Poselství z neznámé země (S03E08) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 23 min

Jirka Hradec je držen v zajetí neznámo kde. Společnost mu dělá bývalý nacista Adamíra, zapisovatelka Maciuchová či zákeřný americký archeolog Pohan. Mají jasný plán - vyměnit Jirku Hradce za agenta Corrense (Lukavský), který má s sebou přivézt dokument z války. Adamíra však na nahrávce prozradí, že mnohem víc mu záleží na dokumentu než na Lukavském. Toho využívá Žitný, který v rozhovoru rozloží Lukavského na součástky a odhalí, že z důležitého agenta se stala postradatelná nula. Adamíra doufá, že nikdo nepřijde na to, co onen dokument znamená, jinak by bylo vše ztraceno. Žitný a Zeman to ale zjistí, dokonce s pomocí popleteného šifraře rozluští, ale rozhodnou se, že je pro ně mnohem cennější Jirkův život. Jirka ale s pomocí kubánského agenta, který mu sdělí, že CIA a nacisti spolupracují, uteče, ovšem těsně před nástupem do vrtulníku ho po zdlouhavé přestřelce oddělá archeolog. Tak to chodí.(19.11.2016)

Tyhle špionážní díly mě v seriálu moc nebavily. Asi ale hlavně kvůli nim byl ale tento seriál natočen. A hlavně díky těmto podobným epizodám je seriál chápan propagandisticky.(30.9.2016)

(6x) ,,Žijete uprostřed cizího kontinentu zalezí jako krysy!" Pokračování Rukojmího v Bella Vista se mi líbí ještě víc než předešlý díl. 30 případů majora Zemana nabídlo divákům detektivky všeho druhu a tentokrát došlo i na samotný WESTERN! Na naší filmovou tvorbu docela odvážná volba s famózním výsledkem. Závěr s dlouhou přestřelkou na poušti a v pralesu je bezvadný, ač hodně smutný, návrat naše území za doprovodu Pochodu padlých revolucionářů na pohřeb patří k nejsilnějším scénám celého seriálu. K dokonalé atmosféře vedle atraktivních exteriérů kubánské province přispěla mimo jiné i přítomnost kubánských herců (postavy šikmookého a holohlavého). Česká část obsazenstva je rovněž luxusní - vedle Rudolfa Jelínka - který si zde zopakoval obdobnou roli z filmu Smrt v sedle (1958) - jsou to Hana Maciuchová, Jan Pohan, doprovodní kapela Václava Kučery s autentickou muzikou, na našem území výborný Radovan Lukavský a Jiří Lír v roli geniálního kryptologa (kultovní rozbor s oným známým zakončením Kompjůtry nikdy nelžou, soudruhu). Koho si tu ale pokaždé užívám nejvíc, je Jiří Adamíra - jeho drsný až komický padouch Alberto Mestrey je jako vystřižený z amerických špionážních filmů :-)(11.4.2017)

"Mám s Vámi dobré úmysly. Jenomže Vy s tou rudou krví jste zbytečně horkokrevný." Major Hradec svým předčasným ukončením služebního poměru ušetřil státu nejednu devízu, ale ještě předtím si stihl procvičit úderovou techniku, vyzkoušet si střelbu z cválajícího koně a samozřejmě zahrát si golf, při kterém mu caddyho dělal Mestreyův zabiják. To bylo hodně vtipné, stejně jako zmínka o Venus of Vestonice a zejména sólo kpt. Hejduka - šifranta s básnickým střevem. Takže ač Honza Zeman zase jednou nedostal moc prostoru a vlastně vůbec nic nevyřešil, tak mě to bavilo.(19.10.2016)

Ty piii.o to je prca! :-DDDDDDDDDDD(8.9.2017)