30 případů majora Zemana (TV seriál)

• Československo

Tridsať prípadov majora Zemana

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1974–1979, 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Vladimír Brabec, Rudolf Jelínek, Miloš Willig, František Němec, Ladislav Mrkvička, Vladimír Ráž, Josef Větrovec, Emil Horváth ml., Renáta Doleželová, Pavla Maršálková, Radoslav Brzobohatý, Jiří Holý, Regina Rázlová, Alena Vránová, František Hanus, Zdeněk Dítě, Luděk Munzar, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Jiří Adamíra, František Husák, Ilja Prachař, Miroslav Masopust, Stanislav Fišer, Alena Kreuzmannová, Carmen Mayerová, Bohuslav Čáp, Václav Lohniský, Karel Augusta, Stella Zázvorková, Vladimír Stach, Petr Oliva, František Filipovský, Arnošt Faltýnek, Jan Faltýnek, Mirko Musil, Bedřich Prokoš, Josef Bek, Svatopluk Beneš, Karel Urbánek, Josef Kemr, Václav Kotva, Jiří Kodet, Jaroslav Mareš, Oldřich Vízner, Jiří Zahajský, Nina Popelíková, Míla Myslíková, Otto Lackovič, Josef Čáp, Radovan Lukavský, Luba Skořepová, Květa Fialová, Ota Sklenčka, Marcela Martínková, Eva Klepáčová, Marta Vančurová, Jiří Vala, Blanka Bohdanová, Jana Dítětová, Jaroslav Moučka, Alena Karešová, Jana Gýrová, Elo Romančík, Sylvia Turbová, Štefan Kvietik, Viera Strnisková, Jan Teplý st., Jiří Kostka, Petr Kostka, Libuše Švormová, David Schneider, Světla Amortová, Vlasta Vlasáková, Petr Štěpánek, Miloš Nedbal, Jan Přeučil, Václav Švorc, Miroslav Zounar, Petr Skála, Libuše Geprtová, Josef Kubíček, Robert Vrchota, Valerie Kaplanová, Jiřina Petrovická, Helga Čočková, Václav Postránecký, Hana Maciuchová, Jiří Lír, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jaroslav Drbohlav, Oldřich Vlach, Hana Pastejříková, Iva Janžurová, Václav Voska, Jaroslav Cmíral, Josef Beyvl, Josef Somr, Ivanka Devátá, Jiří Hálek, Jaromír Crha, Vladimír Salač, Jiří Bruder, Jindřich Narenta, Václav Sloup, Vilém Besser, Jan Kanyza, Martin Růžek, Vladimír Krška, Jana Paulová, Karel Hlušička, Gustav Heverle, Josef Koza, Oldřich Lukeš, Otto Ševčík, Soběslav Sejk, Miroslav Nohýnek, Jitka Zelenohorská, Irena Kačírková, Miloš Kopecký, Milan Klásek, Lída Roubíková, Josef Vinklář, Jan Tříska, Jiří Krampol, Bohumil Šmída, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Josef Hlinomaz, Roman Hemala, Jiří Němeček, František Vicena, Jan Pohan, Ladislav Trojan, Antonín Hardt, Adolf Filip, Eduard Cupák, Gabriela Vránová, Jiří Klem, Jiří Pleskot, Raoul Schránil, Eva Trejtnarová-Hudečková, Eduard Dubský, Jiří Adamec, Nelly Gaierová, Libuše Havelková, Jaromír Spal, Otto Budín, Božena Böhmová, Ľudovít Greššo, Milena Dvorská, Jan Skopeček, Svatopluk Skládal, Josef Chvalina, Bořivoj Navrátil, Petr Svojtka, Miriam Kantorková, Dagmar Havlová, Bohumil Švarc st., Svatopluk Matyáš, Josef Bláha, Ladislav Křiváček, Consuela Morávková, Zdeněk Řehoř, Andrea Čunderlíková, Jiřina Steimarová, Milan Sandhaus, Jaroslav Kepka, Antonín Molčík, Miroslav Moravec, Jana Andresíková, Vladimír Bičík, Oldřich Velen, Libuše Štědrá, Čestmír Řanda st., Karel Houska, Darja Hajská, Dalimil Klapka, Martin Štěpánek, Marie Logojdová, Nataša Kucová, Jarmila Smejkalová, Stella Májová, Alois Švehlík, Stanislava Bartošová, Vlastimil Čaněk, Bohumil Koška, Jaroslav Rozsíval, Tomáš Sedláček, Pavel Robin, Zdeněk Srstka, Karel Engel, Otakar Rademacher, Jaroslav Tomsa, Václav Kaňkovský, Jiří Smutný, Petr Kopřiva, Karel Fridrich, Lenka Machoninová, Vladimír Navrátil, František Jákl, Jiří Klenot, Petr Kment, Josef Kalena, Jindřiška Gabriela Preissová, Josef Zíma, Milan Kindl, Stanislav Litera, Anna Vaňková, Karel Peyr, Hana Hegerová, Simona Stašová, Ilona Jirotková, Jiřina Bílá, Jan Laibl, Vladimír Linka, Jaroslav Kašpar, Ladislav Krečmer, Jarmila Navrátilová, Evelyna Steimarová, Miloš Hlavica, Zdena Burdová, Kateřina Frýbová, Miroslav Jíra, Karolina Slunéčková, Radúz Chmelík, Rudolf Anders, Karin Düwel, Irene Fischer, Petr Smažík, Miloš Vávra, Bohumil Smutný, Rudolf Kalina, Daniela Kolářová, Magda Dolejšová, Zdeněk Forejt, Rudolf Kamínek, Vladimír Pospíšil, Václav Procházka, Dagmar Pušová, Jana Robenková, David Čapek, Petr Gajdoš, Zdeněk Kutil, Jana Šumanová, Jiří Plachý ml., Ela Šárková, Jaroslav Jiřík, Alžbeta Mjartanová, Jaroslav Tvrdík, Otto Kinský, Karel Bělohradský, Willi Schrade, Ralph Boettner, Gerd Michael Henneberg, Hans Klering, Václav Mareš, Blažena Slavíčková, Zdeněk Mucha, Vlasta Jelínková, Miriam Chytilová, Vladimír Klemens, Karel Dellapina, Jana Viščaková, Věra Laňková, Jiří Růžička st., Josef Střecha, Václav Neužil st., Petr Skarke, Miloš Vavruška, Zdeněk Blažek, Josef Kudílek, Vlastimila Vlková, Milan Stehlík, Alois Müller, Marie Marešová, Luděk Kopřiva, Karel Effa, Václav Trégl, Věra Tichánková, Richard Záhorský, Jana Janěková, Lena Birková, Věra Kalendová, Jaroslav Heyduk, Jan Cmíral st., Běla Jurdová, Jiří Vitvar, Josef Němeček, Václav Bouška, Pavel Jiras, Marie Landová, Zdeněk Skalický, Eva Vlachová, Rudolfo Jiménez, Cerezo Salazar, Maritza Peréz, Ruth Dubois, Miroslav Rous, Blanka Křížová, Ladislav Kazda, Petr Svárovský, Jiří Sequens ml., Jiří Kvasnička, Oldřich Janovský, František Horák, Daniel Rous, Libor Žídek, Miloslav Šindler, Zlata Adamovská, Kateřina Chárová, Filip Renč, Milan Friedl, Eva Sitteová, Vilém Kratochvíl, Gabriela Preissová, Gitte Viereck, Hugo Kaminský, Josef Abrhám, Vladimír Menšík, Blažena Holišová, Hana Talpová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Andrlová, Ivo Niederle, Karel Chromík, Jan Víšek, Oldřich Musil, Karolína Kubalová, Milada Vnuková, Ferdinand Krůta, Zdeněk Braunschläger, Jiří Cimický, Petr Jákl st., Alex Jandouš, Vítězslav Jirsák, Jindřich Hrdý, Jiří Kalenský, Luďa Marešová, Vilemína Nejedlová-Skokanová, Petr Hanus, Ladislav Lahoda, Jan Sedláček, Josef Vondráček, Milan Friedl (vyp.), Rudolph Anders

