Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blanka Zemanová se na Silvestra odpoledne vrací do svého nedalekého zaměstnání pro maso, které zapomněla v ledničce. V podniku objeví požár a zraněnou kolegyni. Zeman, který přišel Blance naproti, se nestačí divit, co se tu na Silvestra děje. Nic mu však nebrání v tom, aby se ujal vyšetřování a ještě týž večer všechno objasnil... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takové nudné silvestrovské drama-komedie z rozestavěného sídliště, tunelovaného podniku i Zemanovy domácnosti, kde Lidka opět dělá bugr a předstírá útěk. Propagandou,dějem i zábavností zcela na úrovni běžné normalizační televizní hry či bakalářské povídky. Zajímavé je, že jak Zeman dělá pořádek ve společnosti, jeho žena je vždy takovým policajtem v malém. Lída byla učitelkou a viděli jsme, jak dělá pořádek mezi dětmi, Blanka je kádrovačkou a dělá pořádek v podniku. Stojí to za vidění snad jen díky hercům, Petru Kostkovi, Obermaierové i Brabcovi, který už si definitivně přetvořil Zemana v cholerického tatíka. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Více vztahové drama z rodinného života Zemanových, než detektivka, ta je chaboučká a její pointa přijde tak nějak mimochodem, že stačí chvilka nepozornosti a člověk ji přehlédne. Ale Zemanovo běsnění kvůli vodce a Martinovi Hrabákovi je okouzlující. Herci a Liškova hudba vytahují tento díl z průměru, ale stojí je to strašně moc úsilí a stejně má třiadvacatý případ Jana Zemana řádně odřené uši z toho škrábání se vzhůru za čtvrtou hvězdičkou. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Honza Zeman neprestáva byť ostražitým, odhodlaným a verným príslušníkom zboru národnej bezpečnosti ani na Sylvestra. Vždy je v strehu, nikdy nie je mimo služby. Nový rok oslávi tým, že objasní závažný kriminálny čin, ku ktorému došlo v práci jeho manželky Blanky. Ku tomu všetkému ešte aj prehĺbi rodičovský vzťah so svojou dcérou Libuškou. Dvadsiaty tretí diel seriálu "30 prípadov majora Zemana" nesie názov "Šťastný a veselý". Je to príbeh z konca roku 1966. ** ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dejte jim byty a nebudou muset bydlet u mě. Počítejte s tím, že kontrola vás nemine! Tahle silvestrovská hospodářská kriminálka nezačíná zpočátku úplně zajímavě, ale nakonec se z toho vyklube poměrně závažný případ ovšem trochu zbytečně rušený komisním řešením Zemanových rodinných problémů, takže to vidím opět tak nějak neutrálně. Nicméně body nahoru za ten retro socialistický silvestr a kdo chce tvrdit, že se úroveň novoroční zábavy v TV od té doby zvedla, tak má aspoň co porovnávat.55% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tohleto oslavování, pití a tanečky na pracovišti, to bych zakázal. A všem. Bez rozdílu funkcí." Tak tady je Honza trošku za moralistu, ale jinak dává jednoznačně najevo, že je to veselá kopa. Po své manželce totiž chce okamžitý grafologický rozbor písma zaměstnanců firmy, velkoryse znevažuje schopnosti vrátného a když se chystá srovnat prvňáka Hrabáka, tak jsem byl nadšením bez sebe. Rovněž mi ukápla nostalgická slza při vzpomínce na chůzi přes bahno po prknech mezi novostavbami paneláků, při záběrech na bakelitové zvonky a zejména při dechovce vyhrávající v hlavním televizním programu na Silvestra. Ovšem z kriminalistického hlediska se mi jeví tento případ dost slabým, ale pobavily mě v něm malé role typu cizojazyčných bavičů na večírku či vynikající flegmatik Weniger z Trbóšan. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama