Pár dobrých vtípků, ne úplně blbá zápletka a sympaťák ford, který sice už špatně vydejchává scény, kde se běhá a skákání ze střechy na střechu je projistotu prostříhaný, aby na forda nebylo vidět, ale hraje furt dobře. navíc se mi líbil ten nápad s policajtama, který si musej přividělávat jako realitní agent a učitel jógy, nebo co to bylo. 70%(18.9.2005)

Nechýbalo veľa od toho, aby som začal tento komentár slovami, že Harrison Ford šliapol do poriadneho lajna, ale nakoniec záverečné minúty vytiahli HOLLYWOOD HOMICIDE z podpriemerných vôd do priemerných. A pritom film mal pomerne veľký potenciál, no konečný výsledok je pre mňa sklamaním. Harrison Ford s Joshom Hartnettom sa určite snažia, miestami dokážu vyvolať na tvári aj úsmev, no absentuje medzi nimi výraznejšia chémia a celkovo sú len slabým odvarom dua Riggs-Murtaugh. Skrátka Detektívovia síce nijak extrémne nenudia, ale zárovéň vyfučia z hlavy skôr, ako do nej vstúpia.(29.4.2005)

• ekomo

Hollywoodský film současnosti si nejdřív udělá skvělou reklamu a pak předvede velké zklamání, to samé platí i u tohoto filmu, který až na strhující závěr a napětí a na druhé straně na amatérské dialogy a podprůměrný děj, je pouze průměrný. Harrison Ford je typickou ukázkou herce, kteří z nedostatku rolí přijmou i nějakou tu obyčejnou čistě pouze pro peníze. Typický Hollywood.(15.11.2008)

• mzss1

Bohužel, poslední dobou si sjíždím filmy s Harrisonem Fordem, které jsem neviděl a nějak nemám zatím štastnou ruku volby na ně. Takže nedávno jsem viděl s ním 2 filmy Vysoká hra patriotů a Svědek. Oba filmy výrazně podprůměrné. Tohle je na tom podobně. Tamty filmy jsou staré, zato tenhle novější a přesto opět jen 2 hvězdy zas. Forda mám rád. Nejvíc sérii Indinana Jones (všechny díly). Nebo Air force one, Uprchlík, Firewall, 48 hodin v paříži a i více dobrých filmů se najde s ním. Takže nyní k tomuto skvostu. Úvod filmu celkem slabý, nijak mě to nechytlo. Příběh to má nudný, nic extra teda. Co se týče akce, je jí málo, je převážně až na konci. Ani jako komedie film nepůsobí moc dobře. Párkrát se člověk zasměje, avšak zhruba poslední půlhodinovka filmu je celkem dost vtipná. Je tam dost celkem dobré akce, hláškující a xichtující Harrison Ford. Sakra, kdyby se film držel úrovně poslední půlhodinovky, tak by to byl možná nadprůměrný film. V této půlhodinovce Ford excelovl, své hlášky, grimasy - prostě byl největší klad filmu. Zato je parťák mě až tak moc nezaujal. V první hodince filmu docela nuda, scény se natahovali, bezvýznamné vyšetřování nudného případu, dlouhé a až někdy trapné dialogy. Hudba celkem šla. Herecké obsazení nic extra až na Forda, který mě zde bavil. Takže jeho herecký výkon + celkem vydařená půlhodinka filmu. Přesně to mi dává záminku dát bez problému druhou hvězdu. Takže nemá cenu, abych tu dál vytvářel sloh k tomuto dílu. Je to docela zbytečný film, který fanouškům Harrisona Forda ani nestojí za shlédnutí. Takže celkově hodnotím jen na 35% = **(8.4.2013)

Zatímhle že stojí Ron Shelton? Většina jeho ostatních scénářů byla níž než na tv úrovni, takže tohle mě docela překvapilo. Vtipy nejsou žádný řachandy, ale ani žádná podpásovka při kterých bych se musel stydět a Ford a Harnett mají oba i dohromady skvělý charisma ... Ale i tak dávám spíš 3 a 1/2, musím na to mrknout ještě jednou ... Někdy ...(2.7.2004)

• - Na začátku Joe Gavilan (Harrison Ford) čeká na někoho s prohlídkou domu - je světlo. Někdo mu zavolá, že má případ a on říká: „Budu tam za deset minut.“ Jakmile tam ale přijede, je tma jako o půlnoci. (asdfasdf)

• - Hlavné úlohy seržanta Gavilana a detektíva Caldena boli pôvodne plánované pre Johna Travoltu a Josepha Gordon-Levitta. (U_S_O)

• - Lolita Davidovich, ktorá si zahrala dámu z escort servisu Cleo Ricard, je v skutočnosti manželkou režiséra filmu Rona Sheltona. (U_S_O)