Turecké náušnice (E09) (epizoda)

Turecké náušnice

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1969, 50 min

Ako chlapec som sa naozaj bál. Bál som sa toho malého, ktorý zliezal s toho stromu. Nezabudnuteľný Radoslav Brzobohatý, ale výborný bol aj Josef Kemr.. Dávam 80%.(30.1.2019)

Asi nebudem jediný, kto považuje túto epizódu v celom seriáli za najvydarenejšiu. A nie je to iba zásluhou prekvapivej pointy. Dnes by napadla už asi každého pozorného diváka počas sledovania, ale v tom jej pôsobivosť netkvie. Ja by som v nej možno skúsil hľadať aj nejaký ten sociálny podtext. Doporučujem sledovať v saune, alebo aspoň z horúcej vane.(16.10.2016)

Jeden z vrcholů kultovního seriálu. Napínavý případ s téměř patologickým rozplétáním psychologie přítomných lidí, vztahů i sociálních kontextů. Možných pachatelů celá řada, ale nesedí žádný, rovněž způsob provedení zločinu je i pro takové zkušené pány ze čtyřky přímo záhadou. Atmosféru nezkazí ani ty úsměvné "akční" momenty (třeba když bránící se inspektor Bouše rychle prochodí střechou až seskočí s pistolí dolu, a při tom mu vůbec nespadnou ty křehké skleněné brýle)... a pak to hororové překvapení na závěr. Nemožno opomenout ani orientálně laděnou hudbu Zdeňka Lišky, u které se mi pak vybaví nejen škeřící se trpajslík Hyneček, ale i osudná budova s dnes již raritní léčebnou procedurou - sluneční lázně. A hlavní hvězdou tohoto dílu není pro mě Brzobohatý, ale Robert Vrchota (lázeňský ředitel Šulc).(15.9.2018)

Originální...(26.8.2019)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod (možná že i úplně nejoblíbenější) z celého seriálu. Zejména závěr s takřka hororovým nádechem byl naprosto dokonalý.(25.7.2017)