ***

  Dejte jim byty a nebudou muset bydlet u mě. Počítejte s tím, že kontrola vás nemine! Tahle silvestrovská hospodářská kriminálka nezačíná zpočátku úplně zajímavě, ale nakonec se z toho vyklube poměrně závažný případ ovšem trochu zbytečně rušený komisním řešením Zemanových rodinných problémů, takže to vidím opět tak nějak neutrálně. Nicméně body nahoru za ten retro socialistický silvestr a kdo chce tvrdit, že se úroveň novoroční zábavy v TV od té doby zvedla, tak má aspoň co porovnávat.55%(3.1.2020)

 • Snorlax
  ****

  Více vztahové drama z rodinného života Zemanových, než detektivka, ta je chaboučká a její pointa přijde tak nějak mimochodem, že stačí chvilka nepozornosti a člověk ji přehlédne. Ale Zemanovo běsnění kvůli vodce a Martinovi Hrabákovi je okouzlující. Herci a Liškova hudba vytahují tento díl z průměru, ale stojí je to strašně moc úsilí a stejně má třiadvacatý případ Jana Zemana řádně odřené uši z toho škrábání se vzhůru za čtvrtou hvězdičkou.(29.11.2019)