Komentáře uživatele Wacoslav1 k tomuto TV seriálu

Tenhle serial si pridomek kultovni nevyslouzil jen tak pro nic za nic a komentare typu je to komunisticky zverstvo a proto je to sracka proste neberu to je blbost ja nejsem doprava ani doleva hodnotim filmovou kvalitu ktera je nepopiratelna Sequens proste umel a ja natvrdo rikam ze pet hvezd neni jenom za to ze nektery dily byly slaby a ja hodnotim serial jako celek jinak k ty propagande na serialu mne nejvic bavi konfrontace se skutecnosti kdyz clovek vi jak to bylo doopravdy a muze si srovnat jak to vypraveli soudruzi a lidi to tu zrali to mne dostava ale mimochodem nektery dily jsou cistokrevny kriminalky ktere nemaji s politikou co delat a nektery dily jsou i dost akcni moje nej urcite Vyznavaci ohne za fasouna Munzara rubinove krize skvela akce v utajeni proti banderovcum v honu na lisku zase Zeman zpunktuje vitezny unor bestie je skvela detektivka stejne jako strach z nezapomenutelnym psychopatem Vinklarem kvadratura zeny pak nasazuje latku opravdu vysoko po krimi strance stejne jako tatranske pastorale o studne netreba mluvit kdo by neznal ponekud neklidneho otce se sekyrou v ruce ktery se divne kyval a usmival rukojmi v bela vista je pak solidni pocin o dobrodruzny film a uletem samotnym pro sebe sou mimikry a v nich sjetej Labus s Vlachem co si slehne a pak unese letadlo no a abych nezapomnel na ty dily na objednavku tak bezesporu nejvetsi prevypravenej narez v komunistickym stylu je vrah se skryva v poli kde mne dostalo jak neukazali ten uplny konec proste jenom vzdejte se jste obkliceni a hotovo oni ho ani ukazat nemohli protoze vime jak to bylo stb zlikvidovala vlastni lidi aby podnitila strach a udelala z naroda poslusny ovce a bezkonkurencni ulet je stvanice tam sem Zemanovy neuveritelne fandil aby to tem protisocialistyckym hajzlum v cele z arogantnim Stepankem nandal jinak abych nezapomnel Zeman mel smysl pro ultradrsny humor a serial je doslova nacpany traskavymi hlaskami moje nejoblibenejsi pochazi z rukojmi v bela vista Zeman mluvi z manzelkou zavrazdeneho a ta mu povida muj muz si umel vydelat penize patril mezi lidi kterym se rikalo stistko a Zeman na to stistko... tak tohle stistko ted lezi na prosekture protoze ho nekdo umlatil francouzkym klicem no ja nevim jak vy mila pani ale ja si stesti predstavuju trochu jinak...jsou tu i samozrejmne slabsi dily za moc nestoji medirytina romance o nenapadne pani treti housle to byla vylozene parodie a klauni jsou taky blbost nicmene klady prevazujou a ja se nebojim tam ty ctyri hvezdy napali a vam co jste tu s tim byli tak rychle hotovy vzkazuju jenom jednostejne v prachu lehnete a cervi se rozlezou(14.5.2012)

Já přeci musím vědět kdo mi zabil tátu! Podařený úvod do kultovního seriálu ve kterém Zeman po návratu z koncentračního tábora na vlastí pěst pátrá po vrahovi svého otce. Ano uznávám některé výtky tady. Návrat až moc dobře vypadajících koncentráčníků je úsměvný a Brabec tu opravu nevypadá na 20 let. Pochopitelně, že pachatelem ohavného zločinu je představitel buržoazie a podnikatel který klidně zákeřně práskne zasloužilého komunistu a pak se mu ještě nestydí přijít na pohřeb, ale čert to vem to patří k věci a budete li to akceptovat tady, tak bez úhony zvládnete i další díly. Tenhle má velké tempo pořád se v něm něco děje a tohle přímočaré vyšetřování mě baví víc a přijde mi reálnější než mnohé detektivní fikce. Rozhodně povedené řemeslo!85%(1.1.2020)

Ta ta tabák dáš? Můj asi nejoblíbenější díl z celého seriálu. Perfektně ponurá místy až hororová atmosféra dokreslená hutným hudebním podmazem od Zdeňka Lišky. Zeman se činí, ale v tomto díle ho zcela zastínil Luděk Munzar a jeho geniálně přesný a znepokojivý výkon v roli fanatického nacisty. Pokud chce někdo i v tomhle díle hledat propagandu, tak ať si poslouží já tady žádnou neviděl. Dostal jsem jenom perfektní filmařské řemeslo plné strhujícího napětí jaké už se dnes netočí. Závěrečná akční scéna je taky celkem podařená a člověk má opravdu fajn pocit když se ti hnusní esesáci z republiky nedostanou. A poučení na závěr? Nikotin je sice jed, ale jsou chvíle kdy může zachránit život. Jeden z dílů které znám nazpaměť, ale rád se na něj kdykoliv podívám znovu. S propagandou se můžete jít bodnout. Kdo chce chyby si vždy najde.100%(1.1.2020)

