Přísaha (E01) (epizoda)

 • Slovensko

  Prísaha

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1968, 47 min

 • PogoJoe
  ***

  Celkem slabý úvod seriálu - průměrný případ, výborní herci nejsou všechno.(2.1.2017)

 • Willy Kufalt
  ***

  Slabší začátek kultovního seriálu. Trochu je znát to zákulisí, kdy se ještě na začátku nevědělo, kolik dílů nakonec vznikne a zda první příběhy budou mít dostatečný úspěch na vytvoření celého seriálu. Jiří Sequens měl sice za sebou jeden ze svých filmařských vrcholů (Atentát - 1964), ale v pilotním dílu "Hříšních lidí" cítit spíše poznamenání jeho televizními prácemi z počátku 60. let, kdy se točilo vzhledem k dosavadné technice ještě jiným způsobem. Přísaha taky připomíná styl televizní inscenace a pár míst (samotný úvod v kanceláři i prohlídka páchnoucího bytu) působí až podivně zdlouhavě. Stejně tak v rámci celku hodně pestrá hudba Zdeňka Lišky se v prvních dílech odvíjí přibližně ve stejném aranžmá zvonkohry a dokonce uslyšíme (uprostřed 2. a 4. dílu) jako výplň i samotnou znělku. Je to dobřá podívaná, to ano, seznámení s ústředními postavami taky, ale v porovnání s veškerými ostatními díly zůstává pro mne nejslabší a i ten příběh přinese spíše průměrný případ s podivnou závěrečnou pointou.(7.9.2018)

 • cheyene
  ****

  Celkem slušný rozjezd kultovního československého krimi seriálu. Parádní hudba, skvělí herci a samotný případ je také lepší než mnohé z těch, co řeší současné Mordparty, Policie Modrava nebo Specialisté.(29.11.2017)

 • sator
  ***

  Spíš slabší pomalejší kousek...Zázvorková skvělá...(18.7.2019)

 • evangelik
  *****

  Vzpomínám si, že jsme se na to se sestrou dívali, mně bylo 10, jí 8 a naši byli na plese. Strašně jsem se bál při té scéně, jak Vlková hodí Mrázkovi do očí ten pepř...(25.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace