Lady Macbeth z Vinohrad (E03) (epizoda)

Lady Macbeth z Vinohradov

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1968, 41 min

,,Člověk přišel na svět, aby zemřel..." Okouzlující morbídní romantický příběh s postavou rafinované dámy, typickou pro Květu Fialovou. Veliký podíl na atmosféře má hudební zvonkohra Zdeňka Lišky, krásně vyznívající zejména ve dvou dlouhých scénách připomínajících styl němých filmů. Poprvé když inspektor sleduje svůdnou Lady Macbeth na projíždce ulicemi, končící milostní schůzkou s novou obětí, podruhé v ještě hezčí scéně na závěr, když za svou paničkou přicházejí do sanatoria najednou všichni její bývalí milenci s kytkou v ruce (aniž by se vlastně znali). No jasně, láska je někdy prevít a nemusí jí zničit ani zločin, dokonce jak vidíme, ani pokus milujícího o vraždu milovaného :). Nádherná kombinace kriminálního příběhu s filmovou poezií!(7.9.2018)

Fialová zahrala tú femme fatalle naozaj skvele, bol to dobrý výber. Hysterické scény, samé omdlievania a pobláznení chlapi tomu dodali ďalší humor.(19.3.2018)

Opět musím vyzdvihnout herecké výkony, atmosféru doby, do níž se seriál hlásí, a hudbu Zdeňka Lišky v neposlední řadě. Tento případ mě sice příliš neupoutal, ale to nic nemění na jeho nesporných kvalitách.(4.12.2017)

Je úplne jedno, či prípad, za ktorým stojí rafinovaná ženská, rieši jeden chlap alebo celý zástup vyšetrovateľov, pretože ako všetci vieme, do ženskej hlavy máme vstup zakázaný. Ten Fialovej neprítomný, respektíve neuveriteľne prešibaný pohľad ma kedysi ešte nejakú dobu strašil...(17.10.2016)