Zatracená zlodějina dva roky po válce a kam jsme to dotáhli? Tentokrát trochu slabší díl zaviněný ne až tak zajímavým případem, ale zase poprvé nastupuje na scénu můj oblíbenec sympaťák Jirka Hradec. K nadprůměrnému hodnocení určitě dopomůže opět perfektní atmosférická Liškova hudba a celkem solidně natočená nehoda sanitky. Martin Růžek je tu taky naprosto přesný. Jenom souhlasím s názorem, že Zeman tu moc sympatický není a se svým smyslem pro pořádek to trochu přehání, ale budiž. Dá se to vidět.60%(1.1.2020)

Mě nemusíš poučovat osmičko. Moje číslo je jedenáct! Jedenáctka slyšíš?! Mezi námi je rozdíl a ty se budeš podle toho taky chovat. Já budu dodržovat zásady štábu, protože v tuhle chvíli víš víc než já, ale jinak mě budeš poslouchat a držet hubu! Rozumíš? Držet hubu! Další z top dílů kde Honzu Zemana i když je v hlavní roli tak trochu zastiňuje další perfektní záporák tentokrát v podání Petra Haničince. Se zdejšími propagandistickými výtkami opět nesouhlasím. Že církev chtěla vždycky nakrást co se dá je věc známá a Banderovci byli pěkná chátra která se při přechodech tehdejšího Československa neštítila bezostyšně vraždit naše obyvatelstvo, aby vyvolali strach a kdo chce tvrdit něco jiného, tak by si měl nastudovat historii. Každopádně opět svižný, napínavý a po všech stránkách zručně natočený díl i se dvěmi slušnými přestřelkami a top momentem pro Miloše Williga v rámci celého seriálu. Jenom ty bitky Honzovi Zemanovi moc nejdou a dostal zde slušně naloženo.95%(1.1.2020)

Von to nebyl hajnej ani fajt byl to zatracenej policajt! Úvodní kočkování mezi Brabcem a Olivou nemá chybu. Pak na scénu nastupuje můj oblíbenec Brzobohatý jako úskočný Pavel Bláha. Ano souhlasím vlastně se tu nic nevyšetřuje o žádný kriminální případ se tu vlastně nejedná v hlavní roli je politika, tak proč hodnotím, tak jak hodnotím? No pro mě je tenhle z dílů jedním z vrcholných guilty pleasure celého seriálu a i když je to tak trochu úlet, tak udělat z Honzy Zemana zachránce vítězného února je perfektní tah a i když pravda je v tomto případě poněkud jiná, tak mi to nijak zásadně nevadí a platí, že jsem se výborně bavil.90%(1.1.2020)

Víte kolik lidí ještě stále bohatých posedlých touhou dostat se ven tu je? Dali by to za to všechno a nějaký Bestii i svůj život. Ale ona tu je žije mezi nimi předstírá účast s jejich osudem a pak je nemilosrdně vraždí. Případ Pilčík je mezi nadšenci do skutečných kriminálních příběhů hodně známý a souhlasím, že až úplně do detailu jít filmaři nemohli, ale i tak se jim povedlo stvořit perfektní atmosférickou kriminálku s minimem ideologie, protože tohle prostě byla drsná realita. Atmosféra Šumavských bažin je pak skvostná jde z ní mráz po zádech a po pravdě nechtěl bych na Kyliánce čekat na strejčka aby mě pak místo do reichu zavedl do bažin. Honzův opravdu první významný kriminální případ i když on sám je tu opět tak trochu ve stínu lépe zahraných postav. Potěší určitě především menší , ale výživné role pro mistry Filipovského s Kopeckým a taky záporná skvadra je tu dobře zahraná. Hlavně pak ocením, že předloha se již zmíněného skutečného případu celkem věrně drží a finále s pronásledováním v bažinách nemá chybu. Takže určitě bezesporu další z velmi vydařených dílů.95%(1.1.2020)

