Alien: Alone

Režie:

Noah Miller

Scénář:

Noah Miller

Androidní žena Hope je poslední členkou posádky opuštěné nákladní lodi Otranto, která několik let pluje vesmírem, a po celou dobu bojuje s problémy udržet loď při životě. Když jednou najde ukrytý náklad, ke kterému neměla nikdy přístup, neznámý organismus ji fascinuje natolik, že se rozhodne sebrat poslední zbytky sil, zprovoznit loď a najít lidi. (Geralt z Rivie)

tron

Fajn (i s prispením kultovej hudby zlovestné a nepríjemné), ale vzhľadom na zápletku prevládla wtf pocit z kuriózneho deja. ()

corpsy

Takže v tomto prípade, to bude to najhoršie na koniec. Snaží sa to pripomenúť atmosféru alienovského univerza, ale veľmi chabým spôsobom. ()

ledzepfan

Ten motiv má velký potenciál a v rukou zkušeného filmaře by se to dalo rozpracovat klidně i do středometrážního, psychologicko-existenciálního hororu pro náročnější alienisty.. Tady to ale zůstalo tak nějak na půl cesty.. Chybí tomu peníze a řemeslo pevně v rukou.. Z těchhle výročních kraťasů je to -za mě- jeden z těch spíše povedených.. ()

Radiq

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Navíc ten osamocenej androidí děj se mi nelíbil a zpracování taky chabé. To z toho dělá docela ubohost. ()

BROKEN_

Závěrečný kraťas je zároveň ten nejhorší. Vůbec jsem nechápal o co tam šlo, nebo o co se tvůrci snažily. Nuda a nuda. V tomhle dílu se jen kecá. Vlastně je to takový klidný, i hudba byla strašně v pohodě, jako by nešlo o horor. Ten závěr WTF? No kdybych to měl shrnout, tak kraťasy byly zajímavé, některé slabší a některé velice působivé, tak že by si režiséři těch dílů zasloužily i více. K 40. výročí Aliena dobré. Ale teď už by to chtělo pokračování toho Covenantu, chci vidět to napojení na prvního Aliena! :-D ()

Likan7

Ten feeling je parádní. Proč sakra nejde natočit novodobý film z vetřelčího univerza tímhle stylem? Hudba, atmosféra, retro.. Vše na jedničku. O scénáři a příběhu mluvit raději nebudu, to je trochu wtf. ()

celticek

Natočit kraťas je určitě jednodušší než celovečerní film. Dobrá hudba, taková klasika. Všechny vesmírné lodě se dost povedly, asi to v dnešní době není vůbec problém. Konec i celá zápletka je hodně originální, ale proč ne. Už mě unavuje to samé pořád dokola. Celkově je to ale asi druhý nejslabší díl. ()

Clark_Kent

Tak tenhle osamocenej kousek, mě zas tak velkou radost neudělal. Je to celkem slabé, když android zradí člověka a nacpe mu do huby aliena. Fakt geniální, nebo spíš slabě doznívající. ()