• arcticsky
  odpad!

  Ó, jak bylo těm chudáčkům estébáckým v roce 1968 ubližováno! Úplně se zalykám dojetím...(27.5.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Ty k tomu soudu nejdeš jako svědek. Ty tam jdeš jako obžalovaný." Všechny protistátní živly se spikly proti Honzovi, ale on to ustál. Sláva Honzovi. Já tady tedy nechci psát o propagandě, protože v roce 1951 jsem v Plánici alias Babicích nebyl a při procesech v roce 1968 taky ne. Takže žádnou objektivní pravdu neznám a ona ani žádná neexistuje, protože dějiny píší vítězové. Proto to dříve bylo tak, jak vypráví Honza Zeman a dneska je to zase naopak. Já v tom pravdu nehledám. Já si to chci užít a to se v tomto případě moc nepovedlo. V podstatě se nic nevyšetřovalo, jenom se soudilo a tak mě vlastně pobavila jen hláška o tom, že lidi se bojí toho, že by jim chtěl někdo vracet dobytek a půdu nebo stále aktuální pohádka o tom, že umělci jsou svědomím národa.(6.2.2017)

 • MrKrahujec
  odpad!

  Tenhle díl, to jsou přímo orgie vylhanosti, podlézavosti a lokajské servility pohůnků, brousících katům meče. Za něco takového by se nemuseli stydět ani ti nejsprostší fašističtí kolaboranti typu Rysa-Rozsévače, či Jaroslava Veverky. A už nechci nic slyšet ani o jakýchsi "alespoň filmových kladech" této močůvky - jen faktických režijních a scenáristických chyb by se našlo až moc, za všechny: jak to, že si soudruh Zeman jezdí v roce 1968 docela klidně ve Škodě 100, která přišla do prodeje až v roce 1972 - například.(17.10.2016)

 • špaček421
  odpad!

  Tohle je v podstatě díl, kvůli kterému se celý seriál točil. Celý svět se zbláznil, plánický farář z 10. dílu žádá rehabilitaci - čili tu máme odsouzení rehabilitačních soudů, a spojí se s Danešem a redaktorkou Konečnou i profesorem z předchozího dílu, aby zničil Kalinu, Žitného a Zemana. Žitný zdrhá, Kalina umírá na infarkt a Zeman? Ten se vypraví do Plánice, aby zjistil, co se děje tam, a ukázal své dceři pravdu. Nakonec se obhájí. Zrádcem, který je pomýlený, je tu udělán zčistajasna Stejskal, do té doby zcela loajální kamarád. Zazní tu pár úžasných vět, jako třeba: "Co to v tý Praze blázníte? Lidi se bojej jenom jedný věci! Aby se někdo nezbláznil a nezačal jim vracet dobytek a půdu! Na vesnici se každýmu daří tak, jak se v životě neměl!" Tohle když jsem slyšel, jen jsem nevěřícně kroutil hlavou. A především: "Zákony jsou přece jenom jedny!" Zeman se nikdy nezaklíná spravedlností či právem, ale zákony. Čili není důležité, co zákony předepisují, ale že platí. Nejhorší epizoda celého seriálu.(19.11.2016)

 • lubospoti
  ***

  Tenhle díl je asi hlavním důvodem toho, proč je seriál považovaný za propagandistický. Záměrně překroucená historie je přítomna snad v každé minutě této epizody.(4.1.2017)

 • - V záběrech na začátku se objevuje černobílý televizor Baltik. Ten se ale začal vyrábět o více než deset let později, než se odehrává děj dílu. (PaulxH)

 • - Natáčelo se v Praze, v obci Vojkov a v JZD Tursko. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace