Šťastný a veselý (S03E03) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 13 min

• špaček421

Takové nudné silvestrovské drama-komedie z rozestavěného sídliště, tunelovaného podniku i Zemanovy domácnosti, kde Lidka opět dělá bugr a předstírá útěk. Propagandou,dějem i zábavností zcela na úrovni běžné normalizační televizní hry či bakalářské povídky. Zajímavé je, že jak Zeman dělá pořádek ve společnosti, jeho žena je vždy takovým policajtem v malém. Lída byla učitelkou a viděli jsme, jak dělá pořádek mezi dětmi, Blanka je kádrovačkou a dělá pořádek v podniku. Stojí to za vidění snad jen díky hercům, Petru Kostkovi, Obermaierové i Brabcovi, který už si definitivně přetvořil Zemana v cholerického tatíka.(19.11.2016)

"Tohleto oslavování, pití a tanečky na pracovišti, to bych zakázal. A všem. Bez rozdílu funkcí." Tak tady je Honza trošku za moralistu, ale jinak dává jednoznačně najevo, že je to veselá kopa. Po své manželce totiž chce okamžitý grafologický rozbor písma zaměstnanců firmy, velkoryse znevažuje schopnosti vrátného a když se chystá srovnat prvňáka Hrabáka, tak jsem byl nadšením bez sebe. Rovněž mi ukápla nostalgická slza při vzpomínce na chůzi přes bahno po prknech mezi novostavbami paneláků, při záběrech na bakelitové zvonky a zejména při dechovce vyhrávající v hlavním televizním programu na Silvestra. Ovšem z kriminalistického hlediska se mi jeví tento případ dost slabým, ale pobavily mě v něm malé role typu cizojazyčných bavičů na večírku či vynikající flegmatik Weniger z Trbóšan.(17.1.2017)

• MM_Ramone

Honza Zeman neprestáva byť ostražitým, odhodlaným a verným príslušníkom zboru národnej bezpečnosti ani na Sylvestra. Vždy je v strehu, nikdy nie je mimo služby. Nový rok oslávi tým, že objasní závažný kriminálny čin, ku ktorému došlo v práci jeho manželky Blanky. Ku tomu všetkému ešte aj prehĺbi rodičovský vzťah so svojou dcérou Libuškou. Dvadsiaty tretí diel seriálu "30 prípadov majora Zemana" nesie názov "Šťastný a veselý". Je to príbeh z konca roku 1966. **(19.10.2016)