poster

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

 • USA

  Gretel & Hansel

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Irsko, 2020, 87 min

Režie:

Oz Perkins

Scénář:

Rob Hayes

Kamera:

Galo Olivares

Hudba:

Rob
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $15,347,654Tržby Celosvetovo $21,282,967Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Skôr vizuálne podmanivé než nejako zvlášť dejovo pútavé, taký dosť komorne podaný horor, ktorý to ale nejak zbytočne neprestrelí a zbytočne netlačí na pílu. Necháva diváka nasávať tú ponúknutú ponurú patinu. /60%/(3.5.2020)

 • Nach
  **

  Jedna ze slabších adaptací slavné pohádky. Bohužel o to více temná, že skoro ani není nic vidět. Příběh je prostoduchý, což bych této verzi ani neměl za zlé. I originální pohádka je prostoduchá, dokonce i více než tento snímek. Bohužel ale linka tohoto hororu nás nevede zajímavými cestami k poznání charakterů a jejich sžití se, aby se probudil náš strach o hlavní aktéry a tedy i nějaké připoutání se k ději. Ne, Mařenka a Jeníček v lese hrůzy je nedotaženým sourozeneckým dramatem s prvkem magie, který se postupně šourá ke svému očekávatelnému cíli, ale je vám celkem jedno zda Jeníček bude sežrán či nikoli. Na druhou stranu ale chválím repliky z úst čarodějnice i celkem zajímavě načrtnutou její dějovou linku. Žel ale přišla až příliš pozdě. 55%(18.8.2020)

 • BoPo
  **

  Po prvej tretine som si hovoril, že Gretel & Hansel natrhnú prdel modernizovanej verzii z roku 2013 (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic). Bohužiaľ postupne začne hororovú štýlovosť zabíjať umelecké smerovanie. Skvelo vyzerajúca rozprávka pre dospelých, ktorá je zaujímavo pojatá, ale bohužiaľ vo výsledku sklame, pretože naťahovala svoje čiernočierne prsty skôr k artovému publiku.(9.5.2020)

 • lamps
  ***

  Pohádka na dobrou noc jako horor na dobrou noc. Dobrý nápad (který měl někdo dostat už dávno) v osobitém zpracování s důrazem na až surreálnou atmosféru a bezvýchodně temné prostředí. Škoda, že nezbyly odvaha ani peníze na místy kreativnější a údernější řešení a že to chvílemi působí lacině a zkratkovitě. Přesto nevšední zážitek s přesvědčivou Sophii Lillis a cílevědomou výpravou, který není kinům na ostudu. 60%(8.4.2020)

 • iXtr3m3
  **

  Slabé slabučičké. Bol som zvedavý, keď sa o tom robilo také haló, ale skutek utek. Ani tie dve hviezdy nedávam objektívne, jedna za temnú formu a druhá za to, že tam hrala Sophia Lillis, ktorá ma zaujala v ďaleko lepšom počine a to jednak v novom spracovaní It od Kinga a jednak v zaujímavom mini seriáli I Am Not Okay With This. Toto bola slabota. Neodporúčam.(11.4.2020)