Řekněte mi co je na těch lístcích zvláštního? No asi, že pěkně voní po lipovém květu... Jeden ze slabších případů, ale pro vývoj seriálu celkem důležitý, protože zde Zeman pozná svou budoucí ženu trochu prostoduchou, ale to nevadí. Tempo tu pak není nijak strhující, ale zase aspoň i zde se filmaři drželi skutečného krimi příběhu a finále v bytě báby kořenářky je nezapomenutelné a zvedá tento díl do průměru.50%(1.1.2020)

Máš strach viď? Nelži máš strach, protože seš zbabělej esenbák kterej nic nemůže! Nic! Rozumíš? Dokonale psychopatickej Vinklář mě svého času budil ze sna a ani po letech jeho výkon neztrácí nic ze své působivosti. Jinak co se týče kontroverzí okolo tohoto dílu který je evidentně inspirovaný případem bratří Mašínů, tak nepopírám, že tu jsou vykresleni, tak trochu jako karikatury a možná, že to je přehnaný, ale mě to nepřekáží, protože na rovinu pro mě to nejsou žádní odbojáři a hnusný zbabělý vrah který podřízne svázanýho chlapa pro mě zůstává hnusným zbabělým vrahem a je jedno jakými ideály se zaštítí. Jinak spousta historických faktů tady opět celkem sedí jenom pravda ten konec je možná zbytečně upravený, tak aby z něj byl triumf státní bezpečnosti, protože všichni víme, že to takhle nebylo. Na druhou stranu chápu, že v době kdy to bylo natočeno, tak se nemohlo jenom tak přiznat, že vrazi se na hranicích prostříleli a foukli za kopečky, takže téhle úpravě dokážu porozumět. Honza to nakonec celý rozsekne i když pachatelé se v tomto případě vesměs usvědčí sami a na konci se dočká narození potomka a oko nejednoho fanouška Zemanovce, tak nezůstane suché.100%(1.1.2020)

Tady to bude si pěkně starý. Dobrá knajpa. Dobrý děvky. No... Taky starý! První díl tak trochu o Zemanovi bez Zemana. To, že tu v podstatě nic nevyřeší bych zase až tolik nekritizoval, protože na tento díl navazují další ve kterých se to teprve rozsekne. Fakt je, že Honza je tu dost upozaděnej a tak je to spíš o Jelínkovi a o návratu Brzobohatého do staré vlasti. Jinak řemeslně pořád slušné a ani mi zase tolik ty díly se špionážní tématikou nevadí, ale je fakt, že ty čistě kriminalistické mám radši, takže tentokrát jenom za tři.65%(1.1.2020)

Jménem národního demokratického odboje... Ke zdi! Jaká byla skutečná pravda v případu Babice už se asi nikdy nedozvíme. Já byl tak jako většina přesvědčený o tom, že se jednalo o akci státní bezpečnosti, ale ve světle některých dalších informací už si tím tak jistý nejsem. Škoda toho trochu useknutého konce který těmto spekulacím jenom nahrává, ale asi je fakt, že nic nebude úplně černobílé, takže těžko soudit... Samotný díl si pak drží úroveň řemeslné kvality nastavené pro celou první sérii tohoto seriálu která i přes některé slabší díly je asi nejvíc podařená. Jinak souhlasím, že tady to až tak není o soudruzích a záškodnících, ale veškerý prostor si zde pro sebe krade Vilém Besser který exceluje kdykoliv je na scéně. Takže jak to opravdu bylo nebo nebylo teď ponechme stranou, ale jako zakončení první řady je to určitě vydařená záležitost.80%(1.1.2020)

Proč mě sem vůbec vozili do týhle země? Co já tu můžu dělat? Jenom skrývat ten svůj blbej ksicht kterej zná každej esenbák v týhle svatý díře! Bláha opět na scéně a jeho úloha je po pravdě trochu nejasná, ale možná, že to byla snaha jak ukázat, že neschopné západní rozvědky nemůžou rozbít socialistický řád, protože jenom agent překročí hranice, tak už je jednou rukou v klepetech. Každopádně je fajn, že za vraždou kněze která se zde vyšetřuje nakonec není žádné politické pozadí, ale jedná se o běžnou loupežnou vraždu. Takže v rámci druhé řady se jedná o jeden z těch podařenějších dílů, ale zamrzí malý prostor pro Honzu Zemana. Nicméně Jelínek a jeho zrušení církevního řádu je rulez! To bez debat a přidává i tu čtvrtou hvězdu.70%(1.1.2020)

Vy jste měl a pořád máte divný představy o tomhle světě. Ona je měla taky a doplatila na to. Tam kde skončila Křížová cesta pokračují Kleště. Rozhodně lze souhlasit s tím, že je to jeden z dílů s nejvýraznějším Liškovým hudebním motivem a řemeslně pořád na úrovni i když ten výsledek údajné plastické operace Bláhy je poněkud úsměvný. Každopádně když se Honza Zeman objeví až v druhé půlce a jeho postava tu vlastně není vůbec důležitá, tak je něco špatně. Co naplat, takže tentokrát jenom průměr.55%(1.1.2020)

• Romance o nenápadné paní (S02E03) (epizoda) (1976)

18 tisíc taková lapálie no to já už dávno nedělám. I tento díl je sice inspirovaný skutečným případem, ale po všech těch vraždách sabotážích a honění diverzantů je tohle pátrání po tom kdo rozkradl jízdenky a rychlíkové příplatky a navlekl to celé na krk jedné hodné nenápadné paní trochu nuda a Zemanova afektovaná manželka to nevytrhne. Jeden z těch slabších dílů a tady už to na tři hvězdy nebude.45%(1.1.2020)

Přišel jsem ti jenom říct, že jsem nezapomněl na osmačtyřicátej, tak si mě teď naposledy prohlídni, aby jsi věděl jak vypadá střelec! Mě se náhodou nekompromisní likvidace Pavla Bláhy docela líbila. Někdo tu podotknul, že takhle neumírá výrazná postava no je otázkou o jak významnou postavu se v tomto případě jedná když vlastně po svém návratu do Československa nedosáhnul ničeho a pak se diví, že ho po jeho (ne)proměně Zeman hned poznal, ale čert to vem. Tenhle díl je hodně osobní a i když patřím mezi ty kteří Honzovu první manželku moc nemuseli tak takovéhle razantní ukončení této postavy jsem tedy nečekal.75%(1.1.2020)

Proč mi ukazujete takovou hrůzu? Nebo to má bejt paní Truhlářová? Proboha kdo jí to udělal... Zeman truchlí za mrtvou manželku, ale musí se vrátit do služby, protože tohle může rozseknout jenom on a tak se mezi ním a na první pohled ne moc bystrým, ale o to víc rafinovaným pachatelem rozehrává hra na kočku a myš. Skutečný případ mám poměrně dobře nastudovaný a autoři se ho věrně drží, takže tu máme poctivou a hutnou kriminálku s nepříjemnou atmosférou a bez politiky. Určitě nejlepší díl celé druhé série.100%(1.1.2020)

Tati a co je to vlastně to staropanenství? Přeměna Zemana na šaramantního flirtujícího Jamese Bonda je zajímavý tah a aspoň tu konečně máme nějaký díl který stojí a padá na Brabcovi který tu podal odlehčený výkon, ale zároveň neztratil nic ze svých kriminalistických schopností. Politické pozadí tohoto dílu jako obvykle řešit nehodlám, ale fakt je, že šlechta se vždy měla jako v bavlnce zatím co její poddaní chcípali hlady, takže proč je trochu neočernit. Důvod proč dávám tentokrát jen za tři je ten, že mimo toho co jsem zmínil není už tenhle díl ničím speciální a má i své hluché pasáže a ani hudební motiv není tentokrát moc výrazný takže dávám 65%(3.1.2020)

Jestli sis přišel vypůjčit holící strojek kterej pravidelně zapomínáš doma, tak pojedeš po těhlech schodech dolů jako namydlenej blesk! Souhlasím, že se jedná o druhý nejlepší díl v rámci druhé řady. Politika nikde a Zeman musí vyřešit zajímavý a čistě kriminalistický případ. Atmosféra dolů a kališť zajímavá. Vedlejší postavy opět kvalitně obsazené plus závěrečné napínavé finále a Zemanova mini romance. Hvězdu dolů jen za tu tentokrát poněkud šílenou experimentální elektronickou hudbu a to jinak Lišku můžu.90%(3.1.2020)

