poster

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

 • Velká Británie

  Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Horor / Komedie

USA, 1988, 80 min

 • rollman1
  ***

  V některých ohledech lepší i horší než první díl. Tak první ty klady. Takže máme tady samozřejmě více vražd než v prvním díle. Smrti jsou perfektně efektivní. To bylo vše o kladech. Záporné věci jsou zbytek filmu, jako např. nelogické chování postav, slabší scénář či strašné herecké výkony. Film jsem si sice užil, ale čekal jsem víc.60%(5.8.2012)

 • Mr.Apache
  ***

  Hodně odlehčené a oproti prvnímu filmu i svižné (scény mezi jednotlivými vraždami jsou co nejkratší) pokračování jedné poměrně slavné obskurní vyvražďovačky. Celé je to naprosto nesmyslné, ale naštěstí je zřejmé, že jde o záměr. Bohužel, divnost jedničky se zcela vytratila (což je vzhledem k nevážnému pojetí dvojky pochopitelné) a pro diváka nezasvěceného do svérázné "poetiky" osmdesátkových slasherů to asi nebude ani moc vtipné. Osobně jsem na těchhle tábornických zabijačkách nikdy moc neujížděl (i když vyjímky by se našly), a tak jsem se taky nesmál. Na druhou stranu to u mě posbíralo body za neskonale půvabné 80's girls a jejich neméně půvabné účesy. A možná i půl bodu za některé vcelku nápadité způsoby jejich likvidace. [Postřehy starého rokenrolera: V prvním filmu měla na sobě jedna postava tričko s cover artem z debutu kapely Asia a v druhém visel na stěně plakát s reprodukcí obalu první desky glam metalových Poison.](30.7.2009)

 • tron
  **

  Dajte si bacha, vracia sa extrémne upätá Angela a s ňou prísny zákaz sexu, alkoholu, neslušného správania a marihuany. Kto ho poruší, bude brutálne zavraždený. Tvorcovia dvojky sa už, samozrejme, nemôžu spoliehať na taký finálny šok, aký predviedli v jednotke a tak sa namiesto toho spoliehajú na bodycount a hru s otvorenými kartami. Takže prvá vražda sa udeje dve minúty po úvodných titulkoch, kamera zaberá vrahovu tvár a v nasledujúcich desiatkach minút sa odohrá asi tona vrážd. Prekvapivo si to odnesú aj malé deti a to z tejto série robí svojím spôsobom drsnejšiu záležitosť, než z Piatka 13, v ktorom zomierali „len“ dospelí a tínedžeri. Oproti Jasonovi Voorheesovi sú ale zasa vraždy v prvých dvoch dieloch o poznanie miernejšie. Pribudlo viac sexu a krvi a vzhľadom na koniec jednotky vás možno zaskočí návrat polo-kultovej Angely. Ale vaša chyba, mali ste tušiť, že pre scenáristov béčkarských slasherov nič nie je problém. Mimochodom, jednu z jej obetí si zahrala Renée Estevez – sestra Emilia a Charlieho Sheena. S prekvapením až pri písaní tohto komentu zisťujem, že niektoré plagáty v dobe uvedenia filmu do kín obsahovali do očí bijúce „odkazy“ na v tej dobe populárne slasherové série Piatok 13, Nočná mora z Elm Street a TCHM, čo je dosť čudné, nakoľko v samotnom filme ide len o pár sekundové momenty.(13.2.2017)

 • PetrPan
  **

  Z ujeté jedničky se nám tady vyklubal miloučký tupoučký slašřík se spoustou různorodých vraždiček. Tu sekera, tu vrtačka, tam latrína a pravověrné nejvíc potěší vydařené odkazy na legendy hororu Jasona, Freddyho či Leatherface, ale to je tak všechno, zabiják nemá koule ( doslova), styl černého humoru mi nesedl ( prostě takové ty předem připravené pozice, to prostě není ono) a scénář děs ( nečekal jsem zázraky, ale tohle už bylo krapet moc i na Hulka). Lepší dvě.(9.1.2014)

 • Bloody13
  ***

  Ale jo, dvojka hodně slušného tábornického slasheru Sleepaway camp se taky povedla. Vražd je tentokrát opravdu požehnaně, pokud jsem počítal dobře, tak bodycount se zastavil na čísle 16! Mrtvoly v závěru filmu se objevují a padají odevšud, přesně tak, jak to máme rádi. Taky se už vůbec nebere vážně, dělá si srandu nejen ze sebe, ale i ze slavnějších kolegů, a to hlavně z Freddyho, Leatherface a Jasona. Viděl bych to pomalu na čtyři hvězdy, ale....!! Nová Angela Bakerová mi vůbec nesedla, byla to taková vyzáblá kráva, zralá na facku. A ten konec.... byl prostě trapnej, nemělo to správný grády, jako jednička. Takhle dám velmi slušné tři hvězdy hlavně za nápadité mordy, místy slušnou hudbu a množství odhalených bradavek. Další díly si každopádně nenechám ujít!(1.6.2010)

 • - Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace