Reklama

Reklama

Ze zlatnického krámu vybíhá zákazník a na ulici omdlí. Zlatník je posléze nalezen ve svém krámku mrtvý. Cenné svědectví přináší soudní úředník Hemala (Z. Řehoř), který si všiml, jak z krámu odcházejí dva muži – jeden hodně malý, druhý hodně velký. Díky zprávě v novinách se policii přihlásí taxikář (J. Beyvl), který ty dva vezl do Berouna. Inspektorům Brůžkovi a Mrázkovi je okamžitě jasné, kdo ti dva byli. Zbývá ovšem nelehký úkol je dopadnout a usvědčit... (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

frantisekly 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatýkanie Tlustého Venci bola tá najšialenejšia zatýkacia scéna, akú som kedy videl. Venca vystúpi v Plzni z vlaku - nenápadný je asi ako orangutan na tej stanici. Postupne, ,,nenápadne"takmer tanečným krokom k nemu pristúpia hroch, slon a nosorožec - traja plzenskí policajti. Tlustej Venca vyberie kvér a začne - utekať! To aby tí traja nedonosení magori pochopili, že je Tlustej Venca a že má zbraň. A oni to pochopili - čo je takmer neuveriteľné. Začali hvízdať na píšťalke a zrazu ich bolo plno! Samé ,,stůj!", ,,stůj"! Šialená scéna pokračuje naháňačkou po nákladnom vlaku a Venca skolil svojou 200-ranovou búchačkou policajta, ktorý mu najkrajšie zapózoval. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Zvláštní vydání... popsat dvě stránky, aby se nakonec člověk stejně nic nedověděl – tomu se říká velkej kumšt!" Většinu dílů Hříšních lidí mám spojených s nějakým konkrétním hercem v hlavní epizodní roli, zde tomu tak výjimečně není... O to víc si s odstupem času užívám skvostně zahrané, leč obsahově méně výrazné roličky. Josef Beyl jako taxikář-svědek u výslechu, Zdeněk Řehoř v roli soudního úředníčka, mladý akční Jiří Zahajský v uniformě, ale třeba i hospodskou Mařku v podání Luby Skořepové. Poprvé se objevuje taky Gustav Nezval, opomíjený to protagonista tohoto kultovního seriálu, v němž sehrál menší, ale v rámci vyšetřování pokaždé důležitou postavu policejního lékaře, jehož zjištění mnohdy určí lépe směr pátrání. Taky sehnali pěkná individua pro ty dva exotické vrahy :o). ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čumsem a tlustej Venca – dva zlodějíčci, kteří ovšem tentokrát zajdou daleko a zůstane po nich mrtvola. Druhý díl se zpočátku nesl v celku poklidném duchu, který Marvana neskutečně vytáčel – stejně jako akční a neodbytný novinář. Naštěstí tu máme pozorné občany, kteří mordpartu přivedou na žhavou stopu. Filipínští tenisti – to jsem se nevydržel pousmát, asi stejně jako při té přestřelce na vlakovém nádraží a následně na louce. Tlusťoch sice nebyl ostrostřelec – ale rozhodně si vedl lépe, než nahánějící policajti. Jen měl tu smůlu, že padl do rukou vojákům na pochodu… ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • V tomto díle se objevila i parní lokomotiva řady 365, evidenční číslo 038. Šlo o jeden z posledních výkonů této lokomotivy, zrušena byla 26. února 1968. (alanwilder)

Reklama

Reklama