Rukojmí v Bella Vista (S03E07) (epizoda)

Rukojemník v Bella Vista – 1970

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 19 min

"Jedu do země s měděnou půdou." Jenže nejede Honza, ale Jirka Hradec, jehož bitkařské schopnosti by rozesmály nejednoho soupeře. Jenže tady se ohrožuje socialismus, takže to beru vážně a napíšu, že se mi exotické Chile líbilo i s jeho groteskními zabijáky. A taky mi byl sympatický hajzlík zvaný Wunder Pepi, ale Honza měl tak málo prostoru pro svou genialitu, odvahu a spravedlivý zápal pro věc, že mne k lepšímu hodnocení nepřiměje ani zlý kukuč Alberta Mestreye.(18.10.2016)

• MM_Ramone

Televízny seriál "Tridsať prípadov majora Zemana" má výrazne kolísavú kvalitu. Niektoré diely sú výborné ("Studna", "Bestie", "Kvadratura ženy"), niektoré sú znesiteľne priemerné ("Vyznavači ohně", "Mimikry", "Tatranské pastorále") a niektoré sú tak silne socialisticky heroické, že sa na ne nedá takmer ani pozerať. Jednou z takýchto nechutných, nudných, propagandistických sračiek je aj siedma epizóda z tretej série, ktorá sa volá "Rukojmí v Bella Vista". Exotický špionážny príbeh z Chile ma absolutne vôbec nebavil. Bolo to doslova trapné. *(10.2.2018)

• špaček421

Další pokus o bondovku v podání Jirky Hradce. Tentokrát je v Praze nalezen zavražděný muž, a stopy od manželky a milenky (příšerná herečka s příšernou nesedící parukou) vedou až kamsi do Jižní Ameriky, kam míří podezřelý lodník, který má ksicht jako Jan Kanyza. V Kielu se tedy nalodí i Jirka Hradec, který rozkrývá tajemství - Kanyza s kámošem schovaným v podpalubí chystali sabotáž na z ČSSR dovážených lokomotivách, aby nebyly prodány komunistickému režimu a tím pomohli konkurenční západní imperialistické firmě. Hradec černého pasažéra zlikviduje, sabotáži zabrání a sleduje Kanyzu, který o ničem neví. Postránecký coby hajzlík v luxxusním hotelu má ale podezření a tak Kanyzu nechá dvojicí poskoků šikmooký - holohlavý zlikvidovat. I Hradec je ale odhalen a zajat. Proč byl v tomhle díle mezi hlavními rolemi uveden i Radovan Lukavský, který tu je vidět nanejvýš z dálky a neřekne ani slovo, to netuším.(19.11.2016)

Nacisté ve službách CIA - https://zpravy.idnes.cz/americke-tajne-sluzby-cia-fbi-zamestnavaly-byvale-nacisty-pnf-/zahranicni.aspx?c=A141029_103343_zahranicni_vez https://zpravy.idnes.cz/usa-vyplatily-miliony-na-duchodech-byvalym-nacistum-pco-/zahranicni.aspx?c=A141020_151010_volby-ep2014_im http://literarky.cz/literatura/cteni/20992-eric-lichtblau-naciste-ve-slubach-usa(19.5.2018)

(6x) Tyhle "zahraniční" špionážní díly Zemana mají jedinečnou exotickou atmosféru, jaká se v naší filmové tvorbě moc nevidí. "Rukojmí" má sice dost táhlý úvod, nesousí se v rovině trochu průměrné komorní detektivky, kterou trochu zachraňují Vladimír Brabec a Dalimil Klapka, ale vždy se těším hlavně, až v polovině vypukne to pravé dobrodružství a mezinárodní akce :-) Dobrodružní cesta po oceánu lodí, temná rvačka Hradce s Antoniem, příjezd do země s medenou půdou, krásné exteriéry, sympatická dvojka Sládek a Kysela (Jelínek, Postránecký),... napětí, humor, zrada, vše podbarvenou opět geniální hudbou Zdeňka Lišky, která vás úplně přenese do dob staré Kuby - to je vše za plný počet hvězd.(11.4.2017)

• - Na Kubě se natáčelo od 14. února do 14.dubna 1978. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

• - Tento díl měl pracovní název „Loď na Kubu“. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

• - O natáčení na Kubě se vyjednávalo na kubánském velvyslanectví v Praze. Kubánci si dali podmínku, že si v seriálu zahrají kubánští herci. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)