Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1972 – v parku je nalezeno mrtvé tělo studentky. Příčinou smrti bylo předávkování. Stopy vedou ke skupině Mimikry, která se chystá tajně unést letadlo pravidelné linky Praha – Karlovy Vary do Mnichova. Major Zeman tuší, že se chystá něco nekalého. Nemá však žádnou přímou stopu ani důkaz. (Prague Promotion)

Recenze (37)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se nám drogy dostaly do republiky. No jo Honza Zeman to nemá lehký a krátce před koncem seriálu nastupuje další těžkotonážní díl který nelze hodnotit úplně objektivně. Každopádně smažky Vlach s Lábusem jsou úplně best a úsměv na tváři vykreslí i spousta haluz scén kterými je tato epizoda protkána od začátku až do konce. Každopádně další svébytný kult který můžete buďto milovat nebo nenávidět. No já se řadím do té první skupiny a Bič boží je pecka sama o sobě. To prostě nevymyslíš.100% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ááá, ááá, ááá, ááá! Ani pustý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex. Zlatej písek, zlatý kamení! Drtili a smaragdovej prach, pasti, kůže, lejno, vítr, mrak, to všechno je mámení, protože! Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Ááá, ááá, ááá, ááá! Ani tichý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, veselý seš z tónů muziky, bez mudrů no a hlavně bez kliky, máničky, v kufru červíky, máslo zvrací knedlíky, protože co s nima? Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Ááááááááá! Ani první krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, v baru si chcem mládí krátit já a ty, do propasti spadnem nahatý, špatně bejt, celá je pravda, vykušte se všichni na prachy, protože! Jednostejně v prachu lehnou, a červi se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží je vyžene! Áááá,áááá,áááá,áááá, starý pustý krok, Zolchar, Nána, Vlkop, Sex, Houmr jim chce přebrat knížata, ve svý chybě uhne poupata, milou chcu i první mláďata, jo chleboucí děvko střapatá. Protože! Jednostejně v prachu lehnem, a červi nás roznesou, bič boží, bič boží, bič boží nás vynese! Ááá, ááá, ááá, ááá starý pustý krok, Zolfar, Nána, Vlkop, Sex, až po ránu se potápějí, ze mě pucha strávit nechtějí, v svazovaní výcvik nemají, konečně se Josef spokojí, a to vono je protože! Jednostejně v prachu lehnem, a červi nás roznesou, bič boží, bič boží, bič boží nás vynese!" https://www.youtube.com/watch?v=E6Gh5wboB94 *** ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Kdy vyzkoušíme včeličky?" Nahrávky skupiny Plastic People of the Universe jsem za totáče na nepříliš povolených akcích poslouchal poměrně pravidelně, ale musím se přiznat, že kromě té aury zakázanosti jsem se v jejich hudbě moc nenašel. Když se však objevily Mimikry, tak jsem byl nadšený, protože jsem na obrazovce slyšel hudbu a viděl interprety, kteří do estrád tak nějak nezapadali. Čas ve mě to původní nadšení poněkud uhasil, ale přesto se na Mimikry kdykoli znovu rád podívám a ani si neberu osobně, že zobrazuje máničky jako feťáky, únosce a vrahy. To je problém propagandy, mě zaujal Bič boží. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Jediný díl majora Zemana co jsem kdy viděl. A teda slušně odporná propaganda :( Spojení undergroundu (Plastici-Mimikry) s drogovou scénou a únosem letadla, při němž je cíleně pro výstrahu zastřelen pilot (v případě skutečného únosu byl pilot zastřelen nechtěně a únosci neměli nic společného ani s undergroundem ani s drogami). BLÉ ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Debata o ideologických aspektech "30 případů majora Zemana" je sice důležitá a vždy na místě, ale při tom tento politický televizní projekt, respektive jisté jeho díly můžou odhalovat netušené roviny při zohlednění jejich žánrových a stylových ekvivalentů v produkci na západ od želené opony. Brakové podhoubí seriálu vychází markantně najevo v dílech "Studna" s jeho hororovými elementy a "Vyznavači ohně" evokujícími dobové válečné dobrodružky. "Mimikry" zase vykazují všechny znaky exploatační kinematografie - počínaje bulvárně hysterickým zpracováním medializované události a předsudečným vykreslením hudebního undergroundu, přes šokantní motiv užívání drog, až po schéma apelativních otevřených konců. Ale zatímco ostatní dva zmíněné díly v rámci svých žánrů fungují relativně solidně, "Mimikry" už ani nelze vymanit ze zábavných tenat campového pohledu. Vedle hysterického obrazu mániček a undergroundu, zmatečného vyprávění, směšného obsazení, křečovité melodramaticko-detektivní linie se Zemanovou dcerou a jejím kofrem či bizarního úvodu jak vystřiženého z montypythonovské parodie na evropské artové snobárny vyvolává výbuchy smíchu také vedení herců. Ačkoli na sebe strhává pozornost hlavně Lábusova feťácká kreace, vrcholem dílu jsou absurdně natahované momenty, kdy se major Zeman se skelným pohledem chystá pronést něco dramatického, ale které spíš působí, že Brabec zapomněl text. [Brakfest warm-up 2021] ()

Galerie (3)

Zajímavosti (11)

  • Pri záberoch, kde vynášajú rakvu nebohého kapitána z L-410 je ešte vidno mnoho dobových záberov na rad lietadiel typu Tu-134 (jedno z nich štartujúce aj na pozadí titulkov). V čase, keď sa epizóda odohráva (leto 1972) ich ČSA malo vo flotile len 5 kusov a určite niekoľko na pravidelných linkách. (Fredy.Tukot)
  • Natáčelo se v Písku a na letišti v Mariánských Lázních. (M.B)

Reklama

Reklama