poster

Vrána (TV seriál)

 • Kanada

  The Crow: Stairway to Heaven

 • Slovensko

  Vrana

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi

Kanada, 1998, 22x45 min

Předloha:

James O'Barr (kniha)

Kamera:

Attila Szalay

Hrají:

Mark Dacascos, Katie Stuart, Sabine Karsenti, Julie Dreyfus, Suleka Mathew, Lynda Boyd, Corey Feldman, Ken Kirzinger, Josh Pais, Kadeem Hardison, Simon Baker, Glenn Morshower, Michelle Thrush, Ingrid Kavelaars, Zak Santiago, Christina Cox, Shaun Johnston, Don Most, John Hawkes, Peter Kent, Ty Olsson, Jarred Blancard, John Pyper-Ferguson, David Paetkau, Maria del Mar, Aaron Pearl, Meghan Ory, April Telek, Jed Rees, Kimani Ray Smith, David Lovgren, William MacDonald, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Benz Antoine, Adam Harrington, Brad Kelly, Jerry Wasserman, Peter Bryant, Bobbie Phillips, Jim Thorburn, Tom Heaton, Vitalij Kravčenko, Alexandr Kalugin, John Tench, Martin Novotny, John Maclaren, Mark Gibbon, Scott Heindl, Colleen Wheeler, Jimmy Herman, Joy Tanner, Terence Kelly, Sarah Deakins, Jason Schombing, Ron Selmour, Stefan Arngrim, Brian Jensen, Lawrence Smilgys, Marilyn Norry, Johnny Cuthbert, Terry David Mulligan, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Greg Michaels, Darcy Laurie, Michael Tiernan, Lane Gates, Mark Acheson, Peter Flemming, Simon Longmore, Anthony Ulc, Jody Racicot, Marya Delver, BJ Harrison, Stellina Rusich, Bill Croft, Tim Kelleher, Philip Maurice Hayes, Adrien Dorval, Mark Schooley
(další profese)
 • tron
  **

  Hlúpy kvázi akčný pseudo mysteriózny seriál, márne sa snažiaci niečo vyťažiť zo slávneho filmu.Našťastie bol po prvej sérii vyslobodzujúci koniec.(12.2.2006)

 • korbitch22
  ****

  dost dobře zvládnutá serialová verze,jednoho z největších kultů filmu.tento seriál je o stupně lepší než všechny filmový pokračování .navíc mark dacascos jako by brandonovi z prdele vypad.neměl bruce bokovku?(30.8.2008)

 • iXtr3m3
  **

  Lepšie ako Mesto anjelov, ale stále slabučké. Dvíha to trošku hore svojimi schopnosťami vtedajší capeira majster Mark Dacascos.(1.3.2018)

 • klerik
  ***

  Príjemné sledovaie hlavne vďaka Dacascosovi. Najväčšia výhoda oproti filmovým pokračovaniam - príbeh sa uberá ďalej a neomiela starú tému...(15.1.2006)

 • MaedhRos
  **

  Nemít povědomí o komiksu a filmu, měla bych méně výhrad, ale komiks a film tu zkrátka jsou a nelze hodnotit jinak, než s ohledem na ně. A s ohledem na ně působí tahle televizní nastavená kaše jako pitomý vtip. Tenhle seriál má v podstatě jediné (ač výrazné) plus - Dacascose. Eric Draven sice zdegeneroval neskutečným způsobem, ale Mark ho vybavil slušnou dávkou charismatu a v těch lepších momentech by dost možná připomněl B. Leeho - kdyby ovšem zrovna někdejší anděl pomsty neřešil něčí rodinné problémy nebo nepomáhal policii s řešením nějakého zapeklitého případu. A protože Dacascos se s touhle nedůstojnou záležitostí popasoval poměrně kultivovaně a elegantně, a jelikož to nebyla nuda (a poněvadž jsem nesoudný vránofil), dávám dvě.(18.2.2005)

 • - V niektorých častiach Európy boli epizódy 16 a 18 zostrihané dokopy a vznikol tak film určený priamo na DVD s názvom The Crow: Never Say Die. Rovnako boli epizódy s poradovým číslom 15 a 19 spojené a vydané pod názvom The Crow: Witch Crow. (beso74)