Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

• USA Gretel & Hansel

Kdesi daleko v zemi pohádek vede mladá dívka svého malého bratra do temného lesa. Zoufale shání jídlo i dřevo. Narazí ovšem na děsivé ztělesnění zla. (Filmbox)

HorrFi

Pohádka o Jeníčkovi a Mařence byla v dětství jedna z mejch nejoblíbenějších, takže jsem byl na tohle dílo hodně zvědavej, ale bez ohledu na zdejší hodnocení je to pro mě zklamání.. film má pěknej vizuál, ale z hororovýho žánru tam toho bylo podle mě pramálo, je to spíš fantasy a z thrilleru tam toho taky moc nebylo, tohle mohlo dopadnout prostě líp už jenom protože tuhle pohádku slyšel téměř každej.. ()

David.Darco

Oz Perkins je vážne podivín. Dlho som mal z Janíčka a Marienky zmiešané pocity. Ohromil ma vizuál, páčil sa mi interpretačný posun a svet mágie. Na druhej strane toho deja je tam veľmi málo, chýba (pretože tam takmer nie je) tomu dynamika a paradoxne aj kúzlo. Výsledkom je krátky, ale zdĺhavý film pre veľmi malé percento zvedavých divákov. ()

filmmovier

Prvních deset minut vypadalo velmi, velmi nadějně. Jak po stránce vizuální, tak i po stránce dějové. Jenomže pak to nadějně vypadat přestalo. A když ústřední a zcela mimořádně otravná dvojice dorazila do slaninové chaloupky (jejíž majitelka Alice Krige je jediným pozitivem tohoto filmu), začal jsem se nudit a nepřestával se divit, na co to koukám. Ještě o pár minut později jsem u toho začal dělat i jiné věci a celý děj už mi začal být úplně jedno. Mimořádná nuda a neskutečně bizarní film, jehož existenci nechápu. Přitom Perníková hororová chaloupka je takové téma! Ale tenhle film je podivná nuda, při které jsem získal pocit, že trvá týden a to má jen hodinu a půl. Nevím, kdy jsem naposledy viděl horší film, než tenhle, ale už je to zatraceně dlouho. Kdyby ta ježibaba konečně jednou vyhrála, možná bych hvězdičku přihodil. 90% nuda, ale vizuálně je to fakt parádní, jenže zcela k ničemu. A stejně k ničemu je i pár relativně dobrých pokusů o hororové scény. Poprvé v životě jsem také zvědav na názor zdejšího hororového experta. Jistě udělí plné hodnocení. ()

Sfinkter

Nevyužitý potenciál jako hodnocení sem sedí, dobrá atmosféra, barvy, kamera, obsazení a slibná první půlhodina. Parafráze klasické pohádky mi taky nevadí, ale opravdu škoda nudného vývoje a zkratkovitého finále. ()

oveckaoa odpad!

Jako už jsem viděl několik verzí Jeníčka a Mařenky, ale tohle byla snad nejhorší to snad i to od Asylumu bylo lepší. Celý film se vyšťaví během 10 minut pak to můžete rovnou vypnout a o nic nepřijdete říkal jsem si nyní se to rozjede , ale místo toho následuje pasáž keců ve stylu jsi vyvolená můžeš se učit a být bůhví čím a bůhví kým následovaných vidinami mrtvých dětí do toho ještě hýbající se stromy a hýbající se palice a podobné sračky a hovna mluví se zde z hřiby z palicemi a bůhví čím ještě (Harry Potter hadra) . Jeníček je zde úplně do počtu navíc se chová jak idiot (výmluva, že je to dítě a asi nebude tak chytrý neobstojí a neberu ji) obě děcka jsou sympatické asi tak jak koronavirus v domově důchodců a ty zhruba 2 hororové scény mě z letargie nevytrhnou. 0 procent díky bohu, že to nakonec z kin stáhly než dat za to prachy to radši zajít do bordelu a koupit si jednookou a jednonohou kurvu. ()

Wade

Obrovské překvapení, protože takovou atmosférickou pecku s nádherným vizuálem jsem opravdu nečekal. Hltal jsem každou minutu filmu a prostě se kochal. Dám s klidem plnou palbu 5* a je opravdu škoda ratingu PG-13, protože bych chtěl vidět jak by film vypadal bez něho. 90% --- 9/10 IMDb Druhé zhlédnutí bylo ještě lepší puštěno po půlnoci v úplné tmě a se zvukem ve sluchátkách. Doporučuji :-) ()

bizz_mjc

Temná pohádka o nástrahách života, hledání se a své životní cesty. Trochu to celé odpohádkovat, přidat creepy čarodějnice, na pohádku méně komplikovaných dialogů a mohlo to být... jako spousta jiných filmů? Já rozmýšleti ještě o tom budu. ()

