Hra

(studentský film)
  • angličtina Playing (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2019, 22 min

Boris a Hugo, šestnáctiletí kamarádi, jsou u Huga doma. Koupili si zbraň. V internetovém livestreamu oznámí, že během nadcházející hodiny spáchají sebevraždu. Boris na hru přistupuje a je o svém rozhodnutí přesvědčený, naopak Hugo má stále pochybnosti. Sadismus, homoerotika a destruktivní tendence dostávají v závěrečných momentech jejich životů jiný rozměr. (Czech Film Center)

Zed70 odpad!

Dva idioti si pořídí pistoli a pak se po dvaceti mintuách dělání bordelu v bytě, neboť na tom nezáleží, zastřelí a celé to přenáší přes nějaký live kanál. Žádný náznak motivu. Ten který o činu zřejmě víc pochyboval neváhá svému mrtvému v kaluži krve ležícímu kámošovi vzít z ruky pistoli a střelí i sebe. To jako jen tak? Hej kámo! Vpálil sis kuli do hlavi a je tu rozstříklej tvůj mozek po bytě, tak já si z tvý zkrvavený ruky vezmu pistoli a taky so to nechá projít hlavou? To jako vážně když před tím jakože pochyboval to vůbec udělá? Zajímavé je snad možná to, že to vypadá, že to natáčeli živě a opravdu to streamovali a ty reakce v chatu toho streamu jsou skutečné. Ale to je jenom taková zajímavost. Tedy pokud si ten chat nedopislovali po natáčení #kviff2019 ()

xxmartinxx

Ale jo, funguje to hodně dobře. Ve chvíli, kdy popkulturou hýbou filmy ukřivděných chlapečků jako Joker, se nejde vyhnout té energii zhýčkané sebedestrukce a tenhle film, který oprašuje hanekovské trademarky, je možná dobrý způsob, jak se s tím důstojně vypořádat. Sice jde jmenovat hodně věcí, co realizovaly dřív doslova totéž, ale s tím nemám nutně problém. ()

Mackoun

Vicemene i celkem autenticky... pripomnelo mi to par videi ze serveru, kam minimalne jednou zabloudila temer kazda zvidava mladistva duse, a prubeh oproti tem realnym zaznamum nebyl o moc jinde. Az neprijemna predstava, jak malo staci ke zkratu a jak dostupny je dneska temer vsechno, co by dostupny bejt rozhodne nemelo... ()