Černé rukavice (E05) (epizoda)

Čierne rukavice

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1968, 50 min

,,Já mám tak rád ty neznámé pachatele..." Případ Černých rukavic připomíná obsahem dvě proslulé temné "Kalašovky" a nepatřil nikdy k mým oblíbeným dílům tohohle seriálu. Nicméně s odstupem času zjišťuju, jak zde zmizeli při sledování deprimující pocity z příběhu o psychopatickém vrahovi a místo toho si užívám (v naprostém kontrastu k případu) docela svérazný humor vyšetřovatelů. Vynikající Vladimír Menšík a Josef Vinklář jako vzájemně konkurenční policisti ze dvou různých rajónů! Krásně originální je taky scéna, kdy rada Vacátko vysvětluje kolegům u kulečníku graficky na tabuli možní principy vyvíjení případu. Jako celek ve spojení s hudbou Zdeňka Lišky, převažně ve stylu pohřební hudby se sólem na křídlovku, hotová symfonie!                                                                                                                                                                // PS - Spoiler! Zdejší galerie nabídla nejen celou tvář protagonisty vraha (foto č.5), jak ho ve filmu neuvidíme, ale hned pod tím (foto č.6) pro mne další překvapení v rámci děje a sice, že vrah byl tím nenápadním rybářem, se kterým se četníci již znali z kontroly rybářských lístků, což mi během filmu ani při opakovaném zhlédnutí nedošlo.(7.9.2018)

Nie každý vrah má jednoducho vystopovateľné motívy a nie každá mŕtvola, ktorú musíte riešiť, sa nachádza vo vašom rajóne. Partička vyšetrovateľov má tentokrát obzvlášť zťaženú úlohu, vyžadujúcu mravenčiu prácu. Lenže ono to chce iba trochu viac logickejšie popremýšľať a riešenie je hneď na svete. Hlavne treba mať na mysli, že četníci na dedine nič vlastnou hlavou nevymyslia. Netreba im to zrovna dávať najavo, ale skôr s nimi decentne spolupracovať.(19.11.2016)