Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku je vražda bývalého obchodního zástupce, z níž se později vyvine sabotáž. Případ řeší Hradec. Jako člen posádky nastupuje na loď plující do Chile a jeho pravé poslání zná pouze kapitán. Během plavby neznámý muž poškodí lokomotivy. Hradec chce zjistit, kam vedou nitky, a tak sleduje jednoho z námořníků do vnitrozemí. Je však zadržen a unesen neznámými muži... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Československé špionážní filmy byly vždy k pláči, nebo smíchu, záleželo na úhlu pohledu diváka. Tady alespoň ti zlí nechtějí naš republice uloupit supertajný recept na pěstování mrkve. K dalším bonusům patří i lokace a především herecké výkony. V kotextu ostatních našich špionážních dramat je tohle špička. Connery je sice nepopiratelně větší švihák, než Jelínek, ale Bondové jsou přesto mnohem více k nechtěnému smíchu, než Hradcové. Kdysi mi vadila absence Zemana v seriálu o Zemanovi. Nyní mě bavila druhá polovina s Hradcem snad ještě o něco více, než první část se Zemanem. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Můj muž si uměl vydělat. Patřil mezi lidi kterým se říká štístko. Štístko... tak teď leží na prosektuře, protože ho někdo umlátil francouzským klíčem. No nevím jak vy milá paní, ale já si to štěstí představuji nějak jinak... Honzova prďácky cynická hláška je jeho největším vkladem do dalšího dílu tak trochu o něm bez něj, ale mě tahle špionážní pohádka celkem bavila. Máme tu fajn exotické lokace a zajímavě rozehraný příběh který vygraduje v příštím díle a sympatickému Jirkovi Hradcovi se nedá nefandit, takže budu shovívavý a dám 70% ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Televízny seriál "Tridsať prípadov majora Zemana" má výrazne kolísavú kvalitu. Niektoré diely sú výborné ("Studna", "Bestie", "Kvadratura ženy"), niektoré sú znesiteľne priemerné ("Vyznavači ohně", "Mimikry", "Tatranské pastorále") a niektoré sú tak silne socialisticky heroické, že sa na ne nedá takmer ani pozerať. Jednou z takýchto nechutných, nudných, propagandistických sračiek je aj siedma epizóda z tretej série, ktorá sa volá "Rukojmí v Bella Vista". Exotický špionážny príbeh z Chile ma absolutne vôbec nebavil. Bolo to doslova trapné. * ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Jedu do země s měděnou půdou." Jenže nejede Honza, ale Jirka Hradec, jehož bitkařské schopnosti by rozesmály nejednoho soupeře. Jenže tady se ohrožuje socialismus, takže to beru vážně a napíšu, že se mi exotické Chile líbilo i s jeho groteskními zabijáky. A taky mi byl sympatický hajzlík zvaný Wunder Pepi, ale Honza měl tak málo prostoru pro svou genialitu, odvahu a spravedlivý zápal pro věc, že mne k lepšímu hodnocení nepřiměje ani zlý kukuč Alberta Mestreye. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Sorry, kamaráde...sluníčko ti zašlo, zatáhlo se, no, to se stává...hele, příště si zkus v Bedekru zalistovat o pár stránek dál, jestli ti k tomu dá pánbíček ještě příležitost...a taky buď vopatrnější při výběru hotelů s pěknou vyhlídkou, to ti radím...". Určitý druh přehrávání, který se v seriálu nevyhýbá snad žádnému zúčastněnému herci či herečce a který byl z části nepochybně také vyžadován, přinesl v některých dílech velmi zajímavé (zábavné) postavy, Bella Vista je toho příkladem. Postránecký a v závěru Adamíra s jeho nazi-elegant jednáním jsou k sežrání, stejně tak celkový mezinárodní rozsah tohoto dílu, nebo ta úžasně melodická německá lidovka v ulici Täubchenweg. Určitě jeden z mých TOP 5.    ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • Když Zeman (Vladimír Brabec) pouští z magnetofonu rozhovor Štefka a Barkla, tak na jeho konci zazní píseň od Karla Gotta „Kávu si osladím“, ta ale byla vydána v roce 1972, tedy dva roky poté, co se odehrával tento příběh. (xisp)
  • Tento díl měl pracovní název „Loď na Kubu“. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)
  • Na Kubě se natáčelo od 14. února do 14.dubna 1978. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

Reklama

Reklama