Hra (E11) (epizoda)

Hra

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1969, 50 min

"Ta hra už je nad moje síly..." A do třetice naprostá špička! Přesně načasované drama, měnící se v prvním momentu setkání inspektora s podivným železničářem na dusivý psychohoror. Pan Mrázek v podání vynikajícího Františka Filipovského je v tomto zpracování Markovy povídky něco mnohem víc, než pouhý inspektor zajímající se o tři roky nevyřešenou vraždu. Coby záhadný pán s buřinkou a dýmkou na nádraží zde stělesňuje hříšné svědomí železničáře, na jehož zločin se sice nepřišlo, ale jež ho stejně poznamenal. Za doprovodu gradující dramatické hudby Zdeňka Lišky a vizuálu, kde velkou roli hraje vedle křivého kabátu a vzhledu železničáře i všudepřítomný dým, opět skvostný filmový zážitek! Byť mi (a určitě nejen mne) tohle deprimující sledování vraha s mrazivým koncem poprvé přineslo málem noční můru a dodnes při sledování vyvoláva hrůzu, vzhledem ke zpracování i s myšlenkou a v rámci žánru jednoznačně uděuji plnou palbu.(25.9.2018)

Milá epizoda, kromě momentů, kdy Filipovský sleduje domnělýho vraha, chodí za ním křížem krážem, vočumuje ho, pak se schová, aby ho domnělý vrah neviděl, pak za ním zase jde cestou necestou a vočumuje ho a pak ještě několikrát, přičemž dohromady tato nezajímavá anabáze zabírá nejmíň čtvrtinu celé stopáže.(20.12.2016)

Jednoznačný vrchol seriálu... s nemalou zásluhou Zdeňka Lišky(8.10.2019)

Keď sa pán Mrázek do niečoho zakusne, stáva sa z neho povestná osina v zadku a nechceli by ste ho zažiť s nejakou čiernou škvrnou na vašom svedomí, ak by ju chcel odhaliť. Jedna z najintenzívnejších a najdepresívnejších častí, smerujúca navyše k pointe dávajúcej temnej atmosfére korunu. Mrázek mi tu tak trochu pripomína Columba, respektíve Columbo mi pripomína Mrázka, aby som bol korektný v dodržiavaní časového sledu.(16.10.2016)

Musika jak z francouzský kriminálky. Koki, a chceš ty vůbec jet do toho Nymburka?(22.8.2019)