Alien: Harvest

Craig Dewey

Chris Saul

Kostýmy:

David Tabbert

Ako fanúšik alien-univerza musím dať s prižmúrenými očami 80%. Drsné, prekvapivo (vzhľadom na predchádzajúce, dosť amatérske kraťase) filmové a konečne sa nič nenaznačuje, ale sa ide priamo k jadru veci. Plus temný koniec.(28.4.2019)

Pokud se někdo mermomocí chce vrátit do světa Vetřelce, tak tento krátký film ke 40 letému výročí je ten nejkravější.(2.5.2019)

V podstatě jen taková neškodná, roztomilá hovadinka, stejně jako všechny předchozí výroční kraťasy - tahle si každopádně zaslouží pohladit za příkladně infernální finále.(28.4.2019)

Asi najlepší kraťas, ktorý nevyzerá ako keby sa točil v garáži. Kulisy, kostýmy, svetla alarmov, hra tieňov a celkový vizuál pripomínajúci Votrelca sa podaril a navyše príde rad aj na akciu, ktorá vie prekvapiť a nechýba jej atmosféra - https://www.youtube.com/watch?v=Q0tIu7zvQcw 80% - 4*(21.6.2019)

• Indiana

Moc mě to nebavilo ani na ploše devíti minut. Další kraťasy z alien universa už si nepustím.(8.5.2019)

No konečně.. Sice to jaksi nemá moc hlavu a patu, ale konečně se vedle super alienovské atmosféry ukázal na scéně v plné parádě i Alien.. V rámci alienovských kraťasů za 4(27.4.2019)

Akési vytrhnutie z kontextu. A pritom to má tie svoje ´´votrelčie´´ grády.(27.4.2019)

7/10(28.4.2019)

• Martrix

Další z kraťasů, který se spokojuje pouze s opakováním toho, jak dopadá setkání s Aljou. Nic nového, žádná zajímavá varianta, rozšíření, neotřelý pohled...nic. Scénáristicky je to na úrovni: a teď vám popíšu bouřku...prší. Navíc ta snaha narvat do těch 9 minut úplně všechno...ano technicky to bylo pěkně udělané, ale čekal jsem víc, než "čerstvé maso ve starém mlýnku na maso". A popravdě...všechny ty "nečekané" scény, byly flusancem do ksichtu inteligentního diváka. Asi i díky Scottovi a jeho snížení laťky na minimum(Covenant), teď lidem stačí opravdu málo.(11.7.2019)

Hodně minimalistické ale s geniální pointou.(25.7.2019)

Alien Anniversary.(17.8.2019)

Rozhodně nejlepší ze všech kraťasů. Nejakčnější, nejbrutálnější a odehrává se ve vesmíru, nechybí záběry prolétávajících kosmických lodí - což je jedna z věcí, která dělá vetřelce vetřelcem.(5.9.2019)

Hodně muziky za málo peněz. Střih je sice šílený, ale za parádní temný závěr a atmosféru to rád prominu. Harvest je jen další důkaz, že potenciál má tenhle vesmír skoro nevyčerpatelný.(8.5.2019)

No paráda tak se mi to líbí. Pátý a zároveň předposlední kraťas se povedl ještě líp než jeho předchůdce. Děj se vrátil zpátky do vesmíru, děkuji! Protože tam je místo pro Aliena. Se střihem si tvůrci pohráli velice dobře. Atmosféra od začátku do konce velice intenzivní, ani na chvíli vám nedá vydechnout. Hudba zatím nejlepší ze série. Vizuálně skvělý. Dokonce přibyla i ta brutalita. Silný 5*.(5.5.2019)

Závěr správně temný, to uznávám. Ale střih se mi teda nelíbil, člověk neví, jestli se to hlavní postavě zdá nebo ne. Ale fajn.(8.5.2019)

Vetřelčí parádička nakonec. Krev a dusno, tak to má být.(27.4.2019)

• Gediman

Hm, úvodní CGI moc pěkné, prostředí pěkné a alien taky. Ovšem finálních doslova pár vteřin to pro mě dost potopilo. Příliš mnoho WTF plot-twistů najednou. Škoda. Více v recenzi s hostem: https://www.youtube.com/watch?v=s49Poqfc1R8(4.8.2019)

Kvalitní interiéry a záběry. Trochu nelogické chování postav. Spíše mi to přípomínalo intro k nějaké počítačové hře.(4.6.2019)