Tak pojďte vy syčáci ukážu vám jak se pereme u nás v Kateřinský hoře! Roztomile naivní špionská zábava která má, ale určitě pár podařených momentů ať už je to bitka v metru, přestřelka v baru nebo závěrečná honička. Jenom škoda, že jak tu bylo trefně podotknuto, tak je to další případ který se Honzy Zemana až tak úplně netýká a tak i přes jistou nepopíratelnou zábavnost tohoto dílu dám jen lehce nadprůměrné hodnocení, ale je zase fajn jako fanoušek podobných kousků ze západní strany vidět to pohledem té druhé to zase jo.60%(3.1.2020)

Co je to za bláznivej psí spolek? Třetí housle se snaží jít na to zgruntu jinak a možná i trochu polidštit příslušníky SNB takže tento případ ve kterém se Zeman žení je pojat jako bláznivá krimi komedie. Zajímavý tah, občas je to i vtipné, ale občas taky trapné. Výsledek tak vidím neutrálně, ale díky za poučení, že ti všiví Němci k nám jezdí obchodovat s čokly a načerno měnit prachy, to se pak jeden nemůže ani v klidu oženit.50%(3.1.2020)

Tak aby bylo jasno ty spratku. Tebe nesnáším. Já nejsem žádnej tvůj překupník. Za tohle chcípneš! Nekompromisní likvidace nejen reportéra Holana, ale vesměs i všech zúčastněných celého tohoto případu je třešničkou na dortu tentokrát poněkud temnějšího a seriózněji natočeného špionážního dílu opět s perfektním Liškovým hudebním podmazem. Epizoda studená jako sever Německa kde se odehrává, ale na mě to fungovalo. Jenom ten Zeman je tu opět jaksi navíc, ale to pro tentokrát velkoryse odpustím.80%(3.1.2020)

Proč mě chceš zastřelit? Tady u rybníka? Honza Zeman se nechtěl nechat zastřelit u rybníka a tak šel zase po nějaké době do osobnější výměny názorů, ale v této epizodě má zdatného protivníka v podání Jozefa Abrháma který ho zpacifikuje poměrně rychle a v oranžovém mbčku ho pošle na dno rybníka Olšovec. Přežije náš nezdolný hrdina nebo ne? No asi nebudu spoilerovat když napíšu, že jo a to zcela logicky, protože pak by jsme nemohli mít dalších 9 epizod. Každopádně tenhle svižný a napínavý start do třetí řady mě bavil i díky vedlejším postavám hlavně duo Menšík a Holišová je pak zcela nezapomenutelné. Jenom ten Rudy Lorenc asi blbě dopadl. Přeci jenom pokus o vraždu samotného majora Zemana. To musel bejt provaz.85%(3.1.2020)

Smím vědět jak budete postupovat vy? To nemůžeš. Jak to? Protože to sám nevím. Bezesporu další z vrcholů seriálu jako takového kde můžete opět zapomenout na jakoukoliv politiku. V parádních kulisách Vysokých Tater se odehrává perfektně zamotaný případ s nečekanou a překvapivou pointou ve které se ukáže, že sexuální vražda která je zde vyšetřována ve skutečnosti sexuální vraždou vůbec nebyla. Každopádně slovní přestřelky mezi Brabcem a režisérem Langmilerem jsou nezapomenutelné a na scénu tu nastupuje i sympaťák Sherlock Holmes z Kysúce Martin Gajdoš který na konci vyplní přestupní lístky do Prahy. Jenom škoda, že v dalších dílech už je pak vesměs jenom jako křoví. Každopádně tento díl patří mezi moje nejoblíbenější a i jako samostatná kriminálka netýkající se přímo tohoto seriálu by úplně bez problému obstál.100%(3.1.2020)

Dejte jim byty a nebudou muset bydlet u mě. Počítejte s tím, že kontrola vás nemine! Tahle silvestrovská hospodářská kriminálka nezačíná zpočátku úplně zajímavě, ale nakonec se z toho vyklube poměrně závažný případ ovšem trochu zbytečně rušený komisním řešením Zemanových rodinných problémů, takže to vidím opět tak nějak neutrálně. Nicméně body nahoru za ten retro socialistický silvestr a kdo chce tvrdit, že se úroveň novoroční zábavy v TV od té doby zvedla, tak má aspoň co porovnávat.55%(3.1.2020)

• Klauni (S03E04) (epizoda) (1978)

