Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh uneseného Hradce pokračuje. Stal se rukojmím bývalého nacisty (Jiří Adamíra) požadujícího od československých úřadů listinu s číslem bankovního konta, na kterém má uloženy peníze z doby protektorátu. Hradec se seznamuje s kubánským rozvědčíkem a zorganizují společný útěk. Při pronásledování je Hradec postřelen a na své zranění umírá... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Žijete sami uprostřed cizího kontinentu. Zalezlí jak krysy. Jo Československý agent 007 Jirka Hradec na rozdíl od Jamese Bonda diplomatickou rétorikou úplně nevládne a rád nazývá věci pravými jmény, ale za pomoci Kubánského agenta s chutí rozbije společnou akci CIA a starých nacistů za což ovšem zaplatí cenu nejvyšší... Ok po akční stránce už to možná dneska trochu pokulhává, ale ve své době to musela být alespoň u nás dobrodružná bomba a co se obsahové stránky týče, tak je tu hodně věcí odkazujících na to, že ta slavná émerická demokratická politika taky není zrovna košer, což je prostě fakt a USA řiťolezci mlete si co chcete.75% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A se statečným saniťákem je konec. Tak nám Jirka Hradec to exotické dobrodružství nepřežil, ale „jen o fous“, málem se mu to povedlo. Zeman tak přišel o dalšího parťáka, se kterým toho prožil opravdu dost. Málem mi i slza ukápla. Nicméně tento „akční“ díl se mi i docela líbil. Rozhodně víc, než ten předchozí. Byla tu výrazně lepší atmosféra i děj, u kterého jsem se nenudil. Teda až na tu finální přestřelku s tragickým koncem, ta byla úsměvně trapná… ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kultivovaní zločinci ve společnosti buranského archeologa požadují výměnu peněz za život Hradce. Sequens zručně buduje napětí, v dusných tropech představuje Hradcova spojence a zatím v Praze nechává Čočkovou sehrát její největší životní afekt, který se k Sachlové neskutečně hodí. Vše se filmařsky velice daří do doby, než se Henry poprvé dopustí náročnějšího pohybu, než bylo pohupování v křesle. Zde casting zcela selhal, protože Klásek coby agent je totální nonsens. Překonal ho až o mnoho let později pouze Magnusek. Za zajímavé lze považovat, že pohřeb zapáleného soudruha probíhá do země, nikoliv žehem, což je značně odporující materialistickému učení. Kalina byl pohřben žehem, jak se dalo u správného komunisty očekávat. Na jeho pohřbu si stěźoval Pavlásek, že ani tu čestnou salvu mu nevystřelili. Bohužel jsme se jí nedočkali ani zde. Za překvapivé považuji i to, že ač byl Brabec jednoznačnou ikonou seriálu, nikdy se během jeho natáčení nedostal do zahraničí, to si užila pouze spousta jeho kolegů. Zvláštní to jev. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jirka Hradec je držen v zajetí neznámo kde. Společnost mu dělá bývalý nacista Adamíra, zapisovatelka Maciuchová či zákeřný americký archeolog Pohan. Mají jasný plán - vyměnit Jirku Hradce za agenta Corrense (Lukavský), který má s sebou přivézt dokument z války. Adamíra však na nahrávce prozradí, že mnohem víc mu záleží na dokumentu než na Lukavském. Toho využívá Žitný, který v rozhovoru rozloží Lukavského na součástky a odhalí, že z důležitého agenta se stala postradatelná nula. Adamíra doufá, že nikdo nepřijde na to, co onen dokument znamená, jinak by bylo vše ztraceno. Žitný a Zeman to ale zjistí, dokonce s pomocí popleteného šifraře rozluští, ale rozhodnou se, že je pro ně mnohem cennější Jirkův život. Jirka ale s pomocí kubánského agenta, který mu sdělí, že CIA a nacisti spolupracují, uteče, ovšem těsně před nástupem do vrtulníku ho po zdlouhavé přestřelce oddělá archeolog. Tak to chodí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mám s Vámi dobré úmysly. Jenomže Vy s tou rudou krví jste zbytečně horkokrevný." Major Hradec svým předčasným ukončením služebního poměru ušetřil státu nejednu devízu, ale ještě předtím si stihl procvičit úderovou techniku, vyzkoušet si střelbu z cválajícího koně a samozřejmě zahrát si golf, při kterém mu caddyho dělal Mestreyův zabiják. To bylo hodně vtipné, stejně jako zmínka o Venus of Vestonice a zejména sólo kpt. Hejduka - šifranta s básnickým střevem. Takže ač Honza Zeman zase jednou nedostal moc prostoru a vlastně vůbec nic nevyřešil, tak mě to bavilo. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Lietadlo, ktoré údajne pristáva z Madridu (čas 31:10) je Tu-134 a nikdy nelietalo pre International Airways. (Fredy.Tukot)

Reklama

Reklama