Yamakasi

Yamakasi - moderní samurajovia

Akční / Drama / Krimi

Francie, 2001, 90 min

• Slarque

Kdybych hodnotil sportovní výkony, bylo by to za plný počet bodů. Jenže je tu ještě jakási melodramatická historka, naprosto mizerný scénář se sociálními podtexty a pozoruhodně nefungující pokusy o humor. Vystříhat si z toho těch pár adrenalinových čísel a zapomenout, že k tomu patřilo ještě něco dalšího, mohl bych na to koukat i opakovaně. Vcelku maximálně jednou.(27.9.2008)

To, že jsou frantíci excelentní akrobati, to už sem zjistil v 13tým okresku, kde David Belle předváděl fakt neskutečný kousky a tady je to hned v několikerým provedení a musim říct, že mě tim svým sportem fakt nakazili a kdybych si nebyl 100% jistej, že bych si při prvním skoku urval koleno a mohl si prohlídnou svojí holení kost, tak bych to taky chtěl provozovat. Oddychovka fakt parádní, svižná a být to ještě akčnější a s nadupanějším hudebním doprovodem, tak pětihvězdičková.(19.4.2009)

Keď sa mi dostal tento film do rúk, pozrel som na obal pozerám francúzska produkcia, le parkour....čo to je? Hneď ako som začal pozerať zaujalo ma to a postupne ma to dostalo úplne. Silný príbeh o chlapcovi, ktorého rodičia nemajú na jeho operáciu srdca, len predo že vyrastajú v predmestskej chudobnej štvrti a partia chlapcov čo sa bavia originálnymi kúskami ulicami mestom a rozhodnú sa pomôcť jednému zo svojich, ktorý ich obdivuje, vzhliada k nim ako ku vzorom. Na tomto filme ma naozaj dostalo všetko a nenašiel som tu žiaden rušivý moment, kedy by som si povedal, že: "hm, tu sa sekli." Cez herecké obsadenie (zrejme profesionály), cez triky, hudbu, príbeh, ukážku odvráteného života vo Francúzku, kde tiež majú mnohé problémy a vytvárajú sa tam prisťahovalecké komunity, ktoré si žijú takým svojim životom, lebo sa nedokážu uchytiť v tejto západoeurópskej modernej spoločnosti a polícia dáva vo väčšine od nich ruky preč alebo ich len mimovoľne prehliada. Naozaj skvelá produkcia o to viac ma nadchla, že je európska a vždy si rád pozriem tento film.(13.9.2010)

Jako opice hopsaj po barákách a pruďěj lidi. Prcek je napodobí, spadne na palici, a opice mu seženou kokosy na operaci. No doprdele, to je dobrý jak hopsaj, pokud někdo má rád hopsání. Efektivně to je docela dobrý, jednou se to slíznout dá, dějově vo hovně, a fakt super záběr je, jak ta multikulti smečka čumí ze střechy paneláku na východ žbluňce.(24.1.2019)

• Xeelee

Már rád urbanistické sporty a parkour patří mezi mé nejoblíbenější, takže jsem si pustil Yamakasi, abych zjistil, jestli je ten film fakt tak špatnej, jak tu všichni píšou. Abych pravdu řekl, tak to zas tak špatný nebylo. Od filmu jsem nic neočekával a žádné překvapení se nekonalo. Pár pěkných parkourových scén se ve filmu našlo, scénář byl ještě o něco horší než jsem doufal a herecké výkony mizerné v rámci očekávání. Film se bohužel bere strašně vážně a schází mu nadhled. Dvě hvězdičky opravdu dostal jen s přihlédnutím k tématu filmu.(28.9.2008)

• - Yamakasi je reálně existující skupinou, praktikující bojové umění "l'art du déplacement", mezi jejíž zakladatele patřili také David Belle a Sebastien Foucan. Oba však skupinu opustili. (Mafian)

• - Bývalý člen skupiny Yamakasi, její spoluzakladatel a vůdčí osobnost, David Belle, odsoudil film a označil ho za "prostituci jejich umění". (Mafian)