Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Horor / Komedie

USA, 1988, 80 min

Tenhle slasher je v prvé řadě hodně špatně nasnímaný, ve druhé neuvěřitelně hloupě napsaný a ve třetí (ovšem zdaleka ne poslední) neuvěřitelně komicky zahraný. Díky bohu za to, že tvůrci pochopili několik zásad kvalitního kinematografického neumětelství. Odlehčený přístup – extrémní počet mrtvol – výtečné hlášky. Jen ty závěrečné koule z jedničky tu chybí. CAMP!(6.2.2007)

• tron

Dajte si bacha, vracia sa extrémne upätá Angela a s ňou prísny zákaz sexu, alkoholu, neslušného správania a marihuany. Kto ho poruší, bude brutálne zavraždený. Tvorcovia dvojky sa už, samozrejme, nemôžu spoliehať na taký finálny šok, aký predviedli v jednotke a tak sa namiesto toho spoliehajú na bodycount a hru s otvorenými kartami. Takže prvá vražda sa udeje dve minúty po úvodných titulkoch, kamera zaberá vrahovu tvár a v nasledujúcich desiatkach minút sa odohrá asi tona vrážd. Prekvapivo si to odnesú aj malé deti a to z tejto série robí svojím spôsobom drsnejšiu záležitosť, než z Piatka 13, v ktorom zomierali „len“ dospelí a tínedžeri. Oproti Jasonovi Voorheesovi sú ale zasa vraždy v prvých dvoch dieloch o poznanie miernejšie. Pribudlo viac sexu a krvi a vzhľadom na koniec jednotky vás možno zaskočí návrat polo-kultovej Angely. Ale vaša chyba, mali ste tušiť, že pre scenáristov béčkarských slasherov nič nie je problém. Mimochodom, jednu z jej obetí si zahrala Renée Estevez – sestra Emilia a Charlieho Sheena. S prekvapením až pri písaní tohto komentu zisťujem, že niektoré plagáty v dobe uvedenia filmu do kín obsahovali do očí bijúce „odkazy“ na v tej dobe populárne slasherové série Piatok 13, Nočná mora z Elm Street a TCHM, čo je dosť čudné, nakoľko v samotnom filme ide len o pár sekundové momenty.(13.2.2017)

Angela Baker je znova na tabore a tentokrat uz jako vedouci. Vrazdy jsou prijemne vynalezave, nader dostatecne mnozstvi a cernocerne vtipky opravdu vydarene. Nadprumerny slasher, jsem spokojen.(28.9.2004)

No je to tak půl na půl. Klasický kempový slasher, pokračování docela zdařilého prvního dílu, se vyznačuje zejména naprostou absencí horrorové atmosféry. Ale nejen horrorové, ale jakékoliv. Film je špatně zahraný a celkově prostě nezáživně natočený. To, co se děje mezi vraždami, je prostě ubohá nuda (u slasherů spíš tradiční problém ...). Na druhou stranu má film velkou devízu v neuvěřitelně vysokém bodycountu (počet mrtvých), vraždy se na diváka valí v podstatě od začátku do konce, na nic se nečeká, jsou velmi vynalézavé a bolestivé, občas si film trochu pohraje s explotation prvky (topení v kadibudce) plus docela slušné hlášky. Vrah je jasný od začátku a v podstatě vyvraždí celý kemp. Finále, kdy "se objeví všechny mrtvoly" je fakt nevídané, to jsem koukal jak spadlý z višně. Goreefekty jsou ok, občas sice není vidět nic, občas je vidět až až (na to, že to je slasher ...). Na scénu se dostanou nástroje jako jsou nože, mačeta, rukavice Freddyho Krugera (!!nekecám!!), sem tam nějaký ten klacek v lese, vrtačka, motorová pila, šroubovák, struna od kytary a spousta dalších. Jo a nesmím zapomenout spoustu odhalených koziček, které na nás také vykukují v podstatě od začátku filmu v pěkně dlouhých scénách. Škoda té nezáživné a trapné atmosféry a ukrutně špatných herců, mohlo to být i za 4*... Každopádně pro milovníky slasherů naprostá povinnost!!(24.11.2008)

