Mimikry (S03E09) (epizoda)

 • Slovensko

  Mimikry – 1972

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1979, 1 h 15 min

 • JohnMiller
  odpad!

  Jediná epizóda od Zemana ktorú som videl od začiatku až do konca. Išlo tu o silnú komunistickú propagandu proti hudobným skupinám a charte 77. Propaganda bola jasne vedená proti Plastic People of the Universe. Netvrdím, že všetko tu bolo zlé, herecké výkony boli celkom slušné ale sledoval som to z hrôzou v očiach.(8.11.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Ze začátku tohoto dílu těžká nuda, okořeněná snad jen tou mrtvou holkou. Když potom vyslovili Lábusovu přezdívku, ihned jsem si vzpomněl na onu legendární Náhlovského hlášku „Chozé nepřijel…“. Mimikry a ta jejich píseň – no to bylo něco (není to absolutně můj styl) a samotný text Bič boží stál leda tak za vyliž prdel. Únos letadla alespoň částečně vylepšil renomé této jinak hodně ale hodně průměrné podívané. Skutečný únosce a vrah Adamíra byl pěkný magor, ale Vlach si taky nevedl vůbec špatně…To Plastic People asi zaplakali…(18.7.2019)

 • špaček421
  ***

  Ten rock se nám tu nějak mezi mládeží rozmáhá. A drogy. A skupiny zpívající písně s náboženskými texty. Takže Zeman má nejen plno práce s mrtvou feťačkou, ale i s vlastní dcerou, která chodí s podezřelým Kaiserem. Ten je ale správný hoch a tak se vydá spolu s Lidkou pátrat mezi androše na vlastní pěst, když u skupiny Mimikry shání nějaký bytelný nahrávky, v bytě vyzdobeném plakáty s buržoazním imperialistou Charlesem Bronsonem. Androši však plánují únos letadla. Tohle je další hnusná propaganda, která má ospravedlnit proces s Plastiky - spojuje je s drogami a s únosem letadla roku 1972, u čehož ovšem žádní androši nebyli, pilot byl zastřelen omylem, všichni byli v Německu zatčeni a odsouzeni a střelec se v base oběsil. Nicméně Žitný na konci pronese: "Jestli mají svědomí, tak nám vraha vydají." A socialistický uvědomělý divák si má uvědomit, že Němci únosce nevydali. Co se týče legendární písně Bič boží, představuju si to asi takhle: Liška měl složit undergroundovou píseň, ale nevěděl, jak to zní, takže složil něco stylově naprosto neodpovídajícího. Nicméně spousta lidí si skutečně myslela a myslí, že Bič boží je od Plastiků! Směšní feťáci Lábus, Vlach či Drbohlav jsou už jen třešnička na dortu. Za ně a Bič boží nakonec tři hvězdy.(19.11.2016)

 • MrKrahujec
  odpad!

  Tak teda jo, zahraný je to opravdu bezvadně, ale v tomto případě mi diskuse na toto téma připadají trochu, jako bychom hodnotili sytost barev a kreslířské mistrovství na propagačních portrétech Adolfa Hitlera. Některé byly přece namalované dobře, ne? Docela rád bych slyšel, jak by tenhle díl komentovali Ivan Martin Jirous a Mejla Hlavsa, kdyby nebyli v pánu...(17.10.2016)

 • Hellboy
  **

  Jediný díl majora Zemana co jsem kdy viděl. A teda slušně odporná propaganda :( Spojení undergroundu (Plastici-Mimikry) s drogovou scénou a únosem letadla, při němž je cíleně pro výstrahu zastřelen pilot (v případě skutečného únosu byl pilot zastřelen nechtěně a únosci neměli nic společného ani s undergroundem ani s drogami). BLÉ(26.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace