• castor

S nostalgií vzpomínám na poctivé buddy movie typu Last Boy Scout, ale to, co předvádí navždy podprůměrný Ron Shelton, je jen odlitkem trapnosti a klišé s nepříjemnou pachutí v ústech. Totální absence napětí, humoru, tempa, svižných dialogů. Ostřílený veterán a policejní kuře (stále méně hvězdný Ford a "sunny" boy Hartnett) jdou po případu vraždy v mediální sféře, scénář ale jen klouže po nevyrovnaném povrchu a komediální talent Joshe Hartnetta odpovídá asi jeho dvěma výrazovým polohám!!(4.3.2007)

• Paity

Harryson Ford není zrovna typ na komediální role. Snad vyjma Hvězdných válek. Tady byla ale jasná snaha konkurovat různým Bad Boys a podobným záležitostem. Jenže to by nesměl vypadat Josh Harnett jako naprostý jouda a cucák. Respektive pro tenhle film by to tak asi mělo být, ale těžko mu pak věřit toho sice mladého, ale drsného poldu.(15.6.2012)

Fajn policajtské dou, pri ktorom som sa ja fajn bavil.Harrison Ford je skutočne neskutočný herec a dobrý je aj Josh Hartnett.Zápletka nie je nič moc a začiatok sa trošku ťažko rozbieháva, ale srandy sa tu nájde dosť (hlavne na konci).Záverečná asi pol hodinka je fakt skvelá, má tempo, energiu, akcie, srandu a čo je hlavné Harrisona Forda. 80% - 4*(25.7.2011)

Film plný protikladů, který se v žánru buddy movies ztratí podobným způsobem, jako třeba Showtime, kterého mi mně osobně Detektivové z Hollywoodu hodně připomínají. Film má celkem atraktivní zvolené prostředí, nicméně ho využívá pomálu. Úvodní dvojici to šlape a rozhodně se do svých rolí hodí, ale chybí jím ostřejší hlášky i lepší situace. Po první půlhodince jsem si zoufal (úvod je nechtěně komický), ale pak najednou karta začala pomalu obracet a závěrečných třicet minut je tou správnou smrští hlášek a akce, jakou si žánr žádá. Bohužel, příliš pozdě. Škoda, že to není o 20 minut kratší a nemá to vyváženější tempo, takhle viditelně spálená šance. 2 a 1/2*(7.12.2005)

Superstar Ford v klasickém béčku. Hluboce klesl, film jako takový docela ušel, první část dost oni čem, druhá půle výrazné zlepšení. Jako by si to tvůrci uvědomily a z Columba se staly Mizerové. :-) Jinak co mě tam fakt nesedí je asi jeden z nejhnusnějších tipu Mustanga co mohly vyrobit a do filmu obsadit. To radši bych snesl Porsche které je téměř 60 let pořád stejné. To je vše.(12.3.2016)

• - Lolita Davidovich, ktorá si zahrala dámu z escort servisu Cleo Ricard, je v skutočnosti manželkou režiséra filmu Rona Sheltona. (U_S_O)

• - Režisér Ron Shelton sa po prvýkrát stretol so spoluautorom scenára Robertom Souzom, už pri nakrúcaní filmu Temný tieň nad L. A. (2002). Souza tam pôsobil ako poradca, pretože je bývalým policajtom. Shelton bol jeho prácou tak ohromený, že ho požiadal o pomoc práve pri písaní Detektívov z Hollywoodu. (U_S_O)

• - Seržant Joe Gavilan (Harrison Ford) má ako zvonenie na mobile melódiu z piesne "My Girl", zatiaľ čo detektív K.C. Calden (Josh Hartnett) má melódiu piesne "Funkytown". (U_S_O)