Příjemné pokračování další kultovní vyvražďovačky. Angela je zpátky a našla si ideální letní job - vedoucí na dětském táboře Rolling Hills. Takže sekýruje a ve volném čase škrtí, řeže, bodá, upaluje, stíná, topí ve sračkách (důkladně), skalpuje jazyky, hláškuje, skladuje, a tak dál. Prostě hodná holka. Jenže Angela postrádá to, co by tenhle film vyzvedlo na vyšší stupínek hodnocení, jako vrah mě totiž plně neuspokojuje, i přes vysoký bodycount. Přes to všechno působí až moc jako normální holka. No škoda, ale rozhodně to není nic, co by nešlo skousnout. Dočkáte se krom jiného přehlídky koziček hned v úvodu, světe div se holky, co s kozama přímo machruje až to není hezký, a zábavné scény narážející do Jasona, Freddyho a Leatherface. Dobře to dopadlo, ale ty 4* už by byly moc.(1.3.2009)

Ale jo, dvojka hodně slušného tábornického slasheru Sleepaway camp se taky povedla. Vražd je tentokrát opravdu požehnaně, pokud jsem počítal dobře, tak bodycount se zastavil na čísle 16! Mrtvoly v závěru filmu se objevují a padají odevšud, přesně tak, jak to máme rádi. Taky se už vůbec nebere vážně, dělá si srandu nejen ze sebe, ale i ze slavnějších kolegů, a to hlavně z Freddyho, Leatherface a Jasona. Viděl bych to pomalu na čtyři hvězdy, ale....!! Nová Angela Bakerová mi vůbec nesedla, byla to taková vyzáblá kráva, zralá na facku. A ten konec.... byl prostě trapnej, nemělo to správný grády, jako jednička. Takhle dám velmi slušné tři hvězdy hlavně za nápadité mordy, místy slušnou hudbu a množství odhalených bradavek. Další díly si každopádně nenechám ujít!(1.6.2010)

Vlastně se ani nejedná o horror, ale komedii využívající horrorové postavy a žánrová klišé. Od začátku víme, kdo je vrah (a pokud jste náhodou neviděli první dil, seriózní slasher, vrahovy motivy vám hned na začátku řekne jedno děvče, ktere následně přijde o jazyk i o život). Celou dobu sledujeme, co dela, dopředu poznáme, koho chce zabit... Pokud chcete děsivý příběh plný rafinovaných vražd, budete spokojeni maximálně z poloviny. Zabití jsou skutečně vtipná a docela originální, ale dojíždí na špatné provedení a nedostatek financí. Poprve se zde setka Freddy a Jason (nebudu vas napinat, nakonec vyhraje Leatherface :D).(3.6.2005)

Hodně odlehčené a oproti prvnímu filmu i svižné (scény mezi jednotlivými vraždami jsou co nejkratší) pokračování jedné poměrně slavné obskurní vyvražďovačky. Celé je to naprosto nesmyslné, ale naštěstí je zřejmé, že jde o záměr. Bohužel, divnost jedničky se zcela vytratila (což je vzhledem k nevážnému pojetí dvojky pochopitelné) a pro diváka nezasvěceného do svérázné "poetiky" osmdesátkových slasherů to asi nebude ani moc vtipné. Osobně jsem na těchhle tábornických zabijačkách nikdy moc neujížděl (i když vyjímky by se našly), a tak jsem se taky nesmál. Na druhou stranu to u mě posbíralo body za neskonale půvabné 80's girls a jejich neméně půvabné účesy. A možná i půl bodu za některé vcelku nápadité způsoby jejich likvidace. [Postřehy starého rokenrolera: V prvním filmu měla na sobě jedna postava tričko s cover artem z debutu kapely Asia a v druhém visel na stěně plakát s reprodukcí obalu první desky glam metalových Poison.](30.7.2009)

• petero

Vďaka tomu že vieme kto je vrah, je Unhappy Campers beznapäťová záležitosť, pretože vždy vieme kto bude obeť a vôbec nie je dôvod sa o ňu báť. Vo FRIDAY THE 13TH sme netušili na koho Jason nakoniec zaútočí, tu je to jasné. Mordy sa odohrávajú po väčšinou mimo záber a sú nezáživné. Postavy sú bezcharakterné a tak im prajeme skorú smrť, nech už sa niečo deje. Zmienená zábavnosť snímku ma minula veľkým oblúkom asi takým, že až raz som si všimol, že tu chcel byť tvorca asi vtipný, ale snaha nulová. Typický pozrieš a zabudneš film.(19.8.2008)

