Otisky prstů (E04) (epizoda)

 • Slovensko

  Odtlačky prstov

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1968, 38 min

 • cheyene
  *****

  Výborní herci, zápletka spíš jednoduchá, ale přesto dokáže zaujmout. Budoucnost daktyloskopie? Lze ji zpochybnit?(4.12.2017)

 • Monicina
  ****

  Dej o čosi menej zaujímavý, ale herecké prevedenia ako vždy skvelé, nielen hlavní ale aj vedľajší herci.(12.7.2018)

 • Willy Kufalt
  *****

  Daktyloskopie a kriminalistika v Praze ve velkém nebezpečí světového dosahu... Myslím, že tenhle úžasně minimalistický díl ocení vedle profesionálních odborníků spíš pokročilí diváci, kteří už zažili ve filmech (třeba i díky seriálu Dobrodružství kriminalistky) více setkání kolem techniky kriminalistických metod. Ostatní se zřejmě budou chvílemi nudit a nepochopí tu krásnou absurditu bouřlivé tajné porady. Řekl bych, že tahle porada je typickou "revoluční" či kritickou scénou čs. kinematografie 60. let, kde se otřásejí na pozadí společenského či vědeckého problému lidské charaktery. Třeba to přehnané vlastenectví, že na objevu daktyloskopii měl z biologického hlediska zásluhu i sám Purkyně!! ... Skvělý námět vycházející ze skutečného případu, nádherně rozjímavé retrospektivní vyprávění Jiřího Sováka v roli kasaře, který svým činem málem otřásl jeden ze základů kriminalistické vědy.                                                                                                                 *Pro zajímavost: Historie daktyloskopie v Čechách a skutečný případ popsán v rozsáhlém článku M. Dlouhého: https://technet.idnes.cz/stoleti-cetnicke-kriminalistiky-michal-dlouhy-1850-1945-daktyloskopie-1fo-/vojenstvi.aspx?c=A140319_131541_vojenstvi_kuz(7.9.2018)

 • klúčik
  ****

  Tumpach co tu stojíte ako tumpachovej!!! Výborná pasáž z basy s Jiřím Sovákom... 80%.(30.1.2019)

 • Anderton
  *****

  Osobne by som dal tejto epizóde podtitul vzbura selského rozumu proti tomu akademickému. Len bohužiaľ vedu neodrbeš, ani keď si prefíkaný pražský kasár. Scéna hádky na akademickej pôde je legendárna a jedna z najvtipnejších v celom seriáli. Spolu s lázeňskou časťou vrchol Hříšních lidí.(16.10.2016)