• Cervenak

Načisto zmätený film s nefungujúcim humorom. Možno preto, že Ford ani Hartnett sa do úloh "žoviálneho detektíva, ktorý si privyrába ako realitný agent" a "detektíva, ktorý robí kurzy jogy kvôli baleniu kočiek a chce sa stať hercom", vôbec, ale vôbec nehodia. Zhruba hodinu a štvrť je to čisté utrpenie. Potom Ford zničoho nič vypáli hlášku, pri ktorej som dostal záchvat smiechu ("Pravidelne užívam ginko, takže si vždy spoľahlivo spomeniem, kde som si odložil viagru.") a zrazu začne celkom zábavná záverečná naháňačka, v ktorej Ford predvedie omnoho viac "stuntov" než Hartnett. Snáď mal toľko pary aj v druhej polovici roka 2007, keď behal po Havaji s klobúkom a bičom.(16.1.2008)

Nechýbalo veľa od toho, aby som začal tento komentár slovami, že Harrison Ford šliapol do poriadneho lajna, ale nakoniec záverečné minúty vytiahli HOLLYWOOD HOMICIDE z podpriemerných vôd do priemerných. A pritom film mal pomerne veľký potenciál, no konečný výsledok je pre mňa sklamaním. Harrison Ford s Joshom Hartnettom sa určite snažia, miestami dokážu vyvolať na tvári aj úsmev, no absentuje medzi nimi výraznejšia chémia a celkovo sú len slabým odvarom dua Riggs-Murtaugh. Skrátka Detektívovia síce nijak extrémne nenudia, ale zárovéň vyfučia z hlavy skôr, ako do nej vstúpia.(29.4.2005)

Pár dobrých vtípků, ne úplně blbá zápletka a sympaťák ford, který sice už špatně vydejchává scény, kde se běhá a skákání ze střechy na střechu je projistotu prostříhaný, aby na forda nebylo vidět, ale hraje furt dobře. navíc se mi líbil ten nápad s policajtama, který si musej přividělávat jako realitní agent a učitel jógy, nebo co to bylo. 70%(18.9.2005)

• JJ.Gibson

Bohužel to nebylo tak vtipné jak jsem očekával. Vznikla z toho taková rádoby slátanina všeho možného, jen ne kvalitního filmu. Ikdyž některé ,,frky" se opravdu povedly, film to ale nevyzdvihuje z podprůměru. Co mě potěšilo, byly často ukazované detaily zbraní a o to víc mě těšilo, že úplně stejnou berretu jako měl Josh Hartnett mám doma :) (samozřejmě je to atrapa, ale 100% věrná, podle toho co jsem viděl)(26.4.2005)

• Anderton

Chvalabohu tržby zodpovedajú kvalite a ľudia na tento zúfalý pokus o novú buddy dvojicu producentom neskočili. Ford musel byť v koncoch pri prijímaní tejto úlohy, Hartnett by mohol skúsiť nejaký seriál typu komisár Rex, ako sa niekedy písalo v Premiere. Natočené z rýchlika, čisto kvôli zisku, nuda, to už radšej niečo zámerne tupé so Seagalom. Mierny podpriemer.(13.1.2008)

• - Lolita Davidovich, ktorá si zahrala dámu z escort servisu Cleo Ricard, je v skutočnosti manželkou režiséra filmu Rona Sheltona. (U_S_O)

• - Seržant Joe Gavilan (Harrison Ford) má ako zvonenie na mobile melódiu z piesne "My Girl", zatiaľ čo detektív K.C. Calden (Josh Hartnett) má melódiu piesne "Funkytown". (U_S_O)

• - Film bol pôvodne plánovaný ako dráma, a až neskôr bol zmenený na komédiu. (U_S_O)