The Mind's Eye

Slovak Institute Of Psychokinetics je miesto, v ktorom Dr. Slovak zhromažďuje ľudí, ktorí sú obdarení schopnosťou telekinézy. Jeho najväčšou pýchou je pacientka Rachel Meadows (Lauren Ashley Carter), ktorej schopnosti sú extrémne silné. Ona však tvrdí, že pozná chlapa, ktorý je ešte mocnejší. Pre doktora sa tak stane hlavným poslaním nájsť ho. Po dlhej dobe sa objaví správa, že polícia chytila muža menom Zack (Graham Skipper), ktorý sa podobá na toho, koho Rachel popísala.
Doktor Zacka presvedčí, že sa môže s Rachel znova stretnúť, ak sa stane členom jeho inštitútu. Po príchode však Zack zisťuje, že doktor nemieni dodržať svoju časť dohody, a po mesiacoch každodenných testov mu Rachel stále neukázal. Zackovi a Rachel sa podarí utiecť, ale doktor sa ich snaží za každú cenu vystopovať, pretože vie, že Rachel a Zack majú schopnosti, ktoré mu pomôžu ovládnuť celý svet. (Marceloo)

Marceloo

Slovak Institute Of Psychokinetics je miesto, v ktorom Dr. Slovak zhromažďuje ludí, ktorí sú obdarení schopnosťou telekinézy. Jeho najväčšou pýchou je pacientka s menom Rachel Meadows (Lauren Ashley Carter), ktorej schopnosti sú extrémne silné. Ona však tvrdí, že pozná chlapa, ktorého schopnosti sú ešte silnejšie. Pre doktora sa tak stane hlavným poslaním nájsť tohto chlapa. Po dlhej dobe sa objaví správa, že polícia chytila muža, ktorý sa podobá na toho, koho Rachel popísala. Doktor zistí, že je to Zack (Graham Skipper), ktorého Rachel popisovala. Doktor ho presvedčí, že sa môže s Rachel znova stretnúť, ak sa stane členom jeho inštitútu. Po príchode však Zack zisťuje, že doktor nemieni dodržať svoju časť dohody a po mesiacoch každodenných testov mu Rachel stále neukázal. Zackovi a Rachel sa podarí utiecť, ale doktor sa ich snaží za každú cenu vystopovať, pretože vie, že Rachel a Zack majú schopnosti, ktoré mu pomôžu ovládnuť celý svet. - Už keď som videl tím, ktorý sa okolo The Mind's Eye začal zhromaždovať a dopočul som sa o téme, ktorou chcel režisér vzdať hold Davidovi Cronenbergovi, tušil som, že pôjde o jeden z najvydarenejších hororov roku 2015 a moje tušenie bolo opäť správne. Som rád, že to prišlo až v druhej polovici roku 2016, pretože medzitým sa väčšina hercov z tohto hororu objavila v iných hororoch, v ktorých ma ich výkony zaujali. The Mind's Eye ponúka široké spektrum originality a dejovo sa drží na perfektnej úrovni. Atmosfére napomáha zaradenie do deväťdesiatych rokov, takže technika v inštitúte a technika, ktorú používajú pracovníci, nepôsobí až príliš fiktívne, takže sa do popredia dostáva žáner horor. Obrovským prekvapením v The Mind's Eye bolo pre mňa gore, ktoré som očakával, ale nie v takejto miere. Tým nemyslím, že by ho bolo prehnane vela, ale keď sa gore objaví, je to to najlepšie, čo sa dá na béčkovej hororovej scéne nájsť. Mňa osobne po dlhšej dobe potešila hlavne kvalitná dekapitácia. Na začiatku tvorcovia upozornili, aby si diváci dali zvuk naplno. Nebol som si istý prečo, ale počas priebehu to bolo jednoznačné. Zvukové efekty boli špičkové a parádne spolupracovali s hudbou, takže už viem, prečo išiel Steve Moore do mojich oblúbených hudobných skladatelov už po dvoch hororoch, na ktorých pracoval. Herecké obsadenie sa v podstate presunulo od Mickeyho Keatinga k Joe Begosovi, ale to vôbec nevadí. Takmer všetkých poznám a viem, že sú všetci oddaní hororu, takže som s nimi nemal žiadny problém. Hodnoteniu napomáha aj obdobie, v ktorom sa natáčalo, pretože tieto zimné horory padnú počas horúcich letných dní vždy ideálne. Spolu s February a Southbound to najlepšie, čo pre mňa v hororovom roku 2015 vzniklo a som zvedavý, či prinesie niečo prevratné tých niekolko hororov z minulého roku, ktoré sa k nám ešte nedostali. + Larry Fessenden + herec z Dementia, Tales of Halloween, Carnage Park a Worry Dolls + herečka z Darling a Pod + herec z Darling + herec z Cabin Fever 2: Spring Fever, Undocumented, Starry Eyes, Some Kind of Hate a Tales of Halloween + herec z Contracted: Phase II + herec z Spring + herec z Digging Up the Marrow, The ABCs of Death 2 a Some Kind of Hate () (méně) (více)

