Kaprova smrt (E10) (epizoda)

Smrť Kapra

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1969, 50 min

Moc dobrej je pan Libíček coby tlustý, horlivý a natvrdlý strážník, pan Hlad.... , jinak souhlas s komentářem : 6th Sun .(25.7.2017)

,,Koukni na sebe, zřicenino... Oba jste opilí. A proč? Protože jste ve srabu. Všecko je ve srabu! Ale to je dobře. Nebýt ve srabu i ten Hrdlička, co mu patří ten pohřební ústav, nemáme kde si udělat grog." Tenhle případ nepatří ani tak radovi Vacátkovi a jeho inspektorům (objevují se zde až ke konci příběhu), ale především trojce pražských individuí, z nichž si nejvíc svou roli užívá v ojedinělém výkonu zejména Stanislav Fišer ("teolog" Robertek). Za mne další vrchol Sequensova seriálu... Úžasný díl ve stylu černé hororové komedie, který by v podstatě obstál i sám o sobě jako jeden z dalších originálních kousků naší kinematografie zlatých šedesátých. Naprosto netypické pojetí pražského podsvětí, plné absurdního humoru vycházejícího z notorického alkoholismu i špatné doby hospodařské krizy. K tomu nádherně morbídní songy v podání Věry Nerušilové a zejména ten šanson Josefa Zímy (Ruka zákona), za jaký by se určitě nemusel stydět ani Daniel Landa :o). Nutno vidět, tohle dobrodružství s ukradenou mrtvolou a neočekávaným zvratem se vám jen tak z hlavy nevypaří. :-)(25.9.2018)

Skvělá komediální epizoda s vynikajícími hospodskými šansony.(19.12.2016)

Půvabně zpracovaná anekdota roztažená na celý díl seriálu. Za tu Vacátkovou sebeironii na konci, že se toho data na čtyřce vůbec nic nestalo, si to zaslouží i nějakou tu hvězdu navíc, vědí...(27.6.2018)

Česká kinematografia bola kedysi okrem novej vlny aj kinematografiou bláznivých komédií a bola by v tom živá mŕtvola, ak by niekoho nenapadlo nakrútiť jeden celý diel inak vážneho seriálu s komediálnymi prvkami čisto v tomto subžánri. Vznikla tak dokonalá komédia s našimi špičkovými hercami/komikmi a je to vtipné od začiatku o konca. Z Kaprovej smrti by mohol mať radosť aj samotný Buster Keaton.(16.10.2016)