lykan9

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy je velice zvláštním a podmanivým zpracováním klasické pohádky opředený nádhernou kamerou a uhrančivým použitím zvuky. Pokud se divák do ledování ponoří, tak v něm film přiměje použít nejen zrakový a sluchový smysl, ale i ty ostatní, kdy máte pocit, že i cítíte a dotýkáte se toho, co je vám prezentováno. Tento film je spíše uměleckým dílem a rozhodně není nejen pro každého diváka, ale ani pro každého fandu hororu. Přesto pokud vydržíte a ponoříte se do příběhu, tak i když tento horor nenabízí žádné lekačky nebo litry krve, tak máte pocit mrazení. Jednu velkou chybu však tento film má a tím je mladý protagonista Samuel Leakey, jehož mizerný a protivný výkon, mě doslova vytrhával ze zaujetí celku a kvůli němu jsem si celý film nemohl užít tak, jak by si zasloužil. A je to velká škoda, protože jen kvůli němu jsem nucen hodnocení snížit, protože jeho přičiněním jsem měl po celou dobu sledování i drobný pocit, že je něco špatně. ()

Jaro.Krafcik

Chápem že film nebol v kinách, keďže je vírus, tak sme si ho dali zase oddelene s veľkým fanúšikom, ktorého som nachvilku predbehol v počte hodnotení. Janko a Marienka, ich príbeh pozná skoro každý. Herečka z IT sa dala aj jej menší brat. Film je priemerný. No tých 50% má, že sa v ňom nič neudeje? To asi pozerali komentujúci iný film. Temný vizual ale treba pochváliť. Išlo o netradičné prevedenie, také mierne psycho. 3* ()

ghatos

Vůbec ne špatné. Atmosférické, podloudné, lahoda pro oko, dobré nápady...hudba děsivá. Interpretace klasiky skrze emancipaci mladé dívky. Mohlo se jít ještě dále, ale pak by hrozilo, že to bude úplně vynikající. 68%. ()

fiLLthe3DD

Oceňuji hutnou atmosféru, jenž je skvěle podkreslena nepříjemným zvukovým doprovodem a umocňena zajímavým vizuálem s takřka "uměleckým" nádechem, stejně tak i kameru a celkovou kompozici scén, avšak kvůli nesympatickým dětským (ne)hercům a množství umorných dialogů (vyjma toho „o kopání hrobečků") je snímek nesmírně nudný a rozvláčný. Čtvrtá hvězda za charisma Alice Krige. ()

blackkocour

Zazvonil zvonec, a pohádky je sranec.. dobře, vrátíme se do let, kdy nám rodiče četli před spaním pohádky ze starého špalíčku pohádek od bratří Grimmů. Dneska se před spaním maximálně tak čtou sračkové příběhy malého černokněžníka Potrata, a klaunské rošády Pennyho od Štefána. Moderní pojetí téhle pohádkové klasiky, se stala jen artová polízanice, kde se z Mařenky stala babochlapská, transgenderová, za podpaží nemytá kunda s debílním leč dětinským potratem Jankem. Baba Jaga nebo Krvavá Máři, která si střihla roli Voldemortovi babičky, by mohla klidně dělat reklamu na mastičku na zvráštělé prdele stoletých babiček. Klasicky odvyprávěná, potencionálně nevyužitá a zkurveně nudná píčovina, která se díkybohu nedostala takovým úplně přeceňovaných ovací od tlustých židů v pokojíčků svý mámy. Když jsem předtím nadával na Jeníčka a Mařenku: Lovce čurákodějnic, tohle je oproti tomu, pohádka pro děcka v Bullerbynu. Halušky s houbiček červenatých a Pardubáckého perníku, si určitě k poklidnému nedělnímu obědu společně s Jankom, Marhulou a Jyrkou Babicou rádi dáme.. Pro jednou si toho drzého fracka mohli zbaštit. ()

zsn

Nádherné umělecké dílo, ovšem toto není film. Není to koukatelné, nemá to logiku, není v tom děj, nepatří to do kinematografie. Filmy tohoto typu nejsou ani báchorky, ani historie, scifi, mysteriózno a ani fantasmagorie. Jsou něčím víc. Přesahem přes film. Jsou obklikou filmu. Je to kaleidoskop. Je to umělecká skvrna na plátně. Vytvořila bych z jednotlivých scén úzkostlivé fotografie. Mohly by podle nich vznikat malby, ale tyto specifické počiny originální entity jednotlivých režisérů prostě nejsou stravitelné. Míjí se smyslem kultury filmu. ()

