Můj příběh

Môj príbeh

Romantický / Drama

Česko, 2019, 93 min

• mchnk

Pro mě těžce nezvládnuto. Drsný příběh, který přímo vyžaduje citlivé a hlavně precizní pojetí, žel tohle bylo takové to klasické české klišé, přeplácaný dort od pejska a kočičky, ve kterém bylo všechno možné, ale celkově k ničemu, film velmi rychle ztrácí atmosféru i potřebné dramatické tempo. Začátek slušný, stejně tak doplňující scény (flashbacky), jež odhalují detaily brutálního chování manžela Elizabethy, nicméně po několika úvodních minutách se film přetransformuje do sérií scén nudného kvokání u latte a hraní golfu, přitom všem si naše oběť také najde nového chlapa, který tedy nejdřív musí opustit svou manželku, aby naší baletce pomohl při novém startu do života a ona mohla pokračovat v životě plném odporného luxusu, který je v každém druhém záběru. Jediné pozitivum vidím v herectví Vilmy Cibulkové a ve zmíněném počátečním startu, vše ostatní opravdu nestojí za nic. [Kino Citadela - Litvínov](9.1.2020)

• fugazi

Žádná režie, žádný napětí, žádný emoce. Místo toho dostaneme exhibici nejotravnějších postprodukčně dodělaných lens flarů v horních rozích obrazovky všech dob. Tam to svítí i když tam prostě žádný světlo neni. S časovou posloupností vyprávění si taky nikdo hlavu nelámal. Jeden den ženská oznámí, že je těhotná. V další scéně je už v osmym měsíci, ale ostatním postavám uteklo sotva pár hodin ... 3/10(13.1.2020)

• Kvítek

Zoufale špatné "uchopení" silného tématu, ze kterého se dalo tolik vykřesat. Zoufale nic neříkající, plytký, trapný pokus "o drama". Patos, vyumělkovanost, fakt strašně blbý dialogy. Seriously? Seriously a ještě jednou seriously? Taková škoda nevyužití neokoukanosti Vlastiny Svátkové. Taková škoda peněz za tehle "film". Milej Hvězdář a parádní záběry na Zlín - jediný, co za něco stálo. A to je zoufale málo!(25.1.2020)

• Slepejsek

Taková módní báchorečka z červené knihovny aneb co poudali bába Futeř o popelové děučici. Osa příběhu není zcela hloupá, jenom špatně zpracovaná. Místy rozvleklé (sezení kámošek), místy naopak netrpělivě přeskakující (vývoj operací), místy psychologizující a místy povrchní, tu a tam časově zmatené (těhotenství, svatba, rozvod), tu a tam naivní (zamilovaný podnikatel). A hlavně bohužel s nemastnými neslanými hereckými výkony (roztěkaná Cibulková, křečovitá Kostková, jaksi "studená" Svátková - nejlíp mi z té bídy nakonec vychází Rašilov).(11.1.2020)

Myslím, že v tomto filmu nejde ani tolik o kvalitu zpracování, ale o to, co příběh mám sdělit.Přiznávám, že místy v některých pasážích vypadá film jako romantická komedie, hlavně ty sedánky ženských na golfu...... Hlavní ale je to, že předlohou je skutečná událost, film je varováním a podporou pro ty, kterým se něco podobného dělo nebo děje.....ženy mějte rády samy sebe a mluvte o tom, když vám někdo ubližuje !(28.1.2020)

Snímek na mě zapůsobil amatérsky, i když se snažil tvářit profesionálně. Určité nelogičnosti ve scénáři se prominout dají, ale kazí celkový dojem. Co pokazilo vážné téma příběhu, byla nerovnováha mezi dramatem a humorem prezentovaným zejména společností pěti kamarádek. Do některých rolí bych obsadil jiné herce. Bylo těžké přijmout pana Rašilova jako násilníka a představitelka hlavní role pojala svoji roli příliš vlažně. V některých scénách byla přesvědčivá, v jiných již méně. Nevyváženost, ne úplně dokonalá atmosféra a chvílemi nuda. Přesto oceňuji pokus o slušný film.(9.1.2020)

• esshoul

Námět a z něj scénář bez jakýkoliv kreativity - obsahově tak na 15 minut, ale je to v kuzu, že? Zbytečný postavy a provařený gesichty. Příšerný "herecký" výkony. Nuda, až vopruz.(12.1.2020)

Mám ve svém okolí spoustu žen, které mají k příběhu o domácímu násilí, co říct…. Ale mlčí. Se sklopeno hlavou často nesou úděl, který označují za „svůj“. Většinou to považují za normální, za to, že se něčím provinily a mlčí… A ti hajzlové jen zjišťují, kam až mohou zajít (jedna z replik Vilmy Cibulkové). Možná ani neví, že tím ubližují nejvíce sobě a pak svému okolí. Je třeba o tom mluvit, psát a přinášet filmy na stříbrné plátno s touto tematikou. Můj příběh míří do tohoto světa podobně jako Sedmilhářky. Na české poměry se jedná o velice netradiční pojetí, které obsazuje herce do netypických rolí a hraje si s neobvyklostí. Boří tak, mnohdy zaběhlá klišé a ukazuje věci z jiného úhlu. Vytvářet věci s přesahem o vážných tématech stojí mnoho peněz a mnohdy je tak vše otázkou kompromisu a spíše úsilí jednotlivců než finančních možností.

Můj film patří na filmové plátno a sluší mu. Je dobře, že je otiskem skutečnosti a každý do něj dal něco ze sebe podobně jako Vlastina Svátková, Saša Rašilov, Milan Kňažko nebo Pavel Kříž. Je to jiný film. Je určen ženám. Má přesah, nutí přemýšlet vyvolávat emoce. Těm, kdo něco podobného prožili vyvolá slzy, možná dodá odvahu a zbytek minimálně zaskočí. Je jen dobře, že tato témata u nás vznikají.(16.1.2020)

Já dost dobře nechápu, proč scénáristé museli do filmu přidat tu romantickou linku a nevěrohodně napsané postavy kamarádek, které hodně šustí papírem. Začátek filmu byl skvělý a kdyby film zůstal na této vlně bylo by hodnocení vyšší. Hodně mě překvapil Rašilov, protože jsem mu jeho roli vážně věřila. Bohužel se film překlopil do upoceného tlachání u kafééé latééé a seznamování s novým chlapem. Vše úplně umrtvil takový divný konec nekonec, i když po tom všem to vlastně bylo vysvobození. Snímek měl prostě navíc a nedokázal své šance využít. Nemůžu dát vyšší hodnocení jen proto, že pojednává o domácím násilí, které se týká řady žen (a někdy i mužů)...(5.2.2020)