• JohnnyD

Prinajlepšom môžem druhému dobrodružstvu Angely dať tak 5/10. Jednotka bola riadne hlúpa, ale zachránil ju jeden z najšokujúcejších koncov slasherovej histórie. Dvojka je bohužiaľ len hlúpa. Tešil som sa na trefne nadsadený slasher, bohužiaľ tvorcovia sa dopustili jednej zásadnej chyby. Nakrútili paródiu, nie hororovú paródiu. Úplne rezignovali na všetky hororové scény a hororové prvky. Vraždy sú snímané veľmi zle, bez hororového nádychu a ich humornosť vychádza naprázdno. Nemá to vôbec grády ani tempo. A Angela je nepríjemne ukecaná a otravne excentrická. Našťastie vraždy sú celkom krvavé, boobiecount je bohatý a občas zaznie nejaká fajnová 80sácka pieseň. Ale nič to nemení na fakte, že je to priemerný slasher a pre mňa veľké sklamanie. Ale pre nás fanúšikov camp slasherov je to povinnosť.(27.5.2007)

,,Kdo mě tu asi uvidí?"-,,Patrola přes kozy!" ,,Řekni drogám ne!" ,,Co hledáš, pistoli?"-,,Ne, vrtačku!" Vydařená komedie o vyvraždění tábora je ještě zábavnější než první díl. Fanoušek podobných masomlejnů čeká, jaké vraždy pro něj maniak nachystá. Opékání na roštu či useknutí hlavy jsou jen drobnosti v pestrém repertoáru šílenství. Nejvíc jsem se asi nasmál při topení nepříjemné čúzy v kadibudce. Ty bublavé zvuky zněly, jako když funíte do hrnečku s vodou. Sex je sice redukován na pohupující se prsa, ale zase jich tu je kopice. Metalová hudba a...,,My o vlku a podívej, kdo je v TV?"-,,Uááááááá!"(21.12.2012)

I když dialogy jsou dost pitomé a herci neschopní, je ve filmu velký počet mrtvol, stejně jako odhalených koziček... A taky se poprvé ve filmu setká Freddy s Jasonem a Leatherfacem... A co víc si fanda slasherů může přát???(23.12.2009)

Tak tenhle slasher má jednu velkou výhodu, a tou jsou vraždy, nemyslím jejich provedení, které sice je dobré, ale spíše o to kolik jich je. TAdy se vraždama opravdu nešetří a jde vidět že tvůrci jsou fanoušci hororů. Angela je stejná sviňa a práce jí jde od ruky. Jen škoda že se nedochovala ta atmosféra prvního dílu. Ono to ani první díl moc nenapodobuje ale celý film je jakási pocta camp slasherů. Jsem nadmíru spokojen. Navíc ta délka je totálně krásná a celý film parádně uteče.(9.12.2011)

• PetrPan

Z ujeté jedničky se nám tady vyklubal miloučký tupoučký slašřík se spoustou různorodých vraždiček. Tu sekera, tu vrtačka, tam latrína a pravověrné nejvíc potěší vydařené odkazy na legendy hororu Jasona, Freddyho či Leatherface, ale to je tak všechno, zabiják nemá koule ( doslova), styl černého humoru mi nesedl ( prostě takové ty předem připravené pozice, to prostě není ono) a scénář děs ( nečekal jsem zázraky, ale tohle už bylo krapet moc i na Hulka). Lepší dvě.(9.1.2014)

Takže dvojka opět trpí mizernými hereckými výkony. V jedné scéně, raději nebudu spoilerovat které, to dokonce vypadalo, jak kdyby děcka prvního stupně základní školy cvičily na školní besidku. Tak moc to bylo špatné. Ve scéně, kdy kamera zabírá postupně mrtvoly v chatce, se mi minimálně u dvou opět zdálo, že dýchají (tuto připomínku jsem psal za poslední měsíce už asi u 3 filmů). No na druhou stranu hlavní představitelka je sama o sobě děsivá, kdyby se na mě furt takhle někdo usmíval a neustále moralizoval, tušil bych, že je něco špatně. Tentokrát Angela vyřídila půlku kempu, takže celkově i přes připomínky, jsem se opět nenudil. 65%(15.6.2011)

Pokračujeme a já jsem se opět dost dobře bavil, není to sice velké krve prolití ale na svůj rok je to výborné, tohle prostě můžu tuhle nedokonalou bandu skvělé prostředí a hlavně krev má na rukou kdo.(18.11.2018)

Morálku v táboře je třeba udržet za každou cenu. Protože morálka musí být. Jedině tak je to správné. Myslím že žádné neskrývání vraha a jeho odhalení hned v prvních minutách filmu není vůbec špatný krok. Angela je skvělá, natolik skvělá a zábavná, že zastiňuje i fakt, že film v podstatě nemá skoro žádnou atmosféru, ačkoliv v něm zhebne plno táborníků a tábornic mnoha rozličnými způsoby. Napínavé to moc není, spíše už jen tipujete kdo a jakým způsobem bude odkráglován a zda je ta roztleskávačka ukáže ještě jednou, ale je to docela svižné a zábavné. Angela je prostě fajn, ale na tábor bych s ní nejel.(23.8.2013)

