Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Horor / Komedie

USA, 1988, 80 min

V některých ohledech lepší i horší než první díl. Tak první ty klady. Takže máme tady samozřejmě více vražd než v prvním díle. Smrti jsou perfektně efektivní. To bylo vše o kladech. Záporné věci jsou zbytek filmu, jako např. nelogické chování postav, slabší scénář či strašné herecké výkony. Film jsem si sice užil, ale čekal jsem víc.60%(5.8.2012)

Hodně odlehčené a oproti prvnímu filmu i svižné (scény mezi jednotlivými vraždami jsou co nejkratší) pokračování jedné poměrně slavné obskurní vyvražďovačky. Celé je to naprosto nesmyslné, ale naštěstí je zřejmé, že jde o záměr. Bohužel, divnost jedničky se zcela vytratila (což je vzhledem k nevážnému pojetí dvojky pochopitelné) a pro diváka nezasvěceného do svérázné "poetiky" osmdesátkových slasherů to asi nebude ani moc vtipné. Osobně jsem na těchhle tábornických zabijačkách nikdy moc neujížděl (i když vyjímky by se našly), a tak jsem se taky nesmál. Na druhou stranu to u mě posbíralo body za neskonale půvabné 80's girls a jejich neméně půvabné účesy. A možná i půl bodu za některé vcelku nápadité způsoby jejich likvidace. [Postřehy starého rokenrolera: V prvním filmu měla na sobě jedna postava tričko s cover artem z debutu kapely Asia a v druhém visel na stěně plakát s reprodukcí obalu první desky glam metalových Poison.](30.7.2009)

• tron

Dajte si bacha, vracia sa extrémne upätá Angela a s ňou prísny zákaz sexu, alkoholu, neslušného správania a marihuany. Kto ho poruší, bude brutálne zavraždený. Tvorcovia dvojky sa už, samozrejme, nemôžu spoliehať na taký finálny šok, aký predviedli v jednotke a tak sa namiesto toho spoliehajú na bodycount a hru s otvorenými kartami. Takže prvá vražda sa udeje dve minúty po úvodných titulkoch, kamera zaberá vrahovu tvár a v nasledujúcich desiatkach minút sa odohrá asi tona vrážd. Prekvapivo si to odnesú aj malé deti a to z tejto série robí svojím spôsobom drsnejšiu záležitosť, než z Piatka 13, v ktorom zomierali „len“ dospelí a tínedžeri. Oproti Jasonovi Voorheesovi sú ale zasa vraždy v prvých dvoch dieloch o poznanie miernejšie. Pribudlo viac sexu a krvi a vzhľadom na koniec jednotky vás možno zaskočí návrat polo-kultovej Angely. Ale vaša chyba, mali ste tušiť, že pre scenáristov béčkarských slasherov nič nie je problém. Mimochodom, jednu z jej obetí si zahrala Renée Estevez – sestra Emilia a Charlieho Sheena. S prekvapením až pri písaní tohto komentu zisťujem, že niektoré plagáty v dobe uvedenia filmu do kín obsahovali do očí bijúce „odkazy“ na v tej dobe populárne slasherové série Piatok 13, Nočná mora z Elm Street a TCHM, čo je dosť čudné, nakoľko v samotnom filme ide len o pár sekundové momenty.(13.2.2017)

• PetrPan

Z ujeté jedničky se nám tady vyklubal miloučký tupoučký slašřík se spoustou různorodých vraždiček. Tu sekera, tu vrtačka, tam latrína a pravověrné nejvíc potěší vydařené odkazy na legendy hororu Jasona, Freddyho či Leatherface, ale to je tak všechno, zabiják nemá koule ( doslova), styl černého humoru mi nesedl ( prostě takové ty předem připravené pozice, to prostě není ono) a scénář děs ( nečekal jsem zázraky, ale tohle už bylo krapet moc i na Hulka). Lepší dvě.(9.1.2014)

Ale jo, dvojka hodně slušného tábornického slasheru Sleepaway camp se taky povedla. Vražd je tentokrát opravdu požehnaně, pokud jsem počítal dobře, tak bodycount se zastavil na čísle 16! Mrtvoly v závěru filmu se objevují a padají odevšud, přesně tak, jak to máme rádi. Taky se už vůbec nebere vážně, dělá si srandu nejen ze sebe, ale i ze slavnějších kolegů, a to hlavně z Freddyho, Leatherface a Jasona. Viděl bych to pomalu na čtyři hvězdy, ale....!! Nová Angela Bakerová mi vůbec nesedla, byla to taková vyzáblá kráva, zralá na facku. A ten konec.... byl prostě trapnej, nemělo to správný grády, jako jednička. Takhle dám velmi slušné tři hvězdy hlavně za nápadité mordy, místy slušnou hudbu a množství odhalených bradavek. Další díly si každopádně nenechám ujít!(1.6.2010)

• - Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)