Svižný a zábavný snímek. Vzhledem k té dlouhé honičce v atraktivním prostředí Hollywoodu ve druhé půlce filmu a zajímavě napsaným postavám jsem chvíli přemýšlel i o pěti hvězdičkách, ale na ty se to přece jen pomalu rozjíždělo. Ale jestli někomu přijde, že je ten film tuctový, tak bych ho rád požádal o vyjmenování toho tuctu filmů, které se tomuto podobají.(21.2.2006)

• Olík

Dvě známé tváře a půl je hotovo. To možná platilo u Štaflíka a Špagetky - v případě dua Ford-Hartnett je tomu spíše tak nějak napůl. Stejně napůl jako polovičatě funguje film v rámci jemu přiřazených žánrů. Není to pořádně ani akčňárna, ani krimi, ani komedie, ani thriller a kombinace všeho vyznívá na rozdíl například od Mizerů (r.1995) – ano správně…………….tak nějak napůl.(4.11.2011)

• Colonist

Komedie s dvojicí nesourodých poldů, jakých už bylo natočeno spoustu. Tahle nepřináší nic nového a já jsem se u ní ani nějak zvlášť nepobavil. Forda mám moc rád, ale tenhle film už znovu vidět nemusím. Je to prakticky o ničem a je to hrozná nuda. Možná je 1 hvězdička až moc přísné hodnocení, ale já prostě nemohu jinak.(8.7.2007)

• lennyd

Zas tak strašný jak recenze udávají do nebylo. Je pravda, že Josh Harnett tady byl takřka zbytečný - veškerá váha ležela na Harrisonu Fordovi - jeho stárnoucí polda / realitní agent je skvělej. Některé části filmu jsou dost zábavné (výslech obou policistů, Fordova jízda na kole ukradeném dítěti) ale na druhou stranu to jinde zase docela pokulhává (hledání pachatelů podle jasnovidky)... Prostě - nijak extra nepotěší, ale ani neurazí ...(18.3.2004)

• ekomo

Hollywoodský film současnosti si nejdřív udělá skvělou reklamu a pak předvede velké zklamání, to samé platí i u tohoto filmu, který až na strhující závěr a napětí a na druhé straně na amatérské dialogy a podprůměrný děj, je pouze průměrný. Harrison Ford je typickou ukázkou herce, kteří z nedostatku rolí přijmou i nějakou tu obyčejnou čistě pouze pro peníze. Typický Hollywood.(15.11.2008)

• - Hlavné úlohy seržanta Gavilana a detektíva Caldena boli pôvodne plánované pre Johna Travoltu a Josepha Gordon-Levitta. (U_S_O)

• - Seržant Joe Gavilan (Harrison Ford) má ako zvonenie na mobile melódiu z piesne "My Girl", zatiaľ čo detektív K.C. Calden (Josh Hartnett) má melódiu piesne "Funkytown". (U_S_O)

• - Režisér Ron Shelton sa po prvýkrát stretol so spoluautorom scenára Robertom Souzom, už pri nakrúcaní filmu Temný tieň nad L. A. (2002). Souza tam pôsobil ako poradca, pretože je bývalým policajtom. Shelton bol jeho prácou tak ohromený, že ho požiadal o pomoc práve pri písaní Detektívov z Hollywoodu. (U_S_O)