Běžný tábor, no... Hezké lesy v okolí, sport, hry, bazén a všechno jak má být: kytary, chlast a kozičky (těch bylo docela dost), čili žádná nuda. Ale hlavně si vyzkoušíte spoustu užitečných a praktických věcí. Jak se zachází s vrtačkou, jak se griluje double-sister-burger, a že nastartovat motorovku se někdy nepodaří ani na třetí pokus (bohužel pár nelogických pitomostí taky - například kadibudka, čili suchý záchod, je od slova suchý, nikoli plavat či topit se). Jen nezapomeňte, že nesmíte naštvat instruktorku (vyvalit na ni zpod trička kozy není dobrý nápad), aby vás neposlala předčasně „domů“!                  Jak se mi líbilo na táboře: Bylo to sice strašidelné míň než stezka odvahy pro oddíl Jiskřiček, ale zábavné docela jo. Hmm, a kluci mají prý rádi vrchní roztleskávačky? Tak o tom nic nevím, na pionýrském táboře mého dětství žádné roztleskávačky nebyly! Jenom samá Máňa nebo Mařena ve spartakiádních bombarďácích :-(     Naštěstí tu Píseň šťastného táborníka jsme si nezpívali: „...I'm a happy camper, I love the clear blue sky, and with the grace of God, I'll camp until I die! :-))(19.9.2013)

Z kempu Arawak se přesouváme do kempu Rolling Hills. Spolu s tím se přesouváme i v čase. Angela je tak už dospělá. Přichází i výměna hereček v roli Angely. Jednička je tuctovej slasher, kterej zachraňuje především " šokující " konec. Dvojka mi přišla svižnější. Určitě vyšší bodycount + vtipný hlášky. Za mě spokojenost. Nic moc jsem si od toho nesliboval a nakonec mi to přišlo zábavnější než jednička.(12.4.2018)

V některých ohledech lepší i horší než první díl. Tak první ty klady. Takže máme tady samozřejmě více vražd než v prvním díle. Smrti jsou perfektně efektivní. To bylo vše o kladech. Záporné věci jsou zbytek filmu, jako např. nelogické chování postav, slabší scénář či strašné herecké výkony. Film jsem si sice užil, ale čekal jsem víc.60%(5.8.2012)

Jednotke som dal 4* viacmenej z recesie za lobotomizujúcu nezmyselnosť, za hlavu pritiahnutý background vraha, nudné vŕšenie scén z letného kempu, neschopné špičkovanie vzťahov medzi postavami a eminentný záverečný plot twist, ktorý svojou trápnosťou a (najskôr nechcenou) vtipnosťou nemá obdoby. Bolo to dosť absurdné aj na pomery amerického 80s slasheru a najmä záver som vnímal ako neúmyselný výsmech záverečnému šoku z konca Piatku 13teho. ___ Sleepaway Camp II: Unhappy Campers hodnotím rovnako 4mi hviezdičkami, ale ide o odlišnú záležitosť. Michael A. Simpson je viditeľne zručnejší režisér braku než Robert Hiltzik. Dvojka je kratšia, vyrovnanejšia, lepšie akcelerujúca, zahustenejšia, atmosféricky stálejšia... Nemá také problémy s nezmyselným zostrihaním alebo radením neznesiteľne nadbytočných scén. Pochopiteľne, stále sa to pohybuje v mantineloch slasherovej hlúposti, nelogickosti, infantilnosti, plochosti... snímka napĺňa všetky body slasherového guilty pleasure zážitku, akurát proces je triezvejší. ___ Úplnou perličkou je intertextuálny žart - súboj Jasona, F. Kruegera a Leatherfaca. ___ Jednotku si zapamätám ako nechcenú paródiu žánru, dvojka je dobrým splneným slasherových štandardov so všetkými krásnymi neduhmi (spomeniem aspoň naozaj donebavolajúce (anti)herecké výkony) tak strašne vybičovanými a dementne pospájanými v jednotke.(14.7.2016)

Dvojka je stejně dobrá jako jednička - Dobrá vyvraždovačka studentů.... Se tešim na remake !(16.12.2010)