JADIM

Stará rozprávka o Jankovi a Marienke nás prenáša do času, kedy ešte muchotrávky neboli jedovaté a mali iba účinky ľahkých drôg a hlavnou hodnotou bolo jedlo, asi aj viac, ako sú dnes peniaze. Niekto toho jedla mal z neznámeho dôvodu viac, niekto enormne málo. Nejakého anonymného génia kedysi napadlo, že táto rozprávka pre deti obsahuje pár prvkov, ktoré by sa mohli javiť ako hororové a z tohoto vychádzal aj tento film. Avšak film to poňal trochu inak, ako by to ostatní očakávali. To sme si mohli hneď povšimnúť na tom, že tu neboli čierne pásy hore a dole, ale na bokoch. Niekto sa možno počas tohto nudil, ale mňa to čakanie na pointu sprevádzané zaujímavými maskami a make-upmi, "vidinami" a mixom originálnych a klasických rozprávkových prvkov celkom bavilo. Určite lepšie, ako som očakával. 8/10 (Videné 16.4.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Pokud bych měl tuto podívanou hodnotit jen po atmosférické a vizuální stránce, tak bych asi jako většina publika byl naprosto spokojeným divákem, který si užil skutečné filmové hody. Jenže jen o tom to samozřejmě není, a tak je bohužel pravdou, že krom dvou výše zmiňovaných ingrediencí už tento snímek nic jiného, zajímavého, či výrazného nenabízí, a navíc, já se u toho tak strašně nudil, že snad ani nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl něco tak nezáživně mdlého. S původní pohádkou to jinak nemá samozřejmě nic společného, tedy krom postav, zápletka je pak sice v podstatě poměrně originální, ale co je to platný, když nefunguje, nemá spád, napětí, překvapení, ani žádnou gradaci, všechny postavy se zde jinak chovají fakt podivně a hází jen tajemné, ovšem nicneříkající pohledy, hororově tu ovšem působí skutečně jen ta atmosféra opuštěného domku uprostřed lesa, zbytek v tomto ohledu již nic jiného nenabízí, no a závěr považuji za fakt pořádný úlet, to jako na mě vážně nezafungovalo žádným způsobem, tohle je zkrátka skutečně velká podivnost, kdy já tak trochu očekával a doufal v druhou The Witch Roberta Eggerse, ale k té si to ani nečichne, každopádně, jako osobitá, stylová podívaná to ujde, ale jako celek to může oslovit opravdu asi jen málokoho. Za mě zklamání. ()

herr_carter

Pozitiva - kulisy,exteriéry, herecké výkony a kostýmy...negativa - není to moc děsivé = a přitom podle mě stačilo tak málo. Film se pyšní tím,že si vystačí bez digi efektů, takže stačilo víc stínů, víc zvuků a bylo zaděláno na jednu z těch nadprůměrnějších adaptací klasických pohádek, takhle to není nic víc než průměr....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

FIBO

Příjemně obscénní a psychadelické podání příběhu o dvou sourozencích. Překvapivě nehloupé a relativně originální pojetí sází na neotřelou vizuální stránku a hutnou a slovy těžko popsatelnou atmosféru, u které si divák není jistý, jestli tvůrci nebyli pod vlivem omamných látek. Ponurost, strach a neznámo tu funguje vcelku dobře s neotřelým podáním zdejších reálií (čarodějnice a její netypická chalupa, podivně vyhlížející venkov a okolí lesa). Příjemně mrazivě působí zvláštní „snové“ sekvence s tajnou podzemní místností, kde se děje... ehm, vlastně ani nevím, co to vlastně bylo. Film jako jako celek neoslní, ale o celou jednu úroveň ho zvedá hudba, která ještě umocňuje zdejší podivno, tajemno a nepochopitelno. Divák se dívá a nechápe, na co se vlastně dívá, což vlastně přeloženo do slov vyjadřuje i Robova hudba. Jen škoda závěrečného plot twistu, bez kterého by se film obešel a to ještě přivírám oči nad zvláštně nelogickým zachováním postav v posledním obrazu. Právě ty najednou změní své vlastní chování a dosavadní motivace, což po tom, čím si prošly, nedává moc smysl. Jako celek však příjemně ujeté s povedeným soundtrackem. ()

Mythago

Na artový film málo odvážné, na film pro masy zas málo divácky přitažlivé. Filmu jednoznačně vévodí vizuál, který skvěle pracuje se světlem a po vzoru nejlepších klasik od Daria Argenta zde barevné nasvícení odráží aktuální náladu příběhu. Za vymazlenou retro estetikou jak z katalogu A24 se toho však mnoho neskrývá. Hororové prvky působí nuceně a spolehlivě zabíjejí místy zdařile vybudovanou mystickou atmosféru. Ta se následně hroutí zcela při prvoplánovém využívání symbolů (halabala přes sebe naházené obrácené pentagramy, Davidova hvězda, wiccanské či moderní severské křesťanské symboly). Minimalistický přístup k hudební složce mi je pak sice sympatický, ale ani ta dle mého neodvádí nejlepší práci a k filmu se tak úplně nehodí. I s přihlédnutím k vizuálu by jí určitě prospělo méně syntezátorů a více syrové expresivní energie po vzoru Eggersovi Čarodějnice. I přes veškeré výtky však nemám dojem zahozeného času, ať už je to díky zmíněnému vizuálu, zpracovávanému tématu, překvapivě rozumné stopáži nebo několika povedeným momentům a občasné dobré práci s atmosférou. ()

iXtr3m3

Slabé slabučičké. Bol som zvedavý, keď sa o tom robilo také haló, ale skutek utek. Ani tie dve hviezdy nedávam objektívne, jedna za temnú formu a druhá za to, že tam hrala Sophia Lillis, ktorá ma zaujala v ďaleko lepšom počine a to jednak v novom spracovaní It od Kinga a jednak v zaujímavom mini seriáli I Am Not Okay With This. Toto bola slabota. Neodporúčam. ()