Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Horor / Komedie

USA, 1988, 80 min

Ale jo, dvojka hodně slušného tábornického slasheru Sleepaway camp se taky povedla. Vražd je tentokrát opravdu požehnaně, pokud jsem počítal dobře, tak bodycount se zastavil na čísle 16! Mrtvoly v závěru filmu se objevují a padají odevšud, přesně tak, jak to máme rádi. Taky se už vůbec nebere vážně, dělá si srandu nejen ze sebe, ale i ze slavnějších kolegů, a to hlavně z Freddyho, Leatherface a Jasona. Viděl bych to pomalu na čtyři hvězdy, ale....!! Nová Angela Bakerová mi vůbec nesedla, byla to taková vyzáblá kráva, zralá na facku. A ten konec.... byl prostě trapnej, nemělo to správný grády, jako jednička. Takhle dám velmi slušné tři hvězdy hlavně za nápadité mordy, místy slušnou hudbu a množství odhalených bradavek. Další díly si každopádně nenechám ujít!(1.6.2010)

Povedený pokračování, který svižně drží (možná lehce překonává) tempo prvního dílu. Počet mrtvých podle mě přesáhl 20, ikdyž počítat jsem je vážně nestíhal :). Sice už nás nečeká žádný zvrat jako v prvním díle, protože známe totožnost vraha, to ale zase umožňuje odlehčit děj hláškami Angely. Představitelka hlavní role mi neskutečně seděla a moje původní zklamání změnou vražedkyně vystřídalo potěšení, že si Pamela Springsteen zahraje Angelu i v příštím díle. Za mě na stejné úrovni jako díl první.(4.8.2012)

Tak tenhle slasher má jednu velkou výhodu, a tou jsou vraždy, nemyslím jejich provedení, které sice je dobré, ale spíše o to kolik jich je. TAdy se vraždama opravdu nešetří a jde vidět že tvůrci jsou fanoušci hororů. Angela je stejná sviňa a práce jí jde od ruky. Jen škoda že se nedochovala ta atmosféra prvního dílu. Ono to ani první díl moc nenapodobuje ale celý film je jakási pocta camp slasherů. Jsem nadmíru spokojen. Navíc ta délka je totálně krásná a celý film parádně uteče.(9.12.2011)

Tenhle slasher je v prvé řadě hodně špatně nasnímaný, ve druhé neuvěřitelně hloupě napsaný a ve třetí (ovšem zdaleka ne poslední) neuvěřitelně komicky zahraný. Díky bohu za to, že tvůrci pochopili několik zásad kvalitního kinematografického neumětelství. Odlehčený přístup – extrémní počet mrtvol – výtečné hlášky. Jen ty závěrečné koule z jedničky tu chybí. CAMP!(6.2.2007)

,,Kdo mě tu asi uvidí?"-,,Patrola přes kozy!" ,,Řekni drogám ne!" ,,Co hledáš, pistoli?"-,,Ne, vrtačku!" Vydařená komedie o vyvraždění tábora je ještě zábavnější než první díl. Fanoušek podobných masomlejnů čeká, jaké vraždy pro něj maniak nachystá. Opékání na roštu či useknutí hlavy jsou jen drobnosti v pestrém repertoáru šílenství. Nejvíc jsem se asi nasmál při topení nepříjemné čúzy v kadibudce. Ty bublavé zvuky zněly, jako když funíte do hrnečku s vodou. Sex je sice redukován na pohupující se prsa, ale zase jich tu je kopice. Metalová hudba a...,,My o vlku a podívej, kdo je v TV?"-,,Uááááááá!"(21.12.2012)

• - Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)