Povedený pokračování, který svižně drží (možná lehce překonává) tempo prvního dílu. Počet mrtvých podle mě přesáhl 20, ikdyž počítat jsem je vážně nestíhal :). Sice už nás nečeká žádný zvrat jako v prvním díle, protože známe totožnost vraha, to ale zase umožňuje odlehčit děj hláškami Angely. Představitelka hlavní role mi neskutečně seděla a moje původní zklamání změnou vražedkyně vystřídalo potěšení, že si Pamela Springsteen zahraje Angelu i v příštím díle. Za mě na stejné úrovni jako díl první.(4.8.2012)

• Zayl

Kempová vyvražďovačka, kterou sráží nezáživná zabití. Znovu se nám představí Angela, a přestože její bodycount je vysoký, nedokáže vzbudit patřičný respekt. Přinejmenším se pokračování nebere vážně a dělá si srandu i z ikon, jakými jsou Jason, Freddy nebo Leatherface. Je to škoda, mohlo to dopadnout i lépe a nahota několika dívek to už nezachrání.(15.10.2012)

Camp slasher za silné 3 stars. Naozaj veľké prekvapenie a z môjho pohľadu aj určité zlepšenie oproti predošlému dielu. Makeup effects sú na dobrej úrovni, osadenstvo je typovo skvelé a atmosféra zhlboka dýcha 80. rokmi.(20.5.2013)

Zabíjení ve snímku „Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ je celkem nápadité, za což má film plusové body, na druhou stranu zde není v podstatě nic vidět, většinu toho si musíte domýšlet. „Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ prostě hraje na to, že vrahem ve slasheru může být i na první pohled nevinná dívka. Návaznost na předchozí dění se neřeší a divákovi se tak má dostat jen ta hororová zábava. A ta se dostaví.(31.12.2016)

Pokračovanie, ktoré razantne zmenilo tón a pridalo odkazy na kultové klasiky. Humor je určený hlavne horrorovým fanúšikom, prostredie je opäť nádherné a Pamela Springsteen je jednoducho nezabudnuteľná. Vraždy ešte pridali na vynaliezavosti ( a stali sa jednou z vecí, prečo film získal kultový status ) a okrem parádnej metalovej pecky a klasickej filmovej hudby sa tu predstavil i nesmrteľný Happy camper song. Kult !(25.1.2007)

Angela je jen jedna, a to Felissa Rose. To co tvůrci s touhle kultovní postavou v pokračování provedli, je na liskanec. Z tajemný holky z výborný jedničky, se v ušmudlaný dvojce stala nesnesitelná, afektovaná kráva, která si v chatce na kytáru drnká příšerný odrhovačky. Stupidity se kupí jak na běžícím pásu, všichni se chovají jak idioti, sympatickou postavu, aby člověk pohledal s lupou. Vraždy jsou vyloženě trapný, lepší vtipy umí i moje čtyřletá neteř, atmosféra odešla do nonstopu na pivo bez pěny. Tohle se tááák moc nepovedlo, až to bolí. Dál už sérii rozhodně zkoušet nebudu, nerad bych zas přehrávač trápil rychlopusuvem. EDIT: Ha ha ha, to je prdel. Jenom devět let stačilo, abych změnil názor. Jenom zhlédnutí pár stovek béček, céček, a současný krizový stav hororového žánru, jen to stačilo, abych si začal vážit filmů jako je pokračování Sleepaway Campu. Ani se nedivím, že jsem napoprvé dal odpad, ona je to fakt neskutečná p*čovina. A oproti geniální a kultovní jedničce je to podstatně nižší liga. Takže když jsem to viděl poprvé, tak jsem prskal jako křeček. Ale protože už jsem postarší strejda, smířlivá povaha, dobrák, co se naučil odpouštět chyby a brát věci jak se mají, tak jsem si oblíbil i tuhle mongoloidnější sestřičku nedostižné jedničky. Oči jí jdou šejdrem a moc rozumu nepobrala, ale je s ní celkem sranda.(11.10.2010)

Transsexuál Angela, definitivně přeoperovaná, se vrací a tentokrát to rozjíždí ve velkém stylu jako instruktorka na táboře:). A zvláště pak dívčiny lačné sexu, chlastu a podobných radovánek se musí mít na pozoru, protože Angela si instruktorskou důslednost představuje poněkud jinak, než by se kdy odvážily hádat... Oproti jedničce je to trošku o něčem jiném, vraha známe hned od začátku a jen čekáme co, kdy a komu udělá. Vražd je tu o dost víc než v jedničce a jsou už trochu nápaditější a rozmanité - od škrcení strunou z kytary, ubodání až k topení k kadiboudě. Děj je tedy jednoznačně dynamičtější, než tomu bylo v jedničce. Co mi však ne tak docela sedlo je Angela sama. Vyrostla jsem na bijcích jako je Jason nebo Michael Myers a Angela je prostě taková... no... většinu času působí jako hodná sousedovic dcera, ne jako monstrum, před kterým by se mělo co nejrychleji zdrhat. Nejde z ní taková hrůza a i když vraždí a je u toho velmi chladnokrevná, nevyvolává to ve mě takový ten pravý slasherový zážitek. Navíc je místy ukecaná až hrůza. Ale když už jsme u těch slasherových zabijáků, na Jasona, Freddyho a dokonce i Leatherface jsou tu docela povedené narážky:).(29.6.2011)

