Špion přijede v sedm (E12) (epizoda)

Špión príde o siedmej

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1969, 50 min

Asi nejslabší díl celé série - tenhle seriál je kriminálka a nejsilnější je v dílech kde jde o nějaký "mord". Stejně jako v Majoru Zemanovi - Nejlepší díly Studna, Bestie a Kvadratura ženy. Jak se tam začne tahat spiknutí, špionáž a podobný blbosti, jde seriál do kopru. To samé Akta X, nejlepší díly o vyšetřování mordů. Jak do toho začali montovat mimozemšťany, seriál začal čím dál víc nudit.(10.10.2019)

,,Zkuste sežvýkat celý pas. Stačilo mu sníst listy se záznamy o jeho příjezdech a odjezdech. Teď mu nedokážou, kolikrát tam byl. Dokážou mu jen jeden pokus prodat státní tajemství. Jenom jeden!" Mohl být to další úplně dokonalý díl, kdyby zde tvůrci z knižní předlohy nevypustili k závěru podstatné vysvětlení, proč a jakým geniálně nenápadným způsobem Filous tyhle zločiny prováděl, jak se dostával k tajným materiálům a pravidelně je dovedl krást z přísně zamčeného trezoru. To zde všechno jaksi chybí a samotný díl působí jako podivně useknutý výsek z nedokončeného filmu. Sám jsem pointu a děj tohoto případu pochopil, až když jsem si přečetl Markovu knižní povídku. Jinak to, co zde uvidíme, je natočeno stejně skvělé, ať už jde o herecké výkony (výborný Řanda, Neumann, Holý, Ráž,...) nebo atmosféra laděná za doprovodu kankánu místy do grotesky, poprvé v momentu návštěvy velkého baletního varieté, podruhé během honičky utíkajícího špiona na vrchol věže. Pak samozřejmě nezapomenutelná scéna s Ivankou Devátou, telefonující kolem záležitosti ztráty kabelky, ve společnosti dvou inspektorů, kteří se nikdy nedohodnou. ,,Nějaká kabelka se tady našla... a jak vypadala ta vaše? ... Počkejte, jak vypadala ta druhá?!" :-)(25.9.2018)

Ďalší veľmi vydarený diel. A pán rada všetkých predčil svojou inteligenciou. Zase, mnoho vtipných momentov, honička na schodoch a všade zbytočne pískajúci blbí strážnici to celé korunovali.(19.3.2018)