Yamakasi

Yamakasi - moderní samurajovia

Akční / Drama / Krimi

Francie, 2001, 90 min

• Dragoni

Le Parkour mám opravdu rád, ale herecké výkony co předváděli herci spolu s příběhem bylo opravdu stupidní, a to že sem se koukal až do konce, bylo jen z očekávání alespoň 50% kvality 13 okrsku .. u těchto typů filmů nemá člověk myslet -- pouze se nechat unášet na rostoucí vlně adrenalinu a zažitků . / bohužel 3/10(29.6.2009)

• Slarque

Kdybych hodnotil sportovní výkony, bylo by to za plný počet bodů. Jenže je tu ještě jakási melodramatická historka, naprosto mizerný scénář se sociálními podtexty a pozoruhodně nefungující pokusy o humor. Vystříhat si z toho těch pár adrenalinových čísel a zapomenout, že k tomu patřilo ještě něco dalšího, mohl bych na to koukat i opakovaně. Vcelku maximálně jednou.(27.9.2008)

• oli.G

Hej, ten parkour je fajn. Dievčatá na to pozerajú s otvorenými ústami a občas to nejakému chlapcovi čakajúcemu na transplantáciu orgánu zachráni život. Ale priznám sa, že som čakal podstatne viac akcie, skákania a všetkých tých machrovín. A keďže som sa ich nedočkal, tak toto je oficiálne prvý prípad, kedy Bessonovi jeho detsky jednoduchý scenár neodpustím a ide o prvý akčný počin spod jeho produkčných krídel, ktorý ma nudil.(29.6.2006)

Radek99: Samozřejmě tvůj názor :) Ale aby tu nedošlo k nedorozumění... Nevím co víš o parkouru, ale Yamakasi je existující opravdová skupina parkouristů - ano přesně těch co jsou ve filmu, nejsou to herci, jsou to parkouristi a David Belle ne že je guru :D ale to je spoluzakladatel disciplíny parkour, on ji definoval. a kdysi býval členem skupiny Yamakasi s kterou právě ten parkour založili a rozšířili ;) Můj názor na film: Myslím že je skvělý a pro parkouristy taková "srdcovka" mezi filmy spolu s okrskem 13 :) sice ukazuje parkour spíše ve světle chuligánů, kteří okrádají lidi ale záleží jak si to člověk přebere, samozřejmě film ukazuje pouze jednu stranu parkouru, tou je pohyb... Dalšími součástmi parkouru je filozofie, myšlení a tak... je to hodně rozšířený pojem a každý traceur si ho definuje podle sebe :) ...druhý díl se už moc nepovedl ale tento je skvělý :)(14.1.2015)

Legendární film pro ParKouristy a fanoušky PK. Nesouhlasím s tím co týpci dělali, DAvid Bell (zakladatel PK) to s nimi netočil, protože nesouhlasil s tím, že se treuceři stanou lupiči, což chápu. Normální oddechovka. Trochu i najivní ale milé. Nadruhou stranu ukazuje realitu. Škatulkování-odsuzování lidí. Byrokracie a nespravedlnost. Zároveň poučné. Uvědomuju si že se akční scény mohou zdát nudnější, je to natočené před 16lety. Pk byl v plenkách a také film ještě nezažil tu největší akci.(8.10.2017)

• - Bývalý člen skupiny Yamakasi, její spoluzakladatel a vůdčí osobnost, David Belle, odsoudil film a označil ho za "prostituci jejich umění". (Mafian)

• - Yamakasi je reálně existující skupinou, praktikující bojové umění "l'art du déplacement", mezi jejíž zakladatele patřili také David Belle a Sebastien Foucan. Oba však skupinu opustili. (Mafian)