Tak Prázdninový tábor 2: Neštaštní táborníci už to mají nějaký ten pátek za sebou a já až nyní (28.7.2014) mohu jen doporučit. Skvělá odlehčená atmosféra prošpikovaná vtipnými hláškami. Pobavil sem se hlavně, když chtěli kluci Angelu vystrašit a převlékli se za dnes už považované "legendy" tehdejšího hororového filmového plátna. Jen ten konec byl trochu trapnej, ale co by člověk chtěl od slasheru. 80%(28.7.2014)

Angela sa vrátila. Tentokrát ako vedúca v tábore. A Angela si nenechá srať do roboty, a preto akonáhle niekto nedodržiava pravidlá, je automaticky "poslaný domov", ak viete čo tým myslím... Po maximálne sračkoidnom a smiešnom Sleepaway Campe č.1, som skutočne nič nečakal. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol túto pecku. Angela je vo skvelej forme a s ničím/nikým sa nepára. Jej bodycount by jej mohli ticho závidieť aj jej mužský kolegovia či už z Crystal Lake, Elm Street alebo vidláckeho Texasu. Horor ustúpil do pozadia čiernej komédií a to je len dobre. Skvelé vtípky, parádne metalové vypalováky made in 80 - čo viac si priať. Takže - Good Night, Campers :)(11.12.2006)

K obsahu nemusim nic psát ten je ode mě u filmu. :))) No a podle mě stejně zábavné jako jednička. Mimochodem ten vedoucí T.C. je týpek. Neměl umřít.(11.10.2010)

Angela opat uraduje, zakazuje ludom sex, alkohol, neslusne spravanie a aj travu. ber alebo nechaj tak. Ja berem, ze za neuposluchnutie bude dotycny zavrazdeny. 60 %(9.3.2019)

Angela, která je po operaci plnohodnotnou holkou, se nám parádně rozjela. Přesunula se do kempu pár km vzdáleného od dějiště dílu prvního, stala se vychovatelkou a posílá domů (do pekel) všechny zlobivé holky velmi rozličnými a povedenými způsoby. Horor ve dvojce už nehledejte, ale je to fakt zábava, i když to párkrát ze začátku vypadá jak díl Československého týdeníku o pionýrských táborech. Holčiny, které řeší takové závažné problémy jako že Ally je roztleskávačka jsou prostě super. Docela by mě zajímalo proč se od dalších dílů režísér jedničky Hiltzig distancuje, asi protože minimálně dvojka je docela erotizující díky ženskému, často topless, osazenstvu plátna. Pamela Springsteen se nesnaží napodobit dobrou Feliciu Rose z jedničky a hraje Angelu hodně jinak a je to určitě osvěžující, je hodně ukecaná a když jí někdo neposlechne, tak fik. Tak nějak jsem si říkal, že čtyřku tomuhle dílu dám jen, pokud bude mít zase nějakou brutální pointu, sice ji neměl, ale i tak jsem neodolal, už jen kvůli Freddy vs Jason vs Leatherface. "I am happy camper, I love summer son, I love trees and forests, I am always having fun...." "Do you want another cup?"(11.4.2007)

Tady je tolik vražd jako lidí v Kauflandu. Pak se divíme že v nemocnicích chybí krev.(28.9.2013)

• Jello Biafra

Kŕčovitá hovadina je pokračovaním už tak dosť slabého hororu a v konečnom dôsledku pripomína skorej paródiu než horor. Strata času.(9.4.2014)

Dle mého názoru je tohle pokračování o třídu lepší než jednička. Dvojka je mnohem dynamičtější, dějově přímočařejší a hlavně zábavnější. Dospělá Angela se s tím vůbec nepáře, jakmile jí někdo nepadne do oka, velmi rychle ho „pošle domů“ a používá k tomu neuvěřitelně širokou škálu vražedných metod. Mně osobně se moc líbilo utopení v kadibudce (tohle je vražda století! :-)), ale výborné je třeba i upálení. Film neoplývá nijak děsuplnou atmosférou, naopak nabízí mnoho odlehčení, o které se stará výborně hláškující Angela (třeba: Angela umístí useknutou hlavu dovnitř televizoru a zahlásí: „Podívej, kdo je v televizi!" :-)) Tohle je prostě slasher na zasmání, který se nesmí brát tak úplně vážně. Na pobavení výborná záležitost!(29.12.2011)