No víte my spolu chodíme... Cože?! Do školy... No proto. Pro mě asi nejslabší díl celého Zemana. Kdo střelil zpěvačku je tu podružné, protože na scénu opět nastupuje politika a místy jsem se dost nudil. Body nahoru aspoň za Štěpánka a jeho perfektně sehraného budižkničemu a břídila který ovšem dokáže ukecat stovky lidí. Ostatně podobný žvanil a vinárenský povaleč se po roce 89 stal naším prezidentem...40%(3.1.2020)

Dejte slovo Zemanovi! Tak řekni jak to tenkrát bylo! Politické pozadí této epizody tu na rozdíl od ostatních opravdu nehodlám řešit, ale aby mi někdo nepsal do pošty, že jsem zasranej komouš, tak to zohledním a tu jednu hvězdu tedy uberu. Jinak po Honu na lišku pro mě další velmi spektakulární guilty pleasure díl ve kterém jsem prostě Honzovi nemohl nefandit aby to všem podlým sráčům okolo Pražského jara co mají na svědomí chudáky Vršeckého s Kalinou pořádně nandal a tak se i stalo, takže v tomto směru maximální spokojenost.90%(3.1.2020)

Neblázněte! Snad nechcete jít dovnitř? Chceme a ty půjdeš s námi! Studna je po všech stránkách kult s nezapomenutelnou atmosférou vygradovanou závěrečnou scénou s neklidným otcem se sekyrou v ruce a stejně tak i scény průzkumu hrobky nebo strašidelného vypáleného domu jsou perfektní, ale přesto, že za tyto aspekty dám plný počet, tak souhlasím s tím, že to zatahovaní událostí roku 1968 do tohoto dílu je trochu nešťastné a zbytečné. Tím spíš, že s případem jako takovým to nemá nic společného. Škoda, jinak po všech stránkách atmosférická bomba a možná opravdu první Český horor i když nakonec s logickým koncem.95%(3.1.2020)

Můj muž si uměl vydělat. Patřil mezi lidi kterým se říká štístko. Štístko... tak teď leží na prosektuře, protože ho někdo umlátil francouzským klíčem. No nevím jak vy milá paní, ale já si to štěstí představuji nějak jinak... Honzova prďácky cynická hláška je jeho největším vkladem do dalšího dílu tak trochu o něm bez něj, ale mě tahle špionážní pohádka celkem bavila. Máme tu fajn exotické lokace a zajímavě rozehraný příběh který vygraduje v příštím díle a sympatickému Jirkovi Hradcovi se nedá nefandit, takže budu shovívavý a dám 70%(3.1.2020)

Žijete sami uprostřed cizího kontinentu. Zalezlí jak krysy. Jo Československý agent 007 Jirka Hradec na rozdíl od Jamese Bonda diplomatickou rétorikou úplně nevládne a rád nazývá věci pravými jmény, ale za pomoci Kubánského agenta s chutí rozbije společnou akci CIA a starých nacistů za což ovšem zaplatí cenu nejvyšší... Ok po akční stránce už to možná dneska trochu pokulhává, ale ve své době to musela být alespoň u nás dobrodružná bomba a co se obsahové stránky týče, tak je tu hodně věcí odkazujících na to, že ta slavná émerická demokratická politika taky není zrovna košer, což je prostě fakt a USA řiťolezci mlete si co chcete.75%(3.1.2020)

Tak se nám drogy dostaly do republiky. No jo Honza Zeman to nemá lehký a krátce před koncem seriálu nastupuje další těžkotonážní díl který nelze hodnotit úplně objektivně. Každopádně smažky Vlach s Lábusem jsou úplně best a úsměv na tváři vykreslí i spousta haluz scén kterými je tato epizoda protkána od začátku až do konce. Každopádně další svébytný kult který můžete buďto milovat nebo nenávidět. No já se řadím do té první skupiny a Bič boží je pecka sama o sobě. To prostě nevymyslíš.100%(3.1.2020)

Tak nakonec je tu přeci jenom někdo hajzlík, co Tome? Navzdory zdejší kritice mi zakončení celého majora Zemana přišlo v pohodě. Z politického hlediska je ztvárnění chartistů jako obchodníků z drogami opravdu trochu úlet, ale na druhou stranu já tyhle žvanily s plnou hubou frází moc nemusím a tak čert je vem. Body navíc za zdemolovaný Mercedes a závěrečné neotřelé střelecké představení. Jako final epizoda ok.85%(3.1.2020)