pornogrind

Tak musím uznat, že The Mind´s Eye je docela slušnej a hlavně koukatelnej kousek na téma telekineze. Čekal jsem nějakou sračkoidní záležitost a to víc jsem byl překvapenej. Určitě by se našlo pár chyb, možná i pár nechtěně vtipných scén a taky přehrávající John Speredakos hrající Dr. Slovaka, ale i přesto všechno jsem se bavil a film mě celkem kápl do noty. Mě to sedlo, ale s doporučováním dalším lidem bych byl opatrnej. ()

rollman1

Begos mě minule celkem příjemně překvapil snímkem Almost Human. O to víc jsem se těšil právě na tohle a jak to dopadlo? Podle hodnocení tušíte´, že ne úplně tak jak jsem čekal. Jeho rukopis je znát a tak jsme svědky super old school looku i nějakého toho gore, ALE bohužel, sledováni mě prostě nebavilo a tak jsem malinko doufal, že mi u filmu vybouchne varle. Film se celkem dlouho rozjíždí a koncept telekineze a psychokineze mi příjde velice nevyužit. Určitě bych chtěl vidět víc věcí než jen lítací stůl a chlapa s křečovými žílami. Takže celkem koukatelný kousek, který má svou 80‘s atmosféru, ale nepřekvapí snad vůbec ničím a když se o to už snaží, nedotáhne to do konce. Takže jednou a dost! ()

verbal odpad!

Představte si dvě ukrutně nesympatické hvězdy německého amatérského fekálu. Jeden si napatlá držku kečupem, druhý se pomocí voskovek stylizuje do právě se probudivšího Kinga Dájmonda, který si večer po áfrtpárty zapomněl smýt z držky mejkap. No a pak ti famózně namaskovaní charakterní herci mezi sebou uspořádají soutěž v prdění, přičemž z tohoto jedinečného gastroenterálního festivalu natočí na Nokii 3210 devadesátiminutové videjko, detailně mapující jejich až neuvěřitelně přirozené mimické procesy. Vyhrává ten, kterému se jako prvnímu zadaří telekineticky pohnout hovnem. Tudíž dva odpudiví pičusové hodinu a půl urputně tlačí, profesionálně při tom zatínají veškeré obličejové svalstvo, valí bulvy a všelijak se u toho naprosto, ale naprosto uvěřitelně pitvoří, až vyděšený divák pomalu neví, jestli se má bát, smát anebo studem brečet. A k celé té kakofonii ultimativního režisérského umu a neoddiskutovatelně perfekcionistického živočišného herectví bez ustání hraje hudba z osmdesátkového porna. DO-KO-NA-LOST! Pokud má být tohle Ass eye poctou Skenerům, jak se zde ti nejmastnější a nejpoďobanější hororoví EKSPRTI opjet sofystykovaně domňývajý, protože tam někomu v opravdu namakaném eFiXu vybuchl vepřový pajšl z nuceného výseku, narvaný do šprcky a uplácaný do podoby hlavy, musí se teď Davča dost třepat, aby ho příště tahle partička downů stejně úžasně neuctila znovu a nerymejkla si doma na hajzlu třeba Mouchu. ()

J*A*S*M

Mírně upgradované Almost Human s telekinezí. Na jednu stranu velmi sympatické osmdesátkově-devadesátkové retro, na druhou stranu mi to v mnoha scénách připadalo vyloženě nechtěně srandovní. V poslední třetině docela našláplé, ale čekal jsem víc. Ne víc krve, ale víc ... řemeslné sebejistoty? Tohle je tak tak na hraně, že to alespoň nějak funguje. ()

• Natáčané v štáte Rhode Island v USA. (metal.storm)
  • Režisér Joe Begos v jednom rozhovore povedal, že The Mind's Eye je skrížením hororov Scanners (1981) od Davida Cronenberga a The Fury (1978) od Briana De Palma. (Marceloo)