Rukojmí v Bella Vista (S03E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 19 min

Na tu dobu velmi dobre spracovanie, odporucam pozriet kto nevidel.(26.11.2016)

Všechny ty "špiónské" epizody v seriálu mi přišly takové zvláštní. Ve srovnání s ostatními mi tam chybělo větší napětí a nějaký silnější příběh. Celá ta špionážní hra mi přišla hrozně samoúčelná (ale taková byla asi prostě doba).(3.9.2016)

• špaček421

Další pokus o bondovku v podání Jirky Hradce. Tentokrát je v Praze nalezen zavražděný muž, a stopy od manželky a milenky (příšerná herečka s příšernou nesedící parukou) vedou až kamsi do Jižní Ameriky, kam míří podezřelý lodník, který má ksicht jako Jan Kanyza. V Kielu se tedy nalodí i Jirka Hradec, který rozkrývá tajemství - Kanyza s kámošem schovaným v podpalubí chystali sabotáž na z ČSSR dovážených lokomotivách, aby nebyly prodány komunistickému režimu a tím pomohli konkurenční západní imperialistické firmě. Hradec černého pasažéra zlikviduje, sabotáži zabrání a sleduje Kanyzu, který o ničem neví. Postránecký coby hajzlík v luxxusním hotelu má ale podezření a tak Kanyzu nechá dvojicí poskoků šikmooký - holohlavý zlikvidovat. I Hradec je ale odhalen a zajat. Proč byl v tomhle díle mezi hlavními rolemi uveden i Radovan Lukavský, který tu je vidět nanejvýš z dálky a neřekne ani slovo, to netuším.(19.11.2016)

"Jedu do země s měděnou půdou." Jenže nejede Honza, ale Jirka Hradec, jehož bitkařské schopnosti by rozesmály nejednoho soupeře. Jenže tady se ohrožuje socialismus, takže to beru vážně a napíšu, že se mi exotické Chile líbilo i s jeho groteskními zabijáky. A taky mi byl sympatický hajzlík zvaný Wunder Pepi, ale Honza měl tak málo prostoru pro svou genialitu, odvahu a spravedlivý zápal pro věc, že mne k lepšímu hodnocení nepřiměje ani zlý kukuč Alberta Mestreye.(18.10.2016)

(6x) Tyhle "zahraniční" špionážní díly Zemana mají jedinečnou exotickou atmosféru, jaká se v naší filmové tvorbě moc nevidí. "Rukojmí" má sice dost táhlý úvod, nesousí se v rovině trochu průměrné komorní detektivky, kterou trochu zachraňují Vladimír Brabec a Dalimil Klapka, ale vždy se těším hlavně, až v polovině vypukne to pravé dobrodružství a mezinárodní akce :-) Dobrodružní cesta po oceánu lodí, temná rvačka Hradce s Antoniem, příjezd do země s medenou půdou, krásné exteriéry, sympatická dvojka Sládek a Kysela (Jelínek, Postránecký),... napětí, humor, zrada, vše podbarvenou opět geniální hudbou Zdeňka Lišky, která vás úplně přenese do dob staré Kuby - to je vše za plný počet hvězd.(11.4.2017)