Čtyři povídaví černoušci tvořící spolu jednu ukecanou kapelu nedokázali svou výřečností přemluvit kulky ze samopalů, aby se vyhnuly jejich životně důležitým orgánům. Na vyřešení této popravičky je nasazeno duo detektivů Joe a KC, kteří by byli ochotni případ objasnit, kdyby jim časově vyšetřování příliš nezasahovalo do soukromí. Joe totiž potřebuje nejen prodat obludnou realitu, ale také vysvětlit inspekci drobný nesoulad v tom, že utrácí víc peněz než kolik vydělá. Oproti tomu KC se chce stát hercem a je pro něj velmi těžké odolávat nájezdům tantristek, jimž ve volných chvílích vytváří v hlavinkách duchovní rozměr. Takto jsou rozdány karty v tomto snímku, který odborníka snadno urazí, ale hledač filmové pohody s ním může strávit příjemné chvíle.(20.8.2009)

• Boss321

Průměrný akční film, ve kterém neuvidíte nic nového. Obsazení Harrisona Forda nebyla špatná volna, ale Josh Hartnett se na roli vůbec nehodí (škoda). Určitě film měl dobrý potenciál uspět, ale bohužel je tu málo hlášek, hlavní hrdinové nejsou nějací velký drsňáci a ani záporné postavy nejsou zrovna dvakrát charismatické.(30.10.2007)

• Torgal

Otrasný zážitok. Nemyslel som si, že Harrison Ford môže takto klesnúť. Neskutočná nuda, tragicky nefungujúci humor, príbeh na úrovni najslabších dielov CSI plný wtf odbočiek nedávajúcich zmysel. Obzvlášť debilné mi prišli bokovky hlavných postáv, kde jeden robí realitného agenta a druhý učí jogu a chce sa stať hercom. Toto sa takmer nedalo dopozerať, čisté utrpenie. 1/10(15.5.2010)

Zatímhle že stojí Ron Shelton? Většina jeho ostatních scénářů byla níž než na tv úrovni, takže tohle mě docela překvapilo. Vtipy nejsou žádný řachandy, ale ani žádná podpásovka při kterých bych se musel stydět a Ford a Harnett mají oba i dohromady skvělý charisma ... Ale i tak dávám spíš 3 a 1/2, musím na to mrknout ještě jednou ... Někdy ...(2.7.2004)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +rozdílná dvojice policistů, soundtrack, závěrečná dlouhá akční honička -určitě nesmíte film brát vážně, některé hluché pasáže/// Docela pohodový a zábavný snínek v němž hlavní zábavu tvoří ustřední dvojice. Přiznám se bez mučení, oba se mi líbili a přestože film postrádá lepší zápletku, tak na odreagování to nebyl vůbec špatný film. Navíc dobrá hudba a zajímavá akce dodává filmu spád. Klidně bych si z tohoto dokázal představit seriál./// Celkem 67%/// PS: Mimochodem, dnes je to přesně rok, co jsem začal psát komentáře na ČSFD. Od té doby jsem za 365 dní zhlédl přesně tento počet snímků. Možná to není moc, ale vždy něco napíšu jen k těm aktuálně viděným... .(31.5.2007)

• - Hlavné úlohy seržanta Gavilana a detektíva Caldena boli pôvodne plánované pre Johna Travoltu a Josepha Gordon-Levitta. (U_S_O)

• - Režisér Ron Shelton sa po prvýkrát stretol so spoluautorom scenára Robertom Souzom, už pri nakrúcaní filmu Temný tieň nad L. A. (2002). Souza tam pôsobil ako poradca, pretože je bývalým policajtom. Shelton bol jeho prácou tak ohromený, že ho požiadal o pomoc práve pri písaní Detektívov z Hollywoodu. (U_S_O)

• - Na začátku Joe Gavilan (Harrison Ford) čeká na někoho s prohlídkou domu - je světlo. Někdo mu zavolá, že má případ a on říká: „Budu tam za deset minut.“ Jakmile tam ale přijede, je tma jako o půlnoci. (asdfasdf)