• Falko

Jedna z akcnych komedii o dvoch policajtoch, ktorim ten humor takmer vobec nefungoval, aj ked sa o to snazili. Pre porovnanie z filmami ako SMRTONOSNE ZBRANE (1987 - 1998) alebo BAD BOYS (1995, 2003) je tento film len slabym podpriemernym odvarom, ktory sa mozno prave na tieto typy filmov pokusal nadviazat. Mozno sa tu najde par scen, na ktorych som sa pousmial, ale bolo ich malo. Asi som mal sam dost velke ocakavania, ked reziserom tohto filmu je samotny scenarista BAD BOYS 2 Ron Shelton. Skoda, lebo taketo filmy mam rad... 17.12.2008 ____ Harrison Ford - (Joe Gavilan) +++ Josh Hartnett - (K.C. Calden) +++ Lena Olin - (Ruby) +++ Bruce Greenwood - (Bennie Macko) +++ Isaiah Washington - (Antoine Sartain) +++ Lolita Davidovich - (Cleo Ricard) +++ Lou Diamond Phillips - (Wanda) +++ Robert Wagner - (sám seba) +++ Hudba: Alex Wuman +++(17.12.2008)

• Kingjiri

Scénář je s výjimkou akčního a nahláškovanýho závěru dost nudnej. Harrison Ford a Josh Hartnett jsou sice sympaťáci, ale jenom na nich nelze stavět a kvůli slabýmu scénáři se ani nemohli ve svejch rolích pořádně předvést. Chybí taky pořádnej záporák (místní rappeři jsou spíš k smíchu) nebo víc akce. Celej snímek je převážně bez života, jako by byl točenej z donucení a mě rozhodně nikdo nedonutí se na něj podivat znova.(27.12.2013)

• Lima

"Nevadí, že příběh stojí za prd. Dáme tam nějaký dvě hvězdy - starší, prověřenou a mladou vycházející. Třeba to vyjde." Nevyšlo :o) Jeden z nejhorších Fordových komerčních propadáků je plný scén, které na diváka pomrkávají: "Podívejte, jaká je to hrozná bžunda, tak se smějte.", ale výsledkem je upocená a impotentní snaha o humor. V konečném důsledku hrozná nuda a ta jedna jediná automobilová honička to nezachrání. A když odečtu tučný Fordův honorář, ptám se sám sebe NA CO padlo těch rozpočtových 80 milionů? My God!(20.6.2005)

• lennyd

Zas tak strašný jak recenze udávají do nebylo. Je pravda, že Josh Harnett tady byl takřka zbytečný - veškerá váha ležela na Harrisonu Fordovi - jeho stárnoucí polda / realitní agent je skvělej. Některé části filmu jsou dost zábavné (výslech obou policistů, Fordova jízda na kole ukradeném dítěti) ale na druhou stranu to jinde zase docela pokulhává (hledání pachatelů podle jasnovidky)... Prostě - nijak extra nepotěší, ale ani neurazí ...(18.3.2004)

Superstar Ford v klasickém béčku. Hluboce klesl, film jako takový docela ušel, první část dost oni čem, druhá půle výrazné zlepšení. Jako by si to tvůrci uvědomily a z Columba se staly Mizerové. :-) Jinak co mě tam fakt nesedí je asi jeden z nejhnusnějších tipu Mustanga co mohly vyrobit a do filmu obsadit. To radši bych snesl Porsche které je téměř 60 let pořád stejné. To je vše.(12.3.2016)

• - Hlavné úlohy seržanta Gavilana a detektíva Caldena boli pôvodne plánované pre Johna Travoltu a Josepha Gordon-Levitta. (U_S_O)

• - Režisér Ron Shelton sa po prvýkrát stretol so spoluautorom scenára Robertom Souzom, už pri nakrúcaní filmu Temný tieň nad L. A. (2002). Souza tam pôsobil ako poradca, pretože je bývalým policajtom. Shelton bol jeho prácou tak ohromený, že ho požiadal o pomoc práve pri písaní Detektívov z Hollywoodu. (U_S_O)

• - Film bol pôvodne plánovaný ako dráma, a až neskôr bol zmenený na komédiu. (U_S_O)