Aha chápu,jednička byla pouze příprava na druhou jízdu s Angelou,tak v tom případě ano,protože je to výborná dvojka:-)(4.7.2014)

Angela se vrací po pár letech v blázinci, oficiální vyléčená, změněná na ženu a rovnou jako táborová vedoucí. Dosadit vyléčenou psychopatku z tábora na místo táborové vedoucí je možné jen ve stupidním béčku (a nebo u nás). Nicméně Angela plní svoji roli svědomitě, možná až příliš - každý kdo neplní její představu dobrého a hodného táborníka nemilosrdně zamorduje. Vraždy jsou spíše slabší, mimo záběr, ale pár povedených tu je (nejvíce mě pobavila scéna s Jasonem, Freddym a Leatherfacem). Finále je slabší, ale celkově se jedná o slušné pokračování zhruba na úrovni prvního dílu.(23.8.2015)

Zábavná slasherová parodie, kde od začátku víme, kdo je vrah.(8.8.2011)

Angela je napriek svojmu útlemu vzrastu chladnokrvná a nemilosrdná ako kombajn na žatve. Vraždy sú originálne, dobre spracované a narážky na iné horrory v kombinácii s čiernym humorom vedú tento slasher do vôd nadpriemernosti. Na to, že ide o druhý diel, veľmi príjemné prekvapenie. 90 %(8.2.2009)

Jednička závěrem šokovala, ale jinak to byl takový průměr a hlavně mi vadilo, že většina hlavních hrdinů nebyli ti tradiční teen 16-19, ale fakt děti okolo 12-13. Tenhle díl mě ale skutečně mile překvapil. Hodně koz, humoru, spousta vražd, v podstatě od začátku až do konce, celý vyhlazený kemp. Angela mě bavila, byla vtipně pošahaná. Například jí v jedné scéně nefungovala motorová pila, tak oběť ušetřila, aby jí zabila o den později. Jindy si zase jedna černoška začala hrát na detektiva a vyžvanila Angele všechny nesrovnalosti, no a ta tam v chatce dobré 2-3 minuty hledala nástroj, kterým by oběť zbavila života. Nakonec našla strunu od kytary :D. No a takovejhle fórů tam bylo plno. Rukavice Freddyho Kruegera, Jason v masce jednoho kluka, Angela převlečená za Leatherface. Taky mi přišlo strašně vtipné (to myslím v dobrém), jak asi v polovině filmu ubylo tak 10-12 lidí, vlastně jedna dívčí chatka pro 8 holek zůstala až na hlavní hrdinku prázdná a nikomu to vlastně nebylo divné. Angela vždycky: "Já je poslala domů". No tvl, prostě bez chyby. Tak dobrou noc táborníci!(26.10.2018)

Druhý diel pokračuje v nastolenom trende a možno ho ešte dokonca prekonáva. Ako? Viac vrážd ktorý sú ešte komediálnejšie , viac ,,brilantných,, hereckých výkonov, viac ,,prekrásných,, a veľmi ,,zmysluplných,, dialógov. No ak jeden vie čo od toho čakať nie je to nič iné ako úplne jednoducho zhltnuteľný shasler. Nie moment. Je to komédia. :D(13.3.2011)

Angela se přesunula do jiného campu a může to začít. Dostala jsem krámy. Ty jsi měla přece minulý týden. Jo dostala jsem je znovu, máme to v rodině. - Jelikož slashery od roku 2000 až po teď mám ne většinu ale fůru zhlédnutých a nemůžu se dohledat k dalším tak jsem si řekl že se začnu dívat na 80s slashery. SC2 je dosti podobný jako první díl. Tím pádem hodnotím stejně.(2.3.2017)

• Alexandre

Až při sledování Unhappy Campers jsem si uvědomil, jak byla jednička skvělá. Tohle je docela velký pokles oproti zábavnému prvnímu dílu. Scénář je slabota, postavy nesympatické, veškerý pokus o vyvolání napětí končí špatně a vraždy nejsou dvakrát vynalézavé a efektivní (možná snad jen v posledních minutách filmu). Takže vyzdvihnout by se daly snad jen Angeliny hlášky, které mě opravdu pobavily a to prostředí, pro podobné kempy mám slabost. Nuda, ale pokud se to nebere příliš vážně, tak se na to dá pořád koukat.(22.12.2010)

No tak to už bylo mnohem lepší než první díl. Pořád se morduje všemi možnými způsoby a prostředky, díkybohu se film sám sebe nebere vážně, Angela likviduje bez milosti všechny a dokonce si hraje na své vrahounské kolegy ze sérií Pátek Třináctého apod. Takže spokojenost, je to komedie se spousty mrtvol.(14.12.2013)

• Worry77

Omlouvám se jestli se to někoho dotkne, ale tento film je prostě kravina. Chápu, že po tom skvělém vyvrcholení minulého dílu všichni chtěli vědět jak to bude pokračovat nebo co se bude dít dál, ale podle mě se to dalo zfilmovat jenom jednou. Nejsou tu herci z předchůdce ani pořádný scénář. Je to prostě o ničem- respektive to je jenom a pouze o vraždách. Jistě to někoho může zaujmout, ale mě tedy rozhodně ne.(31.3.2019)

Americká hororová komedie ( moc jsem se ale nezasmál ) o Andželíně, která je vedoucí tábora a likviduje táborníky, kteří nedodržují disciplínu, řád, souloží nebo jen furt ukazují prsa ( v tomto je vítězkou Valerie Hartman, která má malý fail ve filmu, když při souloži s adolescentním skautíkem v 45. minutě je vidět, že má na sobě kalhotky, které si pak jako obléká ) Pro mne taková milá perlička ikdyž horory nevyhledávám.(12.4.2019)

Pěkná, celkem zábavná, správně naivní, vyvražďovací komedie, bez zvláštního příběhu. Na rozdíl od jedničky v tomhle případě se jedná pouze o vražďení a nic jiného. Ovšem zamrzí, že ačkoliv vraždy jsou páchány celkem originálně, tak nejsou moc vidět. Což je škoda. 65 %(28.8.2011)

Jedno se Angele vytknout nemůže, vždy najde nějaký originální způsob jak někoho odpravit na onen svět, ale všechno mezi vraždami je jen ubohá vata. Nedává ani prostor sžít se s postavami a už se kosí. Dále co filmu nahrává je fakt, že se tu objevila zřejmě nejoriginálnější vražda v dějinách hororu (kadibouda).Jen je škoda, že se tu vůbec nemluví co Angela dělala v průběhu těch let co byla ve cvokárně (je jasný co asi dělala ale film nám mohl trochu nastínit důvod proč je to ještě větší svině/zmrd než dřív). Ale po opětovném shlédnutí se dá mnoho chyb přehlednout a za sexy tábornice a originální mordy dávám 4*.(8.4.2013)

Angela je zpět! Od prvního dílu uteklo několik let a původní tábor Arawak byl uzavřen po událostech z prvního dílu. Angela teď jako vedoucí dbá na to, aby měla v táboře jen samé slušné táborníky a ti kteří porušují pravidla dostanou od Angely dostatečně za vyučenou. Můžete se také těšit na více vražd než v minulém díle. 8/10(4.12.2017)

A je to opět tu, vraždící transexuál Angela opět v akci a skupina táborníků s plnou chutí jako vždy osouložit koholiv a za jakéhokoliv počasí (i když ty výrostky brát trochu s rezervou, většina z nich je vyspělejší a také i starší než samotní instruktoři :-)) ), je hezké vidět akci také z té druhé strany, ze strany vraha,kdy scénář moc nemlží, příprava vražd a také toho,koho má Angela tentokrát v merku. Na vraždy je příjemné se dívat, ač nejsou tak dokonalé, na svou dobu příjemné podívání, Angelin humor perfektně zasazen a nesnaží se v žádném případě film zesměšnit. Angela je magor a jako takovou je jí třeba brát. Skvělý, myslím, že lepší než jednička.(21.4.2013)

Angela Baker je jako masoví vrah naprosto ojedinělá a patří k hvězdám mezi slashry. Je neuvěřitelné jaké myšlenkové chody vás čekají v podání této slečny. Je přece tak jednoduché zatočit s neposlušnými Teenagery. Zapněte televizi, přehrávač a „bodycount“ může začít. Jest-li je tento druh hororu váš vkus, tak si určitě náramně pobavíte. 8/10(24.4.2007)

• BigJohn02

Hloupoučké jako první díl, hubená Angela jako vražedkyně působí komicky - úplně ji vidím, jak táhne mrtvolu chlapa přes les do srubu... Ale za kozy hvězdička